شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۳۵
​تاخت و تاز بی رحمانه کرونا در جنوب شرق کشور؛
سودجویان بهداشت و درمان در سیستان و بلوچستان نقره داغ شدند/ ‌پرونده سرقت قرص های یک بیماری خاص در وزارت اطلاعات در حال بررسی است
 
حجت الاسلام علی موحدی راد، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: در بخش بهداشت و درمان ۶۳۹ پرونده وارد تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان شد که ۵۷۷ پرونده محکوم و یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال جریمه شدند.
به گزارش عصرهامون، همزمان با شیوع بحران کرونا در اسفند ماه، نیاز مردم به ماسک و مواد ضدعفونی کننده زیاد شد، در این میان برخی از سودجویان اقدام به احتکار اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم کردند، به طوری که خبر کشف انبارهای نگهداری ماسک و دیگر اقلام بهداشتی در بیشتر نقاط کشور شنیده می شد.

سیستان و بلوچستان نیز از این موضوع در امان نماند و سودجویان اقدام به ماهی گیری از این آب گل آلود کردند و برخی اقلام بهداشتی موردنیاز مردم احتکار شد.

سرانجام دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در خبری که اسفندماه سال گذشته منتشر شد از برخورد جدی با محتکران ماسک و لوازم ضد عفونی کننده خبر داد.

حجت الاسلام علی موحدی راد در این خبر اعلام کرد: اگر ماسک و لوازم ضد عفونی کننده و دیگز اقلام بهداشتی احتکار شود دستور برای برخورد قضایی صادر شده که مراکز تخلف پلمپ و اسامی داروخانه هایی که اقدام به کم فروشی، گران فروشی و یا هر تخلف دیگری در این بازه زمانی کنند رسانه ای شود.

کشفیات کرونایی

حجت الاسلام علی موحدی راد دادستان عمومی و انقلاب زاهدان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: با شیوع بیماری کووید ۱۹ یکی از دغدغه‌های مردم قاچاق اقلام بهداشتی، پزشکی و درمانی بود، به طوری که در دو ماه آخر سال گذشته پنج هزارو ۸۵۷ ماسک توقیف و ۲ هزارو ۳۰۸ لیتر محلول ضد عفونی کشف و همچنین ۳۸ هزار و ۶۰۰ عدد پد الکلی، ۵۴ لیتر الکل صنعتی، ۱۸۰ لیتر الکل طبی و ۱۸۷ هزار و ۲۵۰ قطعه دستکش نیز در این مدت توقیف شد.

به گفته این مقام قضایی، در فرودگاه زاهدان ۳۶۷ دستگاه تب سنج الکترونیکی کشف شد که در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گرفت تا به بیمارستان های تابعه سراسر استان بدهند.

موحدی راد گفت: از ابتدای امسال نیز ۱۰ هزار و ۴۰۰ قطعه ماسک، پنج هزار و ۷۹۰ لیتر  محلول ضدعفونی کننده و پنج هزار قطعه دستکش کشف شده است.
 
بررسی‌پرونده سرقت قرص های بیماری خاص در وزارت اطلاعات

دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پرونده ای درباره سرقت قرص های یک بیماری خاص از انبار بیمارستان داشتیم که در وزارت اطلاعات در حال بررسی است و پس از پیشرفت تحقیقات نتایج آن اعلام می شود.

به گفته این مقام مسئول، ۶۳۱ مورد بازرسی با در زمینه بیماری کرونا با حضور اداره کل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان انجام شد که ۱۸۶ مورد متخلف بودند و با آن ها برخورد شد.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان اظهار کرد: سال گذشته در زمینه کالا و خدمات ۹ هزارو ۳۱۴ پرونده به تعزیرات حکومتی استان وارد شد که هشت هزارو ۲۳۲ پرونده محکوم و به پرداخت بیش از ۲۹۳ میلیارد ریال محکوم شدند.

موحدی راد اضافه کرد: در بخش بهداشت و درمان ۶۳۹ پرونده وارد تعزیرات حکومتی استان شد که ۵۷۷ پرونده محکوم و یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال جریمه شدند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۲۱۰


ارسال