يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۸
در گفت‌وگو با فرمانداران سیستان و بلوچستان مطرح شد؛
یک صدایی مردم پایتخت وحدت در میدان مواسات و همدلی/ عملکرد بی نظیر سبز پوشان انقلاب در رزمایش کمک مومنانه
 
شماری از فرمانداران سیستان وبلوچستان گفتند: عملکرد و نقش بسیج و سپاه انقلاب در رزمایش کمک مومنانه بی نظیر بود و توانست لبخند رضایت مردم را در پی داشته باشد.
به گزارش عصرهامون، بیش از سه ماه از تاکید مقام معظم رهبری در ضرورت کمک مومنانه به نیازمندان گذشت؛ در این مدت از سپاه گرفته تا ادارات، نهادهای انقلابی و خیران همه آستین همت را بالا زدند و به روش های گوناگون به نیازمندان کمک کردند، موجی از همدلی که همچنان به قوت خود باقی است.

در این میان مردم ولایت مدار و نوع دوست سیستان و بلوچستان نیز همچون مردم دیگر نقاط کشور در کنار متولیان ایستادند تا بار دیگر وحدت و همدلی خود را به رخ جهانیان بکشند، به گونه ای که همچنان در گوشه گوشه این خطه پهناور می توان صحنه‌هایی زیبا و وصف‌ناپذیر از این همدلی و مواسات را به نظاره نشست، آن هم در شرایطی سخت که شیوع ویروسی منحوس به نام کرونا همه جهان را گرفتار کرده است.

اما این محوریت این امر خیر را سپاه  برعهده گرفت و پس از اقدامات بی نظیر در حوزه ضدعفونی و گندزدایی معابر و خیابان ها، تولید و توزیع مواد ضد عفونی، ماسک و دستکش یا شناسایی و غربالگری بیماران و ویزیت رایگان آنها، از اول اردیبهشت ماه برای دستگیری از نیازمندان و اقشار آسیب پذیر به رزمایش کمک مومنانه روی آورد و با تداوم آن تاکنون با اهدای بسته‌های معیشتی و بهداشتی مرهمی بر دل نیازمندان شدند.

فریاد یک صدای مهربانی

مجتبی شجاعی، فرماندار دلگان با بیان این که فعالیت بسیج و سپاه در رزمایش کمک های مومنانه و مواسات همدلی وسیع و گسترده است، به خبرنگار ما گفت: در راستای رزمایش کمک های مومنانه و در لبیک به این فرمایشات رهبر معظم انقلاب، مردم و مسئولان شهرستان دلگان پای کار آمدند و نشان دادند که چگونه می‌توان یک‌صدا مهربانی، فداکاری و امید را فریاد زد.

وی اضافه کرد: پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رزمایش گسترده برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه، فعالیت‌های وسیع و گسترده ای با محوریت سپاه و بسیج به ‌منظور کمک به نیازمندان و مستضعفان در شهرستان دلگان شکل گرفت.

فرماندار دلگان افزود: در چندین نوبت و در دورترین و صعب العبورترین نقاط شهرستان دلگان، کمک های مومنانه توسط بسیجیان و گروه های جهادی توزیع شده است.

به گفته این مسئول، از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، 2 کارگاه تولید ماسک و دستکش با همکاری گروه های جهادی و بسیجیان و با نظارت شبکه بهداشت و درمان در شهرستان دلگان راه اندازی شد.

شجاعی ادامه داد: ضدعفونی معابر شهرستان دلگان، توزیع اقلام معیشتی و بهداشتی، کمک به کادر بهداشتی، ساخت منزل مسکونی برای نیازمندان، ساخت سرویس های بهداشتی و اعزام تیم های پزشکی از جمله اقدامات سپاه و بسیج در این مدت بوده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین قبل از شیوع ویروس کرونا و در جریان سیلاب سال گذشته شهرستان دلگان و جنوب سیستان و بلوچستان، بسیج و سپاه و همچنین گروه های جهادی حضور موثری در کمک به سیل زدگان داشته اند.

ضرورت کمک رسانی به مردم 

علی رضا شهرکی، فرماندار سراوان هم با اشاره به نتیجه مطلوب اجرای رزمایش کمک مومنانه در سراوان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و شیوع مجدد ویروس کرونا تداوم اجرای رزمایش کمک مومنانه لازم و ضروری است.

وی بیان کرد: چندین مرحله تجربه کمک مومنانه در بخش های مختلف با کمک سمن های محلی و با محوریت و مدیریت سپاه در سطح شهر انجام شد که نتیجه مطلوبی در جامعه داشت.

این مقام مسئول با بیان این که  تمامی اقشار نیازمند در حوزه شهرستان حداقل یک بار و برخی بیش از چندین بار کمک مومنانه را دریافت کرده اند، اضافه کرد: شرایط بیماری کرونا و تداوم این وضعیت نباید در راستای اجرای کمک مومنانه وقفه ایجاد کند و باید مانند قبل ادامه داشته باشد.

شهرکی خاطر نشان کرد: شرایط نابسمان و تحریم های ناجوانمردانه به لحاظ اقتصادی برای مردم مشکلاتی را به وجود آورده که تداوم اجرای رزمایش کمک مومنانه را لازم و ضروری کرده است.

 وی تصریح کرد: نقش آفرینی سپاه در اجرای رزمایش کمک مومنانه پیرو منویات مقام معظم رهبری بسیار ارزشمند بود،  چرا که این نهاد مردمی از قبل افراد نیازمند را شناسایی کرد و از این طریق کمک رسانی انجام شد که این اقدام بسیار خوب و مطلوب بود.

لزوم توجه ادارات خدمات رسان به مردم

احمد رضا هاشمزهی، معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ایرانشهر با بیان این که رزمایش کمک مومنانه باید بی‌منت، با حفظ آبرو و در نهایت احترام انجام شود، به خبرنگار ما گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای کمک مومنانه به اقشار ضعیف و کم در آمد، آسیب پذیر و مورد تهدید در زمینه بیماری کرونا، وظیفه همه آحاد مردم، ادارات به ویژه دستگاه های خدمات رسان این است که در حد توان و بضاعت مالی به همنوعان و شهروندان خود کمک کنند.

وی افزود: در واقع کمک مومنانه امری پسندیده است که مقام عظمای ولایت بارها همگان را به شرکت در این رزمایش همدلی دعوت کردند.  
معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ایرانشهر اضافه کرد: کمک به همنوعان باید با احترام و حفظ شان و شخصیت آنان انجام و جایگاه انسانی شان حفظ شود.

وی تصریح کرد: در راستای کمک مومنانه فرمانداری شهرستان ایرانشهر طی جلسات برگزار شده، اقدام به پهنه بندی و کد گذاری مناطقی که نیاز به کمک داشتند، کرد و هر یک از مناطق مشخص شده تحویل یکی از ادارات یا موسسات مردم نهاد و خیرین شد.

هاشمزهی تصریح کرد: هم اکنون موج دوم بیماری کرونا کل سیستان و بلوچستان را در بر گرفته است و در این راستا بسیاری از خانواده ها با توجه به فاصله گذاری اجتماعی و گرفتاری ها نیازمند کمک هستند، پس اگر ما بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که با حفظ شان و کرامت انسانی کمکی در حد توان مان برای خانوارهای بی بضاعت در نظر بگیریم، خداوند متعال را از کار خیر خود راضی و خشنود کرده ایم.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۸۹۹


ارسال