دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,10 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳
پس از کش و قوس های فراوان؛
کنکور دکتری در سایه کرونا برگزار می شود/ آزمون 3هزارو 720 داوطلب سیستان وبلوچستان
 
آزمون دکتری در سیستان و بلوچستان همزمان با سراسر کشور صبح پنجشنبه 9 مردادماه با رعایت ضوابط بهداشتی برگزار می شود.
به گزارش عصرهامون، شیوع ادامه دار کرونا برنامه کنکور مقاطع مختلف را تحت تاثیر قرار داد و برای جلوگیری از ابتلای داوطلبان به این بیماری آزمون سراسری، کارشناسی ارشد و دکتری به تعویق افتاد.

پیش از این قرار بود کنکور دکتری ۲۶ تیرماه، برگزار شود که سرانجام پس از تعویق دو هفته‌ای، داوطلبان این آزمون قرار است 9 مردادماه در سراسر کشور دانش خود را برای ورود به مقطع PHD محک بزنند.

این در حالی است که بسیاری از داوطلبان و خانواده های آن ها از حضور در این آزمون و ابتلای به بیماری کرونا واهمه دارند.

صداقت بیماران کرونایی در پر کردن فرم خود اظهاری

بندانی، یکی از داوطلبان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: در صورتی که همه پروتکل های بهداشتی رعایت از سوی حوزه های برگزاری و نیز داوطلبان رعایت شود می توان با اطمینان نسبی آزمون داد.

وی بیان کرد: با توجه به این که داوطلباندارای بیماری کرونا و یا علائمی شبیه به آن باید فرم های خوداظهاری را پر کنند امیدوارم صداقت کافی در این زمینه وجود داشته باشد و افرادی که بیمار هستند برای جلوگیری از شیوع این بیماری به درستی اطلاعات خود را در فرم وارد کنند.

اسدالهی، یکی دیگر از داوطلبان هم با ابراز تاسف از شیوع کرونا بیان کرد: متاسفانه تلاش های یک ساله بسیاری از داوطلبان با شیوع این بیماری تحت الشعاع قرار گرفت، تعویق زمان آزمون از یک طرف، اما و اگرهای برگزاری و یا عدم برگزاری آن از طرف دیگر استرس بسیاری را به داوطلبان وارد کرد.

وی ادامه داد: به گونه ای که من فقط تمایل دارم هرچه زودتر کنکور دکتری برگزار شود تا بار روانی و فشارعصبی ناشی از آن و بیماری کرونا کمتر شود.

برگزاری آزمون 3هزارو 720 داوطلب در سیستان وبلوچستان

فرهاد شهرکی، نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در سیستان و بلوچستان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: آزمون دکتری در سیستان و بلوچستان در شهرهای ایرانشهر، چابهار، زابل و زاهدان همزمان با سراسر کشور صبح پنجشنبه 9 مردادماه برگزار می شود.

وی بیان کرد: در این آزمون در مجموع سه هزار و هفتصد و بیست نفر شامل 2 هزار و صد و سی و نه مرد و هزار و پانصد و هشتاد و یک زن شرکت می کنند و 57.5 درصد آقایان و 42.5 درصد را بانوان تشکیل می دهند.

به گفته این مقام مسئول، در ایرانشهر 251 مرد و 126 زن و در مجموع 377 داوطلب، در چابهار 319 مرد و 150 زن و در مجموع 469 شرکت کننده، زابل 331 مرد و 332 زن و در مجموع 663 نفر و در زاهدان نیز هزار و دویست و سی و هشت مرد و 973 زن و در مجموع 2 هزار و دویست و یازده نفر در این آزمون شرکت می کنند.

ضوابط بهداشتی قبل، حین و بعد از آزمون

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در سیستان و بلوچستان ادامه داد: سازمان سنجش آموزش کشور دستورالعمل دقیقی را هشت صفحه ابلاغ کرده که الزامات بهداشتی برای قبل، حین و بعد از آزمون است.

شهرکی ادامه داد: پیش از آزمون سالن ها، صندلی ها و همه مکان هایی که عوامل اجرایی و داوطلبان رفت و آمد دارند با مواد بهداشتی زیرنظر مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها به طور کامل ضدعفونی می شود، در حین آزمون داوطلبان باید از ماسک های سه لایه بدون فیلتر استفاده کنند که اگر به همراه نداشته باشند اجازه ورود به آن ها داده نمی شود.

وی تصریح کرد: تمام عوامل اجرایی هم دارای ماسک های سه لایه بدون فیلتر معمولی و دستکش هستند و علاوه بر این موارد شیلد هم در نظر گرفته شده است.

به گفته این مقام مسئول، فاصله صندلی ها نسبت به آزمون های قبلی از هر طرف 1.5 برابر شده و هوا در همه حوزه ها در جریان است، داوطلبان هم موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله های فیزیکی هستند و باید ماسک های خود را در ورود به حوزه استفاده کنند و تا پایان آزمون آن را برندارند.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در ورودی سالن ها دست های داوطلبان با محلول های استاندارد الکل 70 درصد ضدعفونی و در حین برگزاری هم در صورت نیاز این کار انجام می شود و پدهای الکلی هم در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا ابزار خود را نظافت کنند.

شهرکی گفت: داوطلبان از به همراه داشتن هرگونه وسیله اضافه خودداری کنند، موبایل به همراه نداشته باشند، به دلیل رعایت نکات بهداشتی هیچ محلی برای نگه داری وسایل اضافه آن ها در نظر گرفته نشده است و باید فقط کارت ورود به جلسه و کارت ملی، مداد و خودکار و پاک کن داشته باشند.

وی بیان کرد: با توجه به گرمای هوا سیستم های سرمایشی از یک روز قبل در سالن ها روشن می شود، با این وجود داوطلبان از لباس های خنک و سبک استفاده کنند.

داوطلبان بیمار اظهارنامه را پر کنند

شهرکی تصریح کرد: اظهارنامه ای هم در سایت سازمان سنجش پیش بینی شده است که داوطلبان دارای بیماری حتما آن را پر کنند، آزمون افرادی که بیماری های سرماخوردگی، آنفولانزا و ... دارند در حوزه های جداگانه با رعایت ضوابط، لوازم و تجهیزات بهداشتی بیشتر برگزار می شود.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در سیستان و بلوچستان بیان کرد: امیدواریم همه مراحل با همکاری داوطلبان که سلامتی آن ها اولویت ماست انجام شود، با توجه به دستورالعمل های اعلام شده آب معدنی، بیسکویت و کیک ضدعفونی شده در درهای ورودی به صورت سلف سرویس در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و به دلیل انجام بازرسی ها بهتر است از آوردن هرچه که سبب وقفه در ورود داوطلبان می شود صرف نظر کنند.

شهرکی گفت: در حوزه ها دوساعت پیش از شروع آزمون باز است و داوطلبان برای کاهش تجمع به مرور وارد حوزه  شوند و از این فرصت استفاده کنند، در بخش های مختلف ممکن است ازدحام شود که باید حداقل یک متر از هم فاصله داشته باشند تا مشکل رفع شود.

وی گفت: داوطلبان پس از حضور در حوزه روی صندلی خود مستقر شوند تا آزمون خوبی برگزار شود، درها از هفت صبح باز و 9 بسته می شود، بر روی کارت های داوطلبان برخی از موارد مهم ذکر شده که باید مطالعه کنند و وسایل اضافه همراه نداشته باشند، در دفترچه های آزمون ساعت شروع و پایان ذکر شده و به دلیل تنوع رشته های دکتری هر فرد با توجه به رشته خود دفترچه را به درستی مطالعه کند.

انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۹۸۱


ارسال