سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ,26 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۴
بحران همیشگی در سیستان وبلوچستان؛
قطعی 17 ساعته ارتباطات تلفن و اینترنت در دلگان/ یک مسئول: قطع فیبرنوری عامل اختلال در ارتباطات شد
 
در پی قطع 17 ساعته ارتباطات تلفن و اینترنت در شهرستان دلگان مردم و مسئولان این منطقه ابراز گلایه مندی کرده و خواستار رفع هرچه سریعتر این مشکل شدند.
به گزارش عصرهامون، یکی از مهمترین چالش های امروز در سطح کشور بحث قطعی ارتباطات تلفن همراه و ثابت و اینترنت بوده که متاسفانه این امر در سیستان وبلوچستان بیش از سایر نقاط است.

شماری از شهروندان و مسئولان شهرستان دلگان صبح امروز در ارتباطی که با این پایگاه خبری برقرار کردند ازقطع 17 ساعته ارتباطات تلفن و اینترنت در این شهرستان ابراز گلایه کرده و گفتند: با قطع کامل ارتباطات از ساعت 19 روز گذشته تا کنون امکان برقراری هیچگونه ارتباطی برای ما میسر نبوده و این مهم دردسرهای زیادی برای مردم و مسئولان به دنبال داشته است.

به گفته این افراد؛ قطع تلفن در سه شهر دلگان، بزمان و بمپور علیرغم اینکه مسئولان این منطقه را عاصی کرده اختلالاتی نیز در کسب و کار و زندگی شهروندان ب وجود آورده وموجب شده مردم در این شرایط کرونایی به جای ماندن در خانه برای یک تماس و پیام کوتاه چندین کیلومتر طی طریق کنند که این امر خطر ابتلا به کرونا را در بین مردم افزایش می دهد.

یکی از مسئولان شهرستان دلگان نیز گفت: در پی قطع طولانی ارتباطات تلفنی، شب گذشته برای انجام امورات اداری مجبور به طی کردن مسیر 70 کیلومتری تا منطقه چاهشور شدم که بتوانم مشکل را برطرف کنم.

قطع فیبرعامل اختلال در ارتباطات

نیک محمد بلوچ زهی، مدیرعامل شرکت فناوری ارتباطات و اطلاعات سیستان وبلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: قطع فیبرنوری مخابرات در 97 کیلومتری دلگان عامل اختلال در ارتباطات است.

وی گفت: رفع این مشکل نیاز به حفاری زیادی دارد زیرا اول باید قطعی در دلگان و بمپور حل شود که شب گذشته به علت تاریکی هوا رفع این معضل امکان پذیر نبوده است.

این مقام مسئول افزود: تا زمانی که امکان برقراری ارتباط میسر نشود، نمی توان علت دقیق قطع ارتباطات را بیان کرد زیرا آنتن دهی در این منطقه با مشکل مواجه شده است.

در تماسی که پیرامون بررسی بیشتر ابعاد این موضوع خبرنگار ما با محمد حسین عیدی زاد، مدیر منطقه ای شرکت مخابرات استان داشت، وی پاسخگوی تلفن خود نبود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۳۶۱


ارسال