سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۷
یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس مطرح کرد؛
حاج قاسم سلیمانی خاری در چشم دشمنان/ دفاع مقدس؛ آوردگاه ایستادگی یک ملت است
 
مراد سالارزهی گفت: دفاع مقدس یادآور سال‌ها مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان بعثی است که رزمندگان اسلام توانستند با توکل برخدا و روحیه جهادی و ولایت پذیری پیروز میدان نبرد باشند.
به گزارش عصرهامون، سیستان وبلوچستان اگرچه در دورترین فاصله از مناطق جنگی بود اما حمایت و حضور همه اقشار خبر از نقش درخشان رزمندگان استان در هشت سال جنگ تحمیلی نابرابر را دارد.

این استان از بدو انقلاب تاکنون شهدای گرانقدری را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده به گونه ای که از شمال تا جنوب این خطه از کشور دلیرمردانی همچون خلبان شهید امیر مرادقلی، شهید حسینعلی عالی، سردار شهید  محبعلی فارسی، شهید حاج قاسم میرحسینی، شهید سرتیپ خلبان محمدامین میرمرادزهی، شهید سبیل اخلاقی جوانترین شهید کشور و دیگر شهدا پرورش یافتند که نام آنها در تاریخ پرآوازه سیستان وبلوچستان همچنان می درخشد.

بر اساس آنچه که در کتاب «نقش سیستان و بلوچستان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» آمده: اعزام اولین نیروهای استان سیستان و بلوچستان به منطقه جنوب و شهر آبادان زمانی انجام شد که آبادان توسط دشمن در محاصره قرار داشت و هرلجظه احتمال سقوط شهر می‌رفت؛ ولی رسیدن به موقع نیروهای اعزامی از استان، باعث تقویت جبهه شد؛ به طوری که مرتضی قربانی به عنوان فرمانده بخشی از آبادان در خصوص حضور به موقع این نیروها می‌گوید: «در زمان و شرایط بسیار حساس که آبادان در محاصره بود و احتمال سقوط آن وجود داشت، حضور 45 نفر نیرو از زاهدان برای کمک به رزمندگان به یک معجزه شبیه بود که نه تنها از سقوط آبادان جلوگیری می‌کرد، بلکه باعث اسارت 500 نفر از نیروهای عراقی و کشته شدن 2000 نفر از سربازان دشمن شد.»
 
تفکر بسیجی، ریشه در عدالت‌خواهی و مبارزه با استکبار دارد

مراد سالارزهی یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، بزرگ‌ترین رویداد تاریخی ایران اسلامی در طول تاریخ این سرزمین به‌خصوص دوران پس از پیروزی انقلاب است که با دستان خالی و توکل بر خدا و ولایت پذیری توانستیم در برابر استکبارجهانی پیروز میدان جنگ شویم.

وی بیان کرد: اتحاد و یکپارچگی ملت و تبعیت از ولایت فقیه رمز پیروزی در دوران دفاع مقدس بود، رزمندگانی که با شجاعت و شهامت ایستادگی کرده و حماسه‌های ماندگار خلق کردند و دشمن را از رسیدن به اهدافش ناکام گذاشتند.

این رزمنده دروان جنگ تحمیلی افزود: جوانان و رزمندگان انقلاب که مخلصانه در جبهه های دفاع مقدس با شهامتی بی‌نظیر در صف اول حضور داشتند همگی پرورش یافته مکتب امام راحل بودند، هیچکدام برای پست و مقام راهی میدان نبرد نشدند از جان خویش گذشتند تا امروز به آرامش، آسایش، امنیت، اقتدار و عزت و سربلندی دست یابیم.

وی ادامه داد: با تفکر بسیجی شاهد بودیم معاملات جنگ تغییر می کرد امروز هم باید از استعداد و تجربه رزمندگان آن دوران استفاده کرد چرا که همچنان تفکر بسیجی، پیروی از رهبر انقلاب و پیرو مکتب شهید سپهبد قاسم سلیمانی بودن راهکار رفع مشکلات کشور است.


سالارزهی گفت: حاج قاسم سلیمانی خاری در چشم دشمنان و استکبار جهانی بود، بر این اساس دشمنان با تفکر بسیجی و مکتب سلیمانی مشکل دارند زیرا دادخواه مظلومین بود و این راه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: امروز تفکر بسیجی در جهان اسلام، ریشه در عدالت‌خواهی، مبارزه با ظلم و استکبار دارد، ما وظیفه داریم در قبال این عزت، شرافت و اقتدار با آگاهی و بصیرت عمل کنیم تا دشمن همچنان شکست خورده و مایوس باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۲۹۳


ارسال