علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:

اهانت به پیامبر (ص) نشانه ضعف دشمنان اسلام است/دستگاه دیپلماسی موضع مقتدرانه بگیرد

21 شهريور 1399 ساعت 1:02

تعدادی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه توهین به پیامبر اسلام (ص) یک کار احمقانه و جنایت نابخشودنی است، گفتند: این اقدام نشانه ضعف، عناد و کینه دشمنان است.


به گزارش عصرهامون، در حالی کشورهای استعمارگر غرب خود را مهد آزادی بیان می‌دانند که به خود اجازه می‌دهند به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) توهین کنند و این در حالیست که  اهانت به قرآن کریم، اهل بیت(ع) و دین اسلام، جزو خط قرمزهای امت اسلام به شمار می رود.

در همین راستا شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن محکوم کردن اقدام اهانت آمیز روزنامه فرانسوی به ساحت پیامبر(ص)، گفتند: این اقدام ناشایست نشان از عمق عناد و کینه دنیای غرب و ناتوانی دشمنان اسلام دارد.

هتاکان به ساحت مقدس پیامبر دست پرورده صهیونیست ها هستند

مولوی نذیر احمد سلامی،  نماینده خبرگان در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: هتاکی این نشریه فرانسوی به مقدسات مسلمانان پیش از این نیز سابقه داشته است، غربی ها هر از گاهی این حرکات سخیف را انجام می دهند و غیرت دینی مسلمانان را تحریک می کنند.

وی افزود: اقدام شرم آور این نشریه فرانسوی در توهین به نبی مکرم اسلام (ص) محکوم است، این حرکت مذبوحانه مورد تایید هیچ دین و آیینی نیست و حتی مسیحیت نیز این حرکت زشت را تایید نمی کند.

سلامی خاطرنشان کرد: هتاکان به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) دست نشانده صهیونیست ها و استکبار جهانی هستند و در حقیقت سعی دارند با این اقدامات ذهن مسلمانان را از مسائل مهم جهان اسلام مانند موضوع فلسطین دور کنند.

وی تاکید کرد: موضع گیری قاطع و محکم در قبال این هتاکی نشریه فرانسوی، وظیفه تمام مسلمانان جهان است اگر پیش از این مواضع محکمی در قبال این قبیل اقدامات مذبوحانه غربی ها، اتخاذ می شد اکنون شاهد تکرار این گستاخی ها نبودیم.

نماینده خبرگان رهبری در امور اهل سنت اذعان کرد: همان طور که رهبر انقلاب نیز بیان کردند این دشمنی ها با دین اسلام از سیاست های ضد اسلامی صیهونیست ها نشات می گیرد ، آزادی بیان به معنای گستاخی و توهین به مقدسات سایر ادیان الهی نیست و این هتاکی طبق قوانین بین المللی محکوم است ، این آزادی بیان نیست بلکه دشمنی آشکار صهیونیست با دین اسلام است.
 
اسلام هراسی توطئه دشمنان است

مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت مینان شهرستان سرباز در گفت وگو با خبرنگار ما ضمن محکوم کردن اقدام ناشایست روزنامه فرانسوی گفت: اهانت این نشریه به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام نشان دهنده عمق عناد وکینه استکبار جهانی نسبت به ادیان الهی به ویژه دین مبین اسلام است که دشمنان با ترس از گسترش روز افزون دین، اسلام هراسی را به عنوان یک اولویت پیگیری می کند.

وی با بیان اینکه اتحاد رمز موفقیت در برابر حیله های دشمنان است، افزود: این اقدام نشانه درماندگی و ضعف استکبار جهانی بوده، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل(ره) و رهبری مقام‌معظم رهبری(مدظله) هر روز شاهد افزایش اسلام خواهی و گرایش به این دین مبین در جوامع مختلف از جمله کشورهای اروپایی و غرب هستیم که این امر دشمن را بر آن داشته تا با ترفندها و توطئه های خبیثانه به اهداف شوم خود نائل شوند.

رسولی زاده با تاکید بر این مطلب که اهانت نشریه شارلی ابدو فرانسه قلب مسلمانان جهان را جریحه دار کرده است، ادامه داد: وحدت، هوشیاری، بصیرت و بیداری ملت ایران خاری در چشم دشمنان است به ویژه در چنین روزهایی که شیوع ویروس کرونا ضعف و ناتوانی ابرقدرت های استکباری را بر همگان روشن کرد.

وی بیان کرد: یاوه گویی خصمنانه دشمنان خدشه ای به اتحاد و همدلی و باور مردم به اعتقادات وارد نخواهد کرد اما آنچه انتظار می رود اینکه مسئولین و دستگاه دیپلماسی باید موضع قاطعانه ای در مقابل این هتاکی دشمن داشته باشند.

امام جمعه اهل سنت مینان شهرستان سرباز خاطر نشان کرد: توهین به پیامبر اسلام (ص) یک کار احمقانه و جنایت نابخشودنی است که تمام آزادی خواهان و مسلمانان جهان این حرکت را محکوم می‌کنند.
  
اهانت نشريه فرانسوی با توطئه پشت پرده رژیم صهیونیستی همراه است

مولوی عبدالغنی دهانی، مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان بیان کرد: گرایش روز افزون مردم در جوامع غربی به اسلام باعث وحشت سران کشورهای اروپایی و به خصوص فرانسه  شده است.

وی افزود: آمار بالای چاپ قرآن در فرانسه و افزایش نامگذاری فرزندان به نام محمد، زمینه ساز هراس دنیای غرب شده و سعی دارند چهره رئوف اسلام را مخدوش کرده و تصویری غیر واقعی از آن به جهانیان ارائه دهند که ایجاد و حمایت از گروه تروریستی داعش در همین راستا بود تا چهره ای دروغین و خشم از این دین الهی ارائه دهند.

دهانی خاطرنشان کرد: این نشریه هتاک تاکنون چندین‌ بار به مقدسات مسلمان توهین کرده و سعی دارد پیامبر اکرم(ص) را فردی‌ خشن جلوه دهد که با زور شمشیر مردم را به دین اسلام وادار کرده است.

وی تاکید کرد: همه ادیان آسمانی نزد مسلمان‌ محترم هستند اما دموکراسی مدنظر کشورهای اروپایی نوعی شعار است وظیفه همه‌ مردم و مسلمانان  جهان است که موضعی صریح و علنی در قبال این گستاخی بگیرند.

این مدرس اهل سنت اذعان کرد: آزادی بیان در اروپا‌ تنها یک شعار و نوعی نژادپرستی و دیکتاتوری است اما اصل آن با توهین به مقدسات ادیان الهی تفاوت دارد، رهبر انقلاب این حرکت سخیف را محکوم کردند و همان طور که ایشان به درستی تحلیل کردند فرانسه و بسیاری از سران کشورهای اروپایی از رژیم صهیونیستی دستور می گیرند و یهودیت و رژیم صیهونیستی سرمایه داران بزرگی هستند کشورهای اروپایی را مدیریت می کنند.
 
تجمع مردم سیستان و بلوچستان علیه نشریه هتاک فرانسوی
 
گفتنی است روز گذشته مردم شیعه و سنی پایتخت وحدت کشور در محکومیت اهانت به پیامبر(ص) در مسجد جامع زاهدان تجمع کرده و ندای "لبیک یا رسول‌الله(ص)‌" سر دادند.

مردم بصیر و همیشه در صحنه زاهدان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ‌انزجار خود را از غرب و سران کشورهای استکباری اعلام و ‌اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) را محکوم کردند.

در این تجمع مردم با سردادن شعارهای "الله اکبر"، "سکونت هر مسلمان خیانت، است به قرآن"، "مرگ بر سه ابلیس آمریکا و اسراییل و انگلیس"،  "لبیک یا رسول الله(ص)" ضمن اعلام بیعت مجدد با پیامبر اکرم(ص)، خواستار برخورد جدی دولت جمهوری اسلامی ایران به ویژه وزارت امور خارجه با این گونه اقدامات شدند.
 
انتهای پیام/


کد مطلب: 129694

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/report/129694/اهانت-پیامبر-ص-نشانه-ضعف-دشمنان-اسلام-دستگاه-دیپلماسی-موضع-مقتدرانه-بگیرد

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/