پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ,26 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۴
همسفران باد و هم نفسان خاک؛
عشایر حافظان امنیت و اقتصاد کشور هستند/از توزیع بسته های معیشتی تا اهدای رایگان ماسک و لوازم خانگی
 
در حالی کارنامه عشایر در دوران هشت سال جنگ تحمیلی برگ زرینی در افتخارات ایران اسلامی است که این قشر سخت کوش به عنوان سنگ زیربنای تولید نقش مهمی در امنیت، اقتصاد و استقلال کشور ایفا می‌کنند.
به گزارش عصرهامون، همسفران باد و هم نفسان خاک هستند، عشایر را می گوییم کسانی که اگر چه جمعیتشان کم اما در دوران دفاع مقدس با حضور در دفاع از مرز‌ها و حمایت و پشتیبانی از رزندگان اسلام، توانستند حماسه‌ای بزرگ و ماندگار را خلق و امروز نیز در پویایی اقتصاد و امنیت کشور نقش موثری برعهده داشته باشند.

اگر صفحات پر افتخار انقلاب را ورق بزنيم بی ترديد نقش موثر عشاير ايران اسلامی چه در مبارزات تاريخی قبل از انقلاب عليه رژيم های گذشته و چه در پيروزی های انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و  به ويژه حماسه هشت سال دفاع مقدس به خوبی نمايان است.

عشاير سلحشور و وفادار به اسلام که تا قبل از انقلاب به عنوان مدافع اسلام با هيچ حاکمی سازش نکردند، پس از پيروزی انقلاب نيز دست ياری به سوی امام امت و ملت ايران اسلامی دراز کردند و برای دفاع از کيان اسلام و ترويج مبانی آن با دولت و ملت هم پيمان شدند.

عشایر طلایه داران اقتصاد مقاومتی هستند

حسین فروغی، مدیر سازمان بسیج عشایری سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به نقش موثر عشایر در دوران دفاع مقدس گفت: اين قشر زحمتكش در طول انقلاب دوشادوش آحاد مختلف مردم وفاداری، حمايت و پشتيبانی خود را از نظام و انقلاب اعلام کرده و همیشه در صحنه حضور داشتند.

وی با بیان اینکه عشایر مردمانی غیور، شجاع، دلاور، وطن دوست و صبور هستند، افزود: این قشر زحمت کش با روحیه دفاعی، ایثار و فداکاری خود همواره به ندای رهبری لبیک گفته که گویای این مهم، تقدیم 201 شهید از سیستان وبلوچستان به انقلاب اسلامی است که برگ پرافتخاری برای عشایر این مرز و بوم به شمار می رود.

این مقام مسئول ادامه داد: عشایر طلایه داران اقتصاد مقاومتی هستند و در تحقق شعار سال "جهش تولید" نقش بسزایی ایفا کرده اند.

وی بیان کرد: حضور فعال و نقش موثر عشاير سيستان و بلوچستان در كار توليد و اشتغال و كمک به اقتصاد مقاومتی غيرقابل انكار و ستودنی است.

از توزیع بسته های معیشتی تا اهدای رایگان ماسک و لوازم خانگی

مدیر سازمان بسیج عشایری سپاه سلمان استان افزود: از 24 تا 30 آبان ماه به عنوان هفته نقش عشایر در دوران دفاع مقدس نامگذاری شده که در این راستا با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام به آماده سازی فضای شهر، برپایی ایستگاه های تب سنجی و فشار سنجی، تکریم خانواده عشایر، اجرای رزمایش کمک مومنانه و توزیع بسته های معیشتی، توزیع لوازم خانگی ویژه عشایر و همچنین برگزاری نشست نقش عشایر در برقراری امنیت پایدار و عطر افشانی قبور شهدا را در برنامه داریم، همچنین از ظرفیت فضای مجازی نیز در اجرای سایر برنامه ها استفاده خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: دربحث رزمایش کمک مومنانه بیش از 300 بسته معیشتی در بین عشایر توسط سازمان بسیج عشایری در حوزه زاهدان توزیع خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: در راستای پیشگیری از ویروس کرونا نیز اقدام به توزیع ماسک رایگان در طرح های مشارکتی با سران و بزرگان طوایف کرده ایم، همچنین در برپایی ایستگاه های سلامت توسط خانه های بهداشت موجود در مناطق عشایری نیز علاوه بر تب سنجی اقدام به ارائه آموزش های لازم در مقابله با بیماری کووید-19 نیز خواهیم کرد.

وی بیان کرد: عشایر در لبیک به فرامین مقام معظم رهبری و در بحث اقتصاد مقاومتی پیشرو بوده و توانسته سهم خود را به خوبی ایفا کنند، این قشر زحمت کش در راستای تحقق جهش تولید نیز گام های موثری برداشته که حمایت مسئولان امر از آنان، این فعالیت را که نقش چشمگیری در اقتصاد و اشتغال استان و کشور دارد، دو چندان می کند.

فروغی گفت: در طول سالیان متمادی عشایر همواره در تمامی صحنه ها حضور گسترده ای داشته و تا پای جان برای دفاع از کیان این مرز وبوم از هیچ کوششی دریغ نکرده به گونه ای که با حضور خود در تامین و حفظ امنیت پایدار مناطق مرزی بسیار مهم و تاثیرگذار بوده اند. 

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۰۴۸


ارسال