سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تعدادی از اهالی روستا احمد آباد شهرستان ایرانشهر از مشکل آب این منطقه ابراز گلایه کردند و خواستار رسیدگی مسئولین به این معضل شدند.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ نخستین نشانه‌های گرما، آغازگر مشکل کم‌آبی یا بی‌آبی برخی محلات حاشیه‌ای و روستاهای اطراف شهرستان ایرانشهر می باشد که مسئولان اعلام کردند برای رفع این مشکلات اقداماتی داشتند یا در شرف حل شدن این گونه مسائل هستند.

تنش بی آبی و کم آبی در روزهای دشوار کرونایی و شرایط گرما و نیاز شدید به مصرف آب، مهم ترین دغدغه مردم شهری و روستایی شهرستان ایرانشهر سیستان و بلوچستان است.

ساکنان نقاط شهری، روستایی ایرانشهر با بحران و کمبود آب مواجه و اکنون با توجه به شیوع کرونا برای رعایت بهداشت و اهمیت دادن به سلامتی، نیاز به آشامیدن و تامین احتیاجات روزمره هزینه های فراوانی را متحمل می شوند.عبدالوهاب بامری یکی از ساکنان روستا احمدآباد ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: مردم این روستا برای اجرای شبکه آبرسانی و تهیه لوله و حفر، تجهیز مجدد چاه آب آشامیدنی بارها به مسوولان محلی مراجعه و گزارش های متعددی ارائه کردند، اما هنوز همچنان مشکل پابرجاست.

وی افزود: برداشت های غیرمجاز از شبکه های آبرسانی و نبود مدیریت در توزیع و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در زمینه تامین و توزیع آب سلامتی مردم ما را به شدت تهدید می کند و متاسفانه در شرایط دشوار کرونایی و گرما تابستان باید شاهد رنج و مشقت مردم باشیم.

بامری اضافه کرد: چندروزی است که وضعیت مردم به دلیل کم‌آبی یا بی‌آبی در برخی نقاط شهرستان به ویژه محلات حاشیه‌ای، روستا احمد آباد و برخی مناطق به حالت نامناسبی رسیده است.

وی در ادامه عنوان کرد: وقتی در فصل گرما آب روستا قطع می‌شود و با این گرمای طاقت‌فرسا بدون کولر چه کار می‌توان کرد،  مسئولین، کارشناسان و بازرسان چرا رسیدگی نمی‌کنند.

این شهروند ایرانشهری در ادامه خاطر نشان کرد:‌ با توجه به آغاز فصل گرما و معضل بیماری کرونا که یکی از مهم ترین روش‌های پیشگیری از آن رعایت بهداشت است، تقاضا داریم مسئولین محترم که در اسرع وقت نسبت به حل این مشکل اقدام لازم انجام دهند.بهره برداری از چاه جدید مجتمع احمدآباد

محمدرضا کلکلی، سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما، از وارد مدار شدن چاه جدید مجتمع ۵ روستا احمد آباد خبر داد و گفت: با توجه به کاهش قابل توجه آبدهی چاه آب شرب مجتمع احمد آباد از توابع بخش مرکزی، جهت حل مشکل اهالی این منطقه اقدام به پیگیری مجوز حفر چاه کردیم که پس از صدور مجوزهای لازم برای آن به عمق ۱۴۰ متر حفر و عملیات تجهیز شامل ( نصب یک دستگاه ترانس ۱۰۰ کاوا، نصب الکترو پمپ شناور و... ) مشکل چندین ساله آب شرب شهروندان این مجتمع ۵ روستایی شامل « احمدآباد ، توکر ، قادرآباد، بهرآباد وکلیران» مرتفع می شود.

وی در تکمیل مطلب فوق، افزود: با وارد مدار شدن چاه فوق حدود ۷۶۹خانوار از نعمت آب شرب و بهداشتی بهره مند خواهند شد.

کلکلی در پایان از زحمات و حمایت های مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان تقدیر و تشکر کرد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۲۴۷


ارسال