يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۵
بی مهری ها به ورزش جنوب شرق کشور پایانی ندارد؛
بذر بی تدبیری در زمین فوتبال استادیوم الغدیر زاهدان/ حال تنها ورزشگاه استاندارد سیستان و بلوچستان بحرانی است
 
وضعیت زمین فوتبال ورزشگاه الغدیر زاهدان که در قلب بزرگترین دهکده ورزشی سیستان و بلوچستان واقع شده، به عنوان تنها زمین چمن استاندارد این استان پهناور در سایه بی تدبیری ها بحرانی شده است.
به گزارش عصرهامون، ورزشگاه 15 هزار نفری الغدیر زاهدان در سال 87 در دهکده المپیک زاهدان راه اندازی و بارقه امیدی برای جوانان علاقه مند به ورزش فوتبال این کلان شهر شد، ورزشگاهی که بر اساس استانداردها و به منظور برگزاری مسابقات استانی، ملی و حتی فرا ملی مورد بهره برداری قرار گرفت.
 
اما این مکان پرطرفدار ورزشی که در واقع تنها زمین چمن استاندارد این استان پهناور محسوب می شود، طی سال هایی که از راه اندازی آن می گذرد، با بی مهری متولیان امر همراه بود، چراکه اقدامی برای رسیدگی و ماندگاری آن صورت نگرفت و در نهایت  تبدیل به مخروبه شد.
 
وضعیت این زمین تا حدی نا به سامان شد که شرایط بازی را در آن سخت کرد و نارضایتی هایی به همراه داشت، بنابراین متولیان امر چند ماه قبل نسبت به جمع آوری چمن اقدام کردند اما طی این مدت جایگزینی برای آن نداشتند، اقدامی که همان زمین فرسوده را نیز از علاقه مندان گرفت و باید گفت مصداق "گل بود به سبزه نیز آراسته شد"، بود.

وضعیت اسفناک

علی شهرکی، یکی از شهروندان زاهدانی در این باره به خبرنگار ما گفت: چند ماه است که چمن مصنوعی ورزشگاه الغدیر دهکده المپیک زاهدان را کنده اند، اما طی این مدت اقدامی برای جایگزینی چمن جدید صورت نگرفته است.
 
وی ادامه داد: این چمن بیش از 10 سال قبل راه اندازی شده و به دلیل استفاده زیاد وضعیت اسفناکی پیدا کرده بود و علاقه مندان به ورزش فوتبال با وجود همه مشکلات آن با عشق خاصی در زمین تمرین و بازی می کردند.
 
این شهروند اضافه کرد: جمع آوری چمن خراب شده در ابتدا باعث خوشحالی بسیاری از جوانان شد، چراکه احساس می کردند قرار است چمن جدیدی جایگزین شود و در شرایط ایده آل تری بازی کنند، اما گویا قرار نیست این اقدام انجام شود.
 
 
خسته نباشید دلاوران....
 
مصطفی محمدی، یکی دیگر از شهروندان هم بیان کرد: دهکده به ظاهر ورزشی زاهدان به عنوان مرکز استان سیستان و بلوچستان و یکی از کلان شهرهای ایران، از وضعیت بسیار نا به سامانی رنج می برد، به گونه ای که چمن مصنوعی ورزشگاه الغدیر این دهکده که از چندین ماه قبل کنده شده است، هنوز جایگزینی ندارد.
 
وی افزود: این ورزشگاه که یکی از مکان های سالم برای پر کردن اوقات فراغت جوانان بود، چندین ماه است که به حال خودش رها شده است و هیچ کس جوابگو نیست که باید به دلیل این بی مهری ها به متولیان ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت خسته نباشید دلاوران...
 
این شهروند اضافه کرد: علاوه بر شرایط این زمین چمن، سکوهای ورزشگاه نیز وضعیت بسیار نامساعدی دارد و در واقع باید گفت که این ورزشگاه نیاز به نگاهی ویژه دارد تا به روزهای گذشته خود بازگردد و مامنی برای علاقه مندان به فوتبال تبدیل شود.
 
مشکلات فنی و مالی دلیل تاخیر
 
فرشید صالح زهی، رئیس گروه نظارت فنی و اماکن ورزشی سیستان و بلوچستان در این باره در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: از آنجایی که روی زمین چمن مصنوعی ورزشگاه الغدیر دهکده المپیک زاهدان فشار زیاد بود، چراکه قریب به 15 سال مورد استفاده گرفته و به محلی برای برگزاری کلاس های آموزشی و مسابقات در حد لیگ دسته دو و سه کشور تبدیل شده بود، خراب شد.
 
وی با بیان این که چمن ها عمر مفید چند ساله ای دارند، ادامه داد: از آنجایی که شرایط زمین چمن با نارضایتی زیادی همراه شد و نقاطی از آن ساییده شده بود، بر اساس اعتباری که سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان به پروژه های ورزشی تخصیص داد، اولویت را بر تعویض چمن گذاشتیم.
 
این مقام مسئول ادامه داد: بنابراین این پروژه را به مناقصه گذاشتیم که شرکت برنده، اصرار داشت کار تاپی را انجام دهد و معتقد بود از آنجایی که بافت زمین جدید ویژه و بر اساس استانداردهای خاصی است، نباید برای نصب و دیگر اقدام های لازم در این راستا عجله کرد.
 
وی اضافه کرد: بنابراین چمن خریداری و وارد دهکده شد، تجهیزات لازم برای نصب آن را دریافت کرده ایم و تیم های نصاب آماده شروع عملیات نصب آن هستند که بهره برداری از آن 2 هفته زمان نیاز دارد، چراکه باید فرایندهای لازم طی شود.
 
صالح زهی با اشاره به دلایل تاخیر در روند اجرای این پروژه اذعان کرد: گاهی مشکلات مالی و برخی اوقات هم دلایل فنی باعث می شود که راه اندازی یا ترمیم پروژه ای زمان بر شود و نتوانیم به موقع به تعهداتمان عمل کنیم، اگر قرار بود که زمین چمن تعویض نشود و در این راستا اقدامی صورت نپذیرد، به هیچ عنوان برای جمع کردن چمن قبلی اقدام نمی کردیم.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۵۴۳


ارسال