يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۳
​نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی؛
اقدام کره جنوبی مصداق بارز تروریسم اقتصادی است/ وزارت خارجه باید از حقوق ملت ایران دفاع کند
 
محمد سرگزی گفت: ایران به تمام تعهدات بین‌المللی خود عمل کرده است، اما کره جنونی با استکبار جهانی همدست است و می‌خواهد فشارهای زیادی را به ملت و دولت ایران وارد کند از این استدلال های خلاف قواعد بین الملل بهره می برد.
به گزارش عصرهامون، كره جنوبي یکی از کشورهایی است که بارها همدستی خود با استکبار جهانی را به اثبات رسانده است. این کشور در تحریم ایران عملا وارد میدان شده و اقدامات زیادی در این زمینه انجام داده و همراهی بسیاری با آمریکا دارد.

کره جنوبی تجارت خود را با ایران قطع و تمام برندهای خود را از جمهوری اسلامی ایران خارج کرده است و حتی در تحریم دارویی هم شریک شده و به ایران اقلام دارویی مورد نیاز را هم نمی دهد و فقط چند وقت پيش حدود ٥٠٠ هزار دلار دارو به ایران تحویل داد.

جمهوری اسلامی حدود ٩ ميليارد دلار پول در كره جنوبی دارد، اما این کشور وجوه را به ایران باز نمی گرداند و بهانه اش هم تحریم های ظالمانه آمریکاست و حتی در اقدامی مضحک درخواست کرده ایران برای نگهداری وجوه خود در کره جنوبی به این کشور پول پرداخت کند.

اقدام کره جنوبی مصداق بارز تروریسم اقتصادی است

محمد سرگزی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: تروریسم در حوزه های مختلف وجود دارد که اقدام کره جنوبی در بلوکه کردن پول مردم ايران به ميزان ٩ ميليارد دلار یک تروریسم اقتصادی است.

وی بیان کرد: دولت کره جنوبی حسب توافقاتی که با ایران داشت باید این وجوه را به ایران بدهد، حتی طبق توافق برجام که خودشان به آن اعتقاد دارند و بر طبق معاهدات بین‌المللی که وجود دارد کره‌ جنوبی مکلف است که این وجوه را در اختیار ایران قرار دهد.

به گفته این نماینده، این که آن ها بهانه تحریم را بیاورند یک بهانه واهی است، زیرا ایران به تمام تعهدات بین‌المللی خود عمل کرده است، اما چون این کشورها با استکبار جهانی همدست هستند و می‌خواهند فشارهای زیادی را به ملت و دولت ایران وارد کنند از این استدلال های خلاف قواعد بین الملل بهره می برند.

سرگزی تصریح کرد: قطعاً باید در محاکم بین المللی از این اقدام کره جنوبی شکایت شود و مراجع حقوقی بین المللی به این امر رسیدگی کنند و وزارت امور خارجه از حقوق حقه ملت ایران ما با یک دیپلماسی فعال تر دفاع کند و در این محاکم آرایی که به منافع ما برمی‌گردد با پیگیری‌های درست صادر شود.

کاهش ارتباطات به ضرر کره جنوبی است

وی اظهار کرد: بازار ایران همواره برای کره جنوبی یک بازار جذاب و خوب بود و بسیاری از آن ها در طول این سالیان به واسطه همین بازار خوب منافع بسیاری را در طول سالیان به دست آوردند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: قطعاً کاهش ارتباطات ایران و کره جنوبی در ابتدا به ضرر این کشور است و یکی از کارهایی که می توان انجام داد مطالعه در زمینه كاهش سطح روابط و ممنوعيت وارادات كالاهاي كره اي است.

سرگزی بیان کرد: در تمام دنیا کشورهای پیشرفته و در حال توسعه اصرار به استفاده از کالاهای داخلی خودشان را دارند، اما متاسفانه و ما کالاهای خود را نقض می‌کنیم در حالی که کیفیت بسیاری از این کالاها اگر بیشتر از کالاهای خارجی نباشد همتراز آن ها است.

وی ادامه داد: بنابراین ابتدا باید دستگاه‌های حاکمیتی ما مکلف به استفاده از کالاهای داخلی شوند و این فرهنگ حمایت از تولید داخل و نظارت بر کیفیت کالاها حاکم شود و همزمان دستگاه‌های متولی ورود پیدا می‌کنند و در کیفیت کالاهایی که عرضه می شود نظارت جدی داشته باشند تا انگیزه مردم در استفاده از این کالاها افزایش پیدا کند و استفاده از كالاهاي كره اي در ادارات دولتي به حداقل برسد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۲۰۴


ارسال