سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ,1 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۸
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
مقاومت مردم در هشت سال دفاع مقدس رمز اقتدار جمهوری اسلامی است/علاج قطعی تحریم ها با تکیه بر توان داخلی
 
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه پیروزی در دفاع مقدس ثمره از خود گذشتگی و بصیرت رزمندگان اسلام بود، گفتند: همه جوانان باید زندگی نامه شهدا و کتاب دفاع مقدس را مطالعه کنند که امروز نیز در جنگ اقتصادی پیروز میدان باشیم.
به گزارش عصرهامون، شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: دفاع مقدس به جهان ثابت کرد که دشمن نمی تواند چشم طمع به خاک ایران داشته باشد و هر کسی چنین خیالی دارد جنگ هشت ساله ایران و ذلت و خواری دشمنان ایران اسلامی را مطالعه و سرنوشت طمع کاران و دشمنان ایران را عبرت قرار دهد.

تکیه بر توان داخلی جنگ اقتصادی دشمن را شکست می دهد

مولوی نذیر احمد سلامی نماینده خبرگان در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: هشت سال دفاع مقدس یادآور رشادت های رزمندگان اسلام در جنگی است که همه مستکبران جهان در مقابل جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند و این مقاومت ملت ایران، اقتدار، قدرت نظامی و دفاعی کشور را به جهان نشان داد و دنیا قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت شناخت.

وی افزود: هشت سال دفاع مقدس درس عبرتی برای زورگویان جهان بود که به خود جرات تعدی به خاک جمهوری اسلامی ایران را ندهند و بدانند که اگر خیال خام جنگ با ایران را در ذهن بپرورانند، همان درسی که به صدام داده شد به آنان نیز داده می شود و این مقاومت ملت در جنگ تحمیلی نشان داد که ایران کشوری ضعیف نیست که دشمن بتواند خیال تسلط بر آن را داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: دفاع مقدس به جهان ثابت کرد که دشمن نمی تواند چشم طمع به خاک ایران داشته باشد و هر کسی چنین خیالی دارد جنگ هشت ساله ایران و ذلت و خواری دشمنان ایران اسلامی را مطالعه و سرنوشت طمع کاران و دشمنان ایران را عبرت قرار دهد.

مولوی سلامی تاکید کرد: مردم باید اخلاص ، ولایتمداری و جانفشانی رزمندگان را الگو قرار دهند، آگاهی از روحیه والا و شهامت های رزمندگان ، تاثیر به سزایی در افزایش بصیرت ملت خواهد داشت، گسترش فرهنگ ایثار و فداکاری در هر عصر و زمانی باعث رشد و موفقیت آن ملت است و بنابراین باید برای دستیابی به موفقیت، این فرهنگ را بین مردم و نسل جدید رواج دهیم .

وی اذعان کرد: تکیه بر توان داخلی ، تحریم ها را بی اثر خواهد کرد، اما نگاه به بیرون و امید بستن به بیگانگان، دشمن رابه اهدافش می رساند و تنها چیزی که جنگ اقتصادی دشمن را شکست می دهد، تکیه بر توان داخلی است.

مقاومت و ایستادگی ملت غیور رمز اقتدار جمهوری اسلامی ایران است

مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت مینان سرباز در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: توکل برخدا، وحدت فرماندهی، اتحاد و همدلی رزمندگان، اراده و اعتماد به نفس عامل پیروزی در جنگ نابرابری بود که همه کشورهای بر علیه ایران بودند و توانستیم با دست خالی پیروز میدان نبرد شویم.

وی بیان کرد: از خود گذشتگی، فداکاری، ایثار، مقاومت و ایستادگی سرافرازانه ملت غیور ایران در هشت سال دفاع مقدس رمز اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که امروز باعث سرافرازی ایرانیان شده و جهان اسلام از این کشور قدرتمند الگو می گیرند.

رسولی زاده با بیان اینکه امروز علاج تحریم ها تکیه بر توان داخلی و حمایت از کالا و تولید بومی است، ادامه داد: امروز باید  مانند دوران دفاع مقدس با داشتن روحیه جهادی و تفکر بسیجی در برابر تحریم های ظالمانه دشمنان ایستادگی و از کالا و تولید داخلی حمایت کرد، زیرا این حمایت ها منجر به افزایش خودباوری و مانع نیاز به سمت و سوی بیگانگان خواهد شد.
 
وی افزود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، بیان خاطرات و حقایق جنگ برای نسلی که آن دوران را درک نکرده علاوه بر انیکه کشور را بیمه می کند، سبب یاس و ناامیدی دشمن می شود چرا که ملت امروز ادامه دهنده همان مردمی هستند که با توکل بر خدا و ولایت پذیری خود هیمنه دشمن را برهم زده  و مشت بر دهان یاوه گویان استکبار جهانی زدند.

امام جمعه اهل سنت مینان سرباز خاطر نشان کرد: استكبار جهانی در راس آن آمریکا و اسرائیل بدانند امروز ملت ایران با داشتن رهبری بصیر و آگاه، با الگو قرار دادن امام حسين (ع) و پیرو مکتب شهید سلیمانی بودن تمام توطئه های آنان را خنثی می كنند.

حفاظت از کیان کشور نخستین دستاورد دفاع مقدس بود
 
مولوی عبدالصمد دامنی، امام جمعه اهل سنت ایرلنشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: دفاع مقدس زمانی است که اکثر کشورهای شرقی همچون عراق و همجوار آن علیه کشور اسلامی ایران قیام کردند و هدف آنان این بود که به خاک کشور ما تجاوز کنند؛ که در این زمان امام خمینی (ره) به وقت و به جا در برابر هجوم ظالمانه ایستادگی کردند.

وی افزود: در دفاع مقدس جمع کثیری از فرزندان جمهوری اسلامی ایران شهید شدند و با توجه به تجهیزات محدود ایرانیان توانستند در مقابل دشمن مقاومت کنند و پیروز شوند و این افتخاری برای همه مسلمانان بوده که از کیان کشورشان دفاع کردند.

امام جمعه اهل سنت ادامه داد: ملت ایران همیشه در برابر ظلم ایستادگی و مقاومت کردند و هفته دفاع مقدس هم قیام بزرگی بر علیه دشمنان نظام و اسلام بوده که همه ساله باید این مناسبت را گرامی بداریم و قدر بدانیم.
 
ایمان و اعتقاد راسخ به خدا رمز پیروزی رزمندگان بود

مولوی عبدالرحمن ترنجزر، امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: در هرکاری که انسان توکل، امید و اراده اش به لطف و عنایت خداوند رحمان و بزرگ باشد، بدون شک با دست خالی هم می تواند موفق و سربلند باشد و کسی سد راهش نشود.

وی افزود: امروز هم با درس گرفتن از شهدای گرانقدر و رزمندگان دلیر و خستگی ناپذیر، باید با توکل بر خداوند بر مشکلات و دشمنان انقلاب غلبه کنیم و هرگز برای رسیدن به خواسته هایمان جلوی آنها سرخم نکنیم.

مولوی اهل سنت چابهار تصریح کرد: عزت، آبرو و سرافرازی دست پروردگار بی همتا است که به انسانی که برای رسیدن آن از راه صحیح و درست تلاش می کند، عنایت می دهد و شهدای دفاع مقدس کشور ما نمونه آشکار و تاریخی این مسئله هستند.

وی ادامه داد: امروز با مشکلات و تحریم های زیادی روبرو هستیم اما می توانیم با الگوگیری از شهدا و رزمندگان، گوش به فرمان رهبری بودن و توجه به توانمندی های خودمان به پیشرفت و سربلندی دست پیدا کنیم.

مولوی ترنجزر گفت: شهدا راه سعادت را مقاومت در برابر دشمن و مشکلات دیدند و به آن رسیدند، بدون شک ما هم می توانیم با مقاومت در برابر سختی ها، همدلی و هم افزایی بین مردم و مسئولین به راه حلی مناسب برای چالش ها و بحران ها دست پیدا کنیم.

وی خاطر نشان کرد: وظیفه امروز ما به ویژه قشر جوانان حفظ و گسترش فرهنگ شهدا و دفاع مقدس است تا در برابر تهاجمات ضد اسلامی دشمنان در امان باشیم و این مسیر درست زندگی به نسل های بعد هم منتقل شود.

باید در حوزه اقتصاد الگو باشیم

مولوی عبدالخالق حسین زهی امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان در گفت و گو با خبرنگار شستون بیان کرد: نسل جدید انقلاب باید بیدار و هوشیار باشند که برای حفظ این آب و خاک چه زحمات و رنج هایی کشیده شده، هشت سال رنج هایی را از سوی دشمن تحمل کردیم اما نگذاشتیم ذره ای از این خاک از میهن اسلامی جدا شود.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان ادامه داد: نسل اول انقلاب اسلامی ایران با زحمات فراوان و فدا کردن جان خود اجازه تجاوز تجزیه دشمن به خاک کشور را ندادند.

مولوی حسین زهی خاطر نشان کرد: امید است دولتمردان نیز اراده کنند و نگذارند که قلوب مردم به سمت کشورهای دیگر سوق پیدا کند، همان طور که نگذاشتیم خاک به دست بیگانه بیوفتد نباید قلب هایمان نیز به بیگانه متوسل شود.
 
وی تصریح کرد: انتظار می رود همانطور که نسل اول انقلاب از خاک دفاع کردند دولتمردان نیز بابت معیشت و اشتغال مردم نیز پای کار باشند و دشمن را مایوس کنند که ملت ایران هرگز به سمت بیگانه نخواهد رفت.

امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان اذعان کرد: نشان داده ایم که  از نظر قدرت جنگی و شجاعت بهترین قدرت هستیم و باید نشان دهیم که از نظر اقتصاد و توانمندی در جهان الگو باشیم.
 
پیروزی در دفاع مقدس ثمره از خودگذشتگی و بصیرت رزمندگان اسلام بود

مولوی دوست محمد درواخ، امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا گفت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت و دلاوری رزمندگان اسلام در هشت سال جنگی است که تمام کفر بر علیه انقلاب اسلامی آغاز کردند.

وی افزود: پیام جنگ تحمیلی به تمام بشریت این بود که اسلام همواره در برابر شرک و کفر پیروز است و با هیچ قدرتی نمی شود اسلام را از بین برد.

مولوی درواخ بیان کرد: اراده الهی و باور رزمندگان اسلام به پشتیبانی خداوند باعث شد تا دفاع مقدس به یک دانشگاه تعلیم و تربیت تبدیل شود.

امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک تصریح کرد: یکی از عواملی که دشمن جرات جنگ نظامی با ایران را ندارد ثمره همان دفاع مقدس است چرا که آنها همه عوامل را کنار هم می گذارند و بازهم نمی توانند به پیروزی فکر کنند.

وی با بیان اینکه پیروزی در دفاع مقدس ثمره از خود گذشتگی و بصیرت رزمندگان اسلام بود، گفت: همه جوانان باید زندگی نامه شهدا و کتاب دفاع مقدس را مطالعه کنند که امروز نیز در جنگ اقتصادی بتوانیم پیروز میدان باشیم.
 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۲۴۴


ارسال