يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷
تکرار سریال اهمال کاری ها در جنوب شرق کشور؛
ویراژ مرگ در خیابان‌های سراوان؛ آدرس‌های غلطی که مسئولان به جوانان می‌دهند
 
این روزها ورودی شهرستان سراوان در سایه بی تدبیری ها و اهمال کاری متولیان به مکانی امن برای ویراژ‌های مرگ‌بار جوانان و دغدغه جدی مردم تبدیل شده است.
به گزارش عصرهامون؛ بدون تردید اتومبیل سواری یکی از پرطرفدار ترین حرفه های دنیاست که زن و مرد، پیر و جوان نمی شناسد و خیلی ها به نحوی یا از روی علاقه یا نیاز در آن فعالیت دارند، اما در این میان برخی جوانان به گونه ای دیگر به این مهم عشق می ورزند.
 
بسیاری از آن ها از رانندگی نه تنها به عنوان نیاز، بلکه با هدف تفریح و فرصتی برای گذران اوقات فراغت و از سویی به منظور تخلیه انرژی و هیجانات جوانی استفاده می‌کنند.
 
موضوعی که این روزها در شرقی ترین نقطه کشور به دغدغه ای جدی تبدیل شده است چراکه بسیاری از جوانان سراوانی در سایه کمبود فضای سبز و مراکز تفریحی و از سویی نداشتن مکانی برای اتومبیلران و موتور سواری به انجام حرکات نمایشی روی آورده اند.
 
این به گونه ای است که به ویژه در ورودی شهر، موتورسواران و اتومبیلرانانی را می‌توان مشاهده کرد که برای تخلیه هیجان خود، نه ‌تنها قوانین و مقررات رانندگی را رعایت نمی‌کنند بلکه رفتارهای پرخطر نیز انجام می‌دهند.
 
موضوعی که به گفته مردم بومی منطقه با خسارت های جانی زیادی همراه بوده و مدت هاست، آرامش شهروندان را برهم زده است، در همین راستا گزارش های متعددی با عنوان  "حرکات آکروباتیک رانندگان خودروهای شخصی در دل شهرهای جنوب شرق کشور" و "پیست اتومبیلرانی طبیعی در شرقی ترین نقطه کشور" در این پایگاه خبری منتشر و با واکنش متعددی از سوی شهروندان همراه شد.
 
عده ای اذعان داشتند که به دلیل نداشتن پیست اتومبیلرانی برای تخلیه هیجان بیشتر وقت خود را در خیابان ها می گذراند و در این میان از مسئولان امر  به دلیل بی توجهی به این  مهم ابراز گلایه کردند و برخی از شهروندان هم با ارسال پیام های متعدد به این پایگاه خبری، خواستار مقابله فرماندار و مسئولان امر با بر هم زنندگان نظم و آرامش به  دلیل تبدیل کردن ورودی شهر به پیست اتومبیلرانی و اجرای حرکات نمایشی شدند.
 
خطر در کمین جان و مال مردم 
 
با این وجود همچنان این گره گشوده نشده و خبرها حاکی از تداوم ویراژ مرگبار در خیابان های سراوان است، در همین راستا، درازهی، یکی از شهروندان سراوانی با بیان این که متاسفانه مسئولان شهرستان گوش شنوایی برای مشکلات مردم ندارند، بیان کرد: شهروندان سراوانی در هفته های اخیر اعتراض خود را نسبت به پیست غیرقانونی اتومبیلرانی ابراز کرده ایم تا مسئولان پیگیر راه اندازی پیست استاندارد باشند، اما تا به حال هیچ اقدامی برای جلوگیری از این کار غیرقانونی صورت نگرفته است!

وی افزود: مسئولان پشت میز نشین کمی از شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی یاد بگیرید، با اینکه می توانست کاخ نشین باشد ولی به عشق مردم این سرزمین خود پشت سنگریز و خاکریزها می رفت و دوشادوش رزمندگان اسلام برای حفاظت از جان و مال این مردم می جنگید، اما سوال این است که شما چه کرده اید؟

درازهی ادامه داد: برگزاری مسابقات اتومبیلرانی در ورودی شهر آن هم به صورت غیرقانونی، جان و مال مردم را به خطر انداخته است بنابراین از مسئولان انتظار می رود برخورد قاطعی با  عاملان انجام دهند و از سوی دیگر نیز تدابیری جهت راه اندازی پیست و برگزاری مسابقات اتومبیلرانی برای علاقه مندان به این حرفه بیندیشند تا شاهد درخشش جوانان سراوانی در عرصه های بین المللی این رشته ورزشی باشیم.

این شهروند سراوانی خاطر نشان کرد: این موضوع کوچکی نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت، چرا که امنیت جانی و مالی دیگر شهروندان در خطر است.
 
اهمال کاری متولیان
 
شهروندی دیگر نیز بیان کرد: متاسفانه همیشه شاهد ویراژهای مرگبار جوانان در ورودی شهر سراوان هستیم، اما مسئولان امر هیچ  برخوردی با این معضل ندارند و ورودی شهر به دلیل اهمال کاری متولیان به مکانی امن برای ویراژ دادن تبدیل شده است.
 
مرادبیکی اضافه کرد: راه اندازی فضاهای ورزشی برای پر کردن اوقات فراغت در مکانی سالم، امری الزامی است اما آنچه این روزها اهمیت بیشتری دارد، برخورد جدی متولیان با این گونه اتفاق ها است.

تذکر به مسئولان و برخورد با خاطیان

ملک فاضلی، نماینده مردم حوزه انتخابیه سراوان در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: در پی تبدیل ورودی شهر به پیست اتومبیلرانی به صورت غیرقانونی تذکرات لازم جهت برخورد قانونی با افراد خاطی به مسئولان مربوطه داده خواهد شد.

وی افزود: تبدیل کردن ورودی شهر سراوان به محل برگزاری مسابقات اتومبیلرانی و ویراژ دادن قانونی نیست و باید برخود جدی انجام شود.

فاضلی بیان کرد: در سراوان فرهنگ مناسبی وجود دارد، ولی این نوع حرکت ها در ورودی شهر مناسب نیست و پیامد های خوبی به همراه نخواهد داشت.
 
وی خاطر نشان کرد: علاوه بر اینکه جوانان نیازمند اماکن ورزشی و تفریحی هستند، باید یک مرکز ورزشی مناسب ویژه بانوان نیز در این شهر احداث شود.

راه اندازی پیست؛ نیازمند اعتبار کلان
 
محمد رضا گمشادزهی، رئیس اداره ورزش و جوانان سراوان نیز در این باره به خبرنگار ما گفت: متاسفانه مدت زیادی است که جوانان ورودی شهر را به پیست اتومبیلرانی تبدیل کرده اند که رفع این مشکل برخورد جدی مسئولان امر را می طبد.
 
وی اضافه کرد: این مشکل نه تنها باعث سلب آرامش شهروندان شده، بلکه همیشه با  خسارت های جانی همراه بوده است، به گونه ای که هفته گذشته شاهد خبر فوت یک موتور سوار به دلیل ویراژ دادن اتومبیرانان بودیم.
 
این مقام مسئول در خصوص راه اندازی پیست اتومبیلرانی بیان کرد: احداث پیست اتومبیلرانی و موتورسواری هزینه بر بوده و نیازمند اعتبار کلان است که اداره کل ورزش و جوانان و هیئت متولی این امکان را ندارد، به گونه ای که در استان فقط یک پیست آن هم در زاهدان وجود دارد که آن هم هنوز برای رسیدن به شرایط ایده آل نیاز به کار دارد.
 
وی ادامه داد: در صورتی که بخش خصوصی متقاضی راه اندازی پیست باشد، این اداره حمایت های لازم را انجام می دهد اما تاکنون در این راستا درخواستی دریافت نکرده ایم.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۵۳۶


ارسال