دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۵
با شروع موج سوم کووید_۱۹؛
ساعت کاری اصناف کاهش یافت/شهروندان هنوز رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی نگرفتند
 
موج سوم کرونا و ترس دوباره از همه‌ گیری این ویروس بار دیگر دامان صنوف مختلف شهرستان ایرانشهر را گرفت و صاحبان آن ها را به خاطر تعطیلی‌های دوباره و کساد کسب و کار، غصه دار کرد.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ دولت برای کنترل شیوع مجدد ویروس کرونا تصمیم گرفته فعالیت کاری برخی صنوف که در آن ها تجمع بیش از حد انجام می‌شود را محدود کند تا بلکه به این شیوه ابتلا به این بیماری کاهش پیدا کند.

از جمله برخی از این صنوف، آبمیوه فروشی‌ها، مراکز طبخ غذا، قنادی و خشکبار، آرایشگاه‌ها و فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی، فروشگاه‌های لوازم خانگی، فرش و موکت، اسباب فروشی، خدمات چاپ، آتلیه و عکاسی، کافه و قهوه خانه و رستوران ها هستند که تا ساعت ۱۸ مجاز به فعالیت هستند.

کرونا ساعت کاری اصناف را تغییر داد

در همین راستا؛ احمدرضا هاشمزهی، معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در رابطه با فعالیت صنوف غیر ضروری، توسط اعضا ستاد مبارزه با بیماری کرونا سیستان و بلوچستان مقرر بر این شده که صاحبان آنان در این منطقه از تاریخ بیستم آبان تا بیستم آذر ماه به مدت یک ماه با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی از ساعت ۷ صبح الی ۱۸ عصر به کسب و کار خود ادامه دهند.

وی در ادامه مطلب فوق، افزود: تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی یا کاهش ساعات کاری صنوف برای جلوگیری از شیوع این بیماری، قطع زنجیره سرایت ویروس و حفظ سلامتی مردم اتخاذ شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: لذا از کلیه مردم، کسبه و صنوف تقاضا داریم همکاری لازم را در رعایت حداکثری فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به کار بگیرند.

وی عنوان کرد: بهترین راه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط همگان است تا جان افراد و شهروندان بیش از این به خطر نیافتد.

هاشمزهی با بیان این که در شرایط کرونا همه باید مردم را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دعوت کنند، تصریح کرد: در این صورت شاهد ریشه کن شدن این بیماری خطرناک در کشور خواهیم بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۰۱۲


ارسال