شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۷
جهش در عرصه آموزش مجازی؛
شیوع کرونا آموزش های فنی و حرفه ای را تعطیل نکرد/ برگزاری 70 دوره تخصصی رایانه در سیستان وبلوچستان
 
خداداد اولیائی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان وبلوچستان با بیان اینکه ویروس کرونا باعث تحول در عرصه آموزش شد، گفت: تا کنون 70 دوره کلاس‌های آموزشی به صورت مجازی در استان برگزار شده است.
به گزارش عصرهامون، حدود 6 ماهی است که ویروس کرونا جهان را غافلگیر کرده و مهمان ناخوانده تمامی افراد در سطح کره زمین شده است.
 
مهمانی که حالا میزبان است و با آمدنش بیشتر اماکن مانند دانشگاه‌ها، مدارس، تالارها، باشگاه ها، آموزشگاه ها، برخی مشاغل و... را به تعطیلی کشاند و باعث شد اکثر فعالیت ها از بستر اینترنت و در قالب شبکه های مجازی و اصلاحا دورکاری اداره شوند.

اگر چه به علت ضعف در زیر ساخت ها مشکلات زیادی برای برقراری آموزش ها از بستر فضای مجازی وجود دارد اما در سایه کرونا شاهد جهش در عرصه آموزش به صورت مجازی شدیم که این امر یکی از بهترین و شاید تنها ترین راه حل ها برای مراکز است تا با بهره گیری از آن بدون نگرانی به ارائه آموزش های خود در بستر اینترنت بپردازند.

بیان مطلب فوق بدان جهت است که با استفاده از این روش ها دیگر نیازی به خروج از منزل و مشارکت در تجمعات و تردد در مکان های پرازدحام و یا استفاده از وسایل نقلیه عمومی و... احساس نمی شد و کارآموزان و دانشجویان با آرامش خیال در مسیر آموزش و یادگیری گام بر می داشتند.

کرونا شیوه آموزش را تغییر داد

خداداد اولیائی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به شرایط ایجاد شده و از آنجایی که فعالیت آموزشی ضروری و به عنوان یک ضرورت مهم برای این اداره کل است در راستای مبارزه با بیماری کرونا اقدام به برگزاری دوره های آموزش مجازی آنلاین ویژه کارآموزان مهارتی کرده ایم.

وی بیان کرد: تا کنون 70 دوره کلاس‌های آموزشی به صورت مجازی برگزار شده و به زودی به سایر رشته ها تعمیم داده می‌شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به همه گیری ویروس کرونا، به این نتیجه رسیدیم که آموزش‌ها را تعطیل نکنیم بلکه روش آموزش را تغییر و به صورت مجازی ادامه دهیم.

وی افزود: اکنون 70 دوره را به صورت مجازی و در قالب دوره‌های مهارت آموزی ویژه برگزار کردیم که 669 کارآموز در سطح استان در این دوره ها شرکت کردند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خاطر نشان کرد: این دورها بیشتر در بخش فن آوری و اطلاعات بوده و در پایان به شرکت کنندگان در دوره های مجازی در صورت قبولی گواهینامه بین المللی اعطا خواهد شد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۲۹۲


ارسال