دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
توهین به پیامبر(ص) گناهی بزرگ و نابخشودنی است/ هتک حرمت به مقدسات مسلمانان نشانه درماندگی و ضعف دشمنان
 
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: اهانت به مقدسات مسلمانان نشان از ضعف و ناتوانی دشمنان اسلام در مقابل عقلانی بودن دین اسلام است.
به گزارش عصرهامون، قتل ساموئل پتی، معلم تاریخ یکی از مدارس حومه پاریس به دست یک نوجوان ۱۸ ساله چچنی‌تبار به نام «عبدالله یزیدویچ آ» بهانه ای شد تا دوباره فرانسوی ها به مقدسات مسلمانان توهین کنند، انتشار کاریکاتوری موهن در یک نشریه فرانسوی در دو هفته گذشته خشم جوامع اسلامی را برانگیخته است. این خشم با سخنان «امانوئل ماکرون» در چهارشنبه هفته گذشته که به حمایت از این اقدام به بهانه آزادی عقیده پرداخته بود، دو چندان شده و مقامات بسیاری از کشورها موضع رئیس‌جمهور فرانسه را محکوم کرده‌اند.
در همین راستا شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان نیز ضمن محکوم کردن اقدام سران کشور فرانسه در توهین به پیامبر اکرم(ص) گفتند: توهین به پیامبر(ص) گناهی بزرگ و نابخشودنی است.

ننگی دیگر در کارنامه سیاه دشمنان

مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت مینان شهرستان سرباز در گفت وگو با خبرنگار ما ضمن محکوم کردن اقدام سران کشور فرانسه در توهین به پیامبر اکرم(ص) گفت: دشمنی استکبار جهانی و سران کفر با پیام روشنی بخش اسلام سابقه ای دیرینه دارد به گونه ای که دشمنان برای پوشاندن ضعف و ناتوانی خود از این شیوه استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه اسلام ستیزی پروژه ای شکست خورده است، بیان کرد: این اقدام مزبوحانه و ادعاهای دروغین دشمن خدشه ای به اسلام وارد نمی کند بلکه ننگی دیگر در کارنامه سیاه دشمنان است.

 رسولی زاده افزود: هتک حرمت به اولیاء الهی بزگترین گناه بعد از شرک است، دین مبین اسلام حرمتی عظیم برای تمامی ادیان قائل بوده و در آیات و ورایات هم به آن اشاره شده است.

 وی ادامه داد: هتک حرمت به انبیاء باعث نابودی اعمال حسنه است، خاطر نشان کرد: این اقدام توطئه آمیز و غیراخلاقی از یک سو باعث جریحه دار کردن احساسات مسلمان جهانان شد واز سوی دیگر نشان دهنده کینه غرب با اسلام است که برای مسموم کردن اذهان عمومی از نقشه های شیطانی و پلید آمریکایی ها سرچشمه گرفته و هیچ تاثیری در باور مردم به اسلام نخواهد داشت.

امام جمعه اهل سنت مینان سرباز تصریح کرد: مسلمانان جهان این گناه نابخشودنی دشمن را محکوم می کنند.

خواستار عذرخواهی فوری هتاکان بی شرم هستیم

عبدالنبی کرد، یکی از سران و طوایف اهل سنت نیز به خبرنگار ما گفت: بار دیگر جاهلی نادان، اینبار در کسوت رییس جمهور فرانسه، توهین بی‌شرمانه ای به مقدسات اسلامی کردند.

وی بیان کرد: ️اینبار به بهانه آزادی بیان، احساسات یک ونیم میلیارد مسلمان جریحه دار شد، جایی که حرف زدن از هولوکاست و اجرای احکام اسلامی جرم و ممنوع است.

کرد ادامه داد: ما نیزهمگام با تمامی مسلمین جهان این اظهارات موهن وشنیع را محکوم کرده و خواستار عذرخواهی فوری این هتاک بی شرم هستیم.

کرد خاطر نشان کرد: ما این جسارت و اهانت به پیامبر اعظم (ص) را محکوم کرده و این گونه اقدامات ننگین را نشانه ضعف استکبار جهانی می‌دانیم.

وی بیان کرد: از کشورهای اسلامی انتظار داریم با اتخاذ سیاستهای درست، اقتصادی و سیاسی با این عمل به مقابله برخیزند.

اهانت به پیامبران و اولیاء الهی نشان ضعف دشمن است

مولوی عبداله حسن زهی، امام جمعه اهل سنت هامون نیز در این خصوص ضمن محکوم کردن اقدام مزبوحانه سران فرانسه در پی اهانت به پیامبر اسلام(ص) گفت: به طور مکرر شاهد چنین اهانت هایی از سوی استکبار جهانی هستیم مراجع بین المللی باید پیگیر برخورد قاطعانه با این هتاکان باشند زیرا قلب مسلمانان جهان را آزرده است.

وی بیان کرد: توهین کننده به پیامبر اسلام جرمش مرگ است و این اقدامات ننگین دشمن نشان ضعف و خاری آنان دارد که با اهانت به پیامبران قصد اسلام ستیزی دارند، پروژه ای که عملا همیشه شکست خورده بوده و خواهد بود.

حسن زهی ادامه داد: تنها کاری که از دشمن در برابر یکدلی و وحدت مسلمانان بر می اید کشیدن یک کاریکاتور بچگانه است که نشان از بی عقلی آنان دارد.

امام جمعه اهل سنت هامون افزود: هتک حرمت به اولیاء الهی بزرگترین گناه بعد شرک است که چنین عملی محکوم است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۳۱۳


ارسال