شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۹
نیشخند تلخ چاله چوله ها؛
عملکرد شهرداری زاهدان مردم را عاصی کرد/ از نظارت ضعیف شورای شهر تا هدررفت بیت المال
 
کم تحرکی و عملکرد ضعیف شهرداری زاهدان، ساکنان این کلانشهر را عاصی کرده است.
به گزارش عصرهامون، زاهدان به عنوان یکی از کلانشهرهای کشور در حوزه اجتماعی و شهری معضلاتی دارد که یکی از آنها وجود گودال های عمیق و چاله چوله های فراوان در معابر اصلی و فرعی آن است که با قطع یقین می توان گفت خودرویی نیست در شهر که از افتادن درون این حفره ها محفوظ مانده باشد به گونه ای که این امر باعث شده کسب و کار جلوبندسازها رونق خاصی پیدا کند.

با این وجود در حالی طی سالیان اخیر وفور چاله چوله ها در خیابان های شهر صدای شهروندان به ویژه رانندگان را درآورده که آنها از عملکرد ضعیف شهرداری و شورای شهر این منطقه بسیار ناراضی بوده وگلایه دارند.

طبق قانون، شورای اسلامی شهر پارلمان محلی در سطح شهرهاست که نمایندگان آن، توسط مردم همان شهر انتخاب می‌شوند. این پارلمان که نشانگر وجود مردم سالاری دینی در کشورمان است، برای افزایش مشارکت مردم در اداره شهرها شکل یافته که انتخاب شهردار و تصویب بودجه و نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها جزو اصلی‌ترین وظایف آن است.
 

 
شهردار زاهدان سرگرم چه اموراتی است

کیخا یکی از شهروندان زاهدانی در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: دستگاه های خدمات رسان در قبال کوچکترین خدمتی که به مردم ارائه می دهند آسایش و راحتی را از آنان سلب کرده اند، نگاهی گذرا به معابر شهری گویای انواع کاستی ها است.

وی گفت: کاستی هایی که علت اصلی آن به ضعف مدیریت در شهرداری و نظارت ضعیف شورای شهر بر می گردد؛ نزدیک انتخابات اعضای شورای شهر به زمین و زمان رجوع کرده و وعده وعید می دهند اما مدتی پس از انتخابشان؛ اصلا مردم و مشکلات آنان را به فراموشی می سپارند.

این شهروند ادامه داد: هر روز صبح که از خواب راهی محل کار می شویم یک حفره و گودال جدید در معابر این کلانشهر به وجود می آید که مردم را عاصی کرده است؛ هر روز یک خیابان را خراب و آسفالت چهل تکه آن را بدتر از قبل به حال خود رها کرده و به گوشه دیگر شهر هجوم می برند؛ تاکی مردم باید چوب اهمال کاری و سهل انگاری مسئولان را به جان بخرند.
 

 
درقبال چه خدماتی عوارض و مالیات پرداخت کنیم؟

شه بخش یکی دیگر از شهروندان افزود: بارها شاهد به دام افتادن ماشین ها در این چاله چوله های سطح شهر بوده ایم که علاوه بر خسارت مالی، شماری از شهروندان را با پای شکسته و... راهی مراکز دمانی کرده، از سوی دیگر علیرغم شیوع ویروس کرونا گرد و خاکی که از این کنده کاری ها برجای مانده ریه های اهالی را داغان کرده و در قبال آن مسئولین کمترین واکنشی نسبت به معضلات و مطالبات مردمی نشان نمی دهند و خود را به بیخیالی زده اند.

یکی از کسبه های حاضر در میدان 15 خرداد نیز گفت: مشخص نیست که شهردار زاهدان سرگرم چه اموراتی است، بارها حضوری به دفتر وی مراجعه کرده این از مشکلات گفته ایم اما هیچ اتفاقی رخ نداده است، شهردار زاهدان بجای پشت میز نشینی باید به فکر مردم باشد چرا شهروندان هر سال عوارض و مالیات پرداخت کنند اما خدمات در خور شانی به آنها ارائه نشود.
 

 
یکی دیگر از شهروندان بیان کرد: مسئولان مربوطه در این حوزه دلسوزانه عمل نمی کنند، میلیاردها تومان هزینه صرف می شود اما به یکماه نرسیده همه از بین می رود، از مرمت پیاده روهای سطح شهر که به یکسال نرسیده خراب شده تا قیرهای رایگانی که هدر رفت و بدون زیرسازی اقدام به روکش آسفالت می کنند که آن هم با اندک بارش باران نه تنها از بین رفت بلکه خسارات زیادی به خودروی شهروندان وارد کرده است.

این شهروند زاهدانی خاطر نشان کرد: عدم هماهنگی بین دستگاه های خدمات رسان مردم را کلافه کرده و می طلبد مسئولان قبل از هرگونه اقدامی به مشورت با یکدیگر بپردازند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۰۶۹


ارسال