دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ,19 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
دفاتر پیشخوان دولت در ایرانشهر این روزها به خاطر گرفتن احراز هویت پرجمعیت و شلوغ است و این شلوغی با برخی بی توجهی‌ها به فاصله‌گذاری اجتماعی در این مراکز به نوعی خطر کرونا را پررنگ‌تر کرده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ در این روزها با بالا گرفتن و رونق بورس در بین عموم مردم، حضور پرشور متقاضیان در کارگزاری‌ها و دفاتر پیشخوان به اتفاقی روزمره در شهرستان ایرانشهر تبدیل شده و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی به وسیله مراجعه کنندگان به امری طبیعی تبدیل شده است.
اما همزمانی این رویداد با روزهای شیوع کرونا، نگرانی هایی را در نتیجه ازدحام مردم در کارگزاری ها و پیشخوان ها ایجاد کرده است. 

عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط مراجعه کنندگان

در همین راستا ایوب بارانی، یکی از شهروندان ایرانشهری در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: براساس پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در مراکز پیشخوان دولت، رعایت فاصله گذاری اجتماعی حداقل یک تا دو متر افراد، تهویه مناسب مکان، ضدعفونی دستگاه‌های اسکنر اثر انگشت و  تهیه محلول برای ضدعفونی کردن دست ها برای ارباب رجوع ها و کارکنان امری ضروری است اما متاسفانه این نکات مهم رعایت نمی شود و کسی هم در این زمینه پاسخگو نیست.

وی افزود: در صورت ادامه شلوغی ها در مقابل دفاتر پیشخوان باید منتظر شیوع دوباره کرونا در شهرستان ایرانشهر باشیم و به نوعی این مسئله برای همه مراجعه کنندگان عواقب جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

بارانی عنوان کرد: بسیاری از افراد بدون استفاده از ماسک و دستکش به دفتر پیشخوان مراجعه می کنند و بدون آن که فاصله از همدیگر را رعایت کنند فقط تلاششان این است تا به درخواست آن ها رسیدگی شود.
فاجعه در پی بی توجهی به زنجیره انتقال کرونا

در این راستا مهدی صدرایی نسب، رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: در راستای اجرای بسیج مبارزه با بیماری کووید_ ۱۹، یک باب دفتر پیشخوان دولت به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط کارشناسان واحد سلامت محیط و کار پلمپ شد.

وی افزود: کارشناسان واحد سلامت محیط و کار شهرستان ایرانشهر در بازدید از این واحد پیشخوان دولت، با توجه به تذکرات شفاهی و کتبی قبلی و رعایت نکردن نکات بهداشتی در خصوص فاصله گذاری اجتماعی، عدم استفاده از ماسک این واحد را پلمپ و غیرفعال کردند.

رئیس مرکز بهداشت ادامه داد: این واحد صنفی به دلیل ازدحام جمعیت و رعایت نکردن نکات بهداشتی توسط متصدیا تا اطلاع ثانوی پلمپ خواهد بود.

وی اضافه کرد: حجم کار در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی بسیار بالا است از شهروندان خواهش می کنم در منزل بمانند و فقط در مواقع ضروری با رعایت تمام نکات بهداشتی از خانه خارج شوند و حتما ماسک بزنند، فاصله اجتماعی را رعایت کنند، تا حد امکان به مراکز شلوغ مراجعه نکنند.

صدرایی نسب عنوان کرد: تمام مردم باید پروتکل های بهداشتی را کامل رعایت کنند، چرا که ممکن است آلودگی به ویروس کووید-۱۹ و آنفلوانزا همزمان اتفاق بیفتد.

وی بر لزوم رعایت بیش از پیش نکات حفاظتی و بهداشتی تاکید کرد و گفت: کادر درمان برای خدمت رسانی در فصل پاییز نیاز به استراحت دارند، به همین علت از مردم خواهش می کنم تا حد امکان کارهای خود را از منزل انجام دهند و از حضور در مکان های پرتردد پرهیز کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۷۲۴


ارسال