سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ,25 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۶
راهی که برای خانه دار شدن هموار نیست؛
ماهی گیری سودجویان از آب گل آلود مسکن ملی در سیستان و بلوچستان/ وقتی خرید و فروش غیرقانونی یک امتیاز رواج می یابد
 
در حالیکه طرح اقدام ملی مسکن در ابتدای راه است بسیاری از افراد اقدام به خرید و فروش امتیاز آن می کنند که این موضوع بر اساس اطلاعیه های صادر شده ممنوع است.
به گزارش عصرهامون، ماهی گیری از بازار گل آلود مسکن گویا در هر زمانی ادامه دارد. با آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن بسیاری از مردم سیستان و بلوچستان به امید خانه دار شدن در این طرح ثبت نام کردند.

اما برخی از متقاضیان شرایط لازم برای این کار را نداشتند و از فهرست حذف شدند، در این میان عده ای از متقاضیان هم آورده نقدی لازم برای پیوستن به پروژه ساخت واحدهای اقدام ملی مسکن را نداشتند.

همین امر سبب شد تا عده ای از متقاضیان احراز صلاحیت شده در سیستان و بلوچستان اقدام به فروش امتیاز خود با هزینه های بالاتر از درخواستی پروژه کنند.

خرید و فروش امتیاز مسکن ملی در زاهدان

دهمرده، یکی از متقاضیان احراز صلاحیت شده در این خصوص به خبرنگار ما گفت: پس از دریافت پیامک افتتاح حساب برای تکمیل مدارک خود به اداره کل راه و شهرسازی و تعاونی مسکن مربوطه رفتم که متوجه شدم عده ای در صدد خرید امتیار مسکن ملی هستند.

وی ادامه داد: آورده متقاضی برای دریافت تسهیلات بانک 40 میلیون تومان است که عده ای از متقاضیان دارای افتتاح حساب به خریداران امتیار طرح اقدام ملی اعلام می کنند مبالغ بالاتر از این میزان مثلا 50 تا 60 میلیون تومان پرداخت کنند تا امتیاز را بخرند.

شهرکی، یکی دیگر از شهروندان زاهدانی در این خصوص به خبرنگار ما اظهار کرد: افرادی که اقدام به خرید امتیاز طرح اقدام ملی مسکن می کنند همه پول ها را به حساب فروشنده که از سوی بانک مسکن باز شده است واریز می کنند و با توجه به اینکه سند رسمی وجود ندارد در آینده ممکن است دچار مشکل شوند.

وی تصریح کرد: برای کاهش این سودجویی ها، تعاونی مسکن مربوطه از متقاضیان درخواست کرده به دفتر اسناد رسمی بروند و در آن جا تعهد دهند که این امتیاز را پیش از اتمام پروژه به فروش نمی رسانند.

فروش امتیار واحدهای طرح اقدام ملی مسکن غیرقانونی است

ابوالفضل‌ مهدیار، معاون امور مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در این خصوص به خبرنگار ما بیان کرد :فروش امتیار واحدهای طرح اقدام ملی مسکن غیرقانونی بوده و در این زمینه اطلاعیه هایی هم صادر و بخشنامه هم شده است.

وی اظهار کرد: در صورتی که برای ما محرز شود که فردی این کار را انجام داده است امتیاز وی باطل خواهد شد، زیرا هیچ یکی از موارد مربوط به فروش شامل مکان زمین، مدت زمان و نوع پروژه و هزینه اتمام آن مشخص نیست.

به گفته این مقام مسئول، موارد ذکر شده در آینده می تواند برای خریدار و فروشنده مشکلاتی را به وجود آورد و نباید ثبت نام طرح اقدام ملی فروخته شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۰۹۹


ارسال