پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۹
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
بسیج بازوی توانمند انقلاب اسلامی در گذرگاه های حساس است/ بصیرت و اخلاص در عمل رمز موفقیت و ماندگاری
 
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: بسیج در 41 سال گذشته در زمینه محرومیت زدایی، اشتغال و آبادانی خدمات شایانی انجام داده و از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا نیز همچنان با قوت در خط مقدم مقابله با این بیماری حضور دارند.
به گزارش عصرهامون، شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه بصیرت و اخلاص در عمل رمز موفقیت و ماندگاری بسیج است، گفتند: این نیروی مردمی علاوه بر نقش کارآمدی که در تامین امنیت، پیشبرد اهداف انقلاب و دفاع از کشور دربرابر دشمنان داخلی و خارجی دارند از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا نیز بدون هیچ چشم داشتی در حال ارائه خدمات به مردم هستند.

 بسیجیان پیشرو درخط مقدم مقابله با کرونا

مولوی نذیراحمد سلامی، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با زاهدنیوز بیان کرد: سپاه و بسیج نیرویی مومن، مردمی و بازوی توانمند انقلاب اسلامی است بسیجیان در هر شرایطی آماده خدمت به مردم و دفاع از نظام جمهوری اسلامی هستند.

وی افزود: بسیج بالی قدرتمند برای انقلاب و نیروهای مسلح است و با توجه به فعالیت هایی که انجام می دهد می توان گفت بسیج  حرکتی مردمی و بدون هیچ چشمداشتی است که از  بعد از تاسیس، تاکنون در تمام مراحل بازوی توانمند نظام بوده و اگر بسیج نبود در جریانات مختلف که تاریخ انقلاب پیش آمدند کشور در عبور از گردنه های سخت دچار مشکل می شد.

وی خاطرنشان کرد: بسیج در تامین امنیت، پیشبرد اهداف انقلاب و دفاع از کشور دربرابر دشمنان داخلی و خارجی نقش کارآمدی داشته است.

سلامی تاکید کرد: بسیج کارهای زیادی در زمینه محرومیت زدایی، کمک به مستضعفین، ساخت منازل محرومین، اشتغالزایی، ساخت مدرسه فعالیت های زیادی داشته و بیش از وظایفش به این امور رسیدگی کرده است.

وی اذعان کرد: بسیجیان از ابتدای بیماری کرونا فعالیت های موثری انجام داده اند و با توزیع کمک های مومنانه و  حمایت از مردم کمک های برجسته ای انجام داده  و در این راستا از همه ارگان ها پیشی گرفته اند.

سلامی تصریح کرد:سایر جوانان کشور نیز باید همانند بسیجیان در همان مسیر بسیج و عمران وآبادانی کشور گام بردارند بسیج تیری بسیار موثر در جهت شکست دشمنان است.
 
ملت ایران به بسیج عشق می ورزد

مولوی عبداله حسن زهی، امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: بسیج بدنه مستحکم و یادگار مهم نظام اسلامی است که از ابتدای تاسیس تاکنون خدمات شایانی در عرصه های مختلف ارائه کرده است.

وی گفت: بسیج نه تنها در میدان جهاد خدمات زیادی به مردم ارائه کرده بلکه در زمینه امینت پایدار، سلامت، اشتغال، محرومیت زدایی، عمران و آبادانی نقش بسزایی بر عهده داشته به گونه ای که ملت ایران به بسیج عشق می ورزند.

حسن زهی ادامه داد: با ورود بسیج به عرصه امنیت همواره شاهد خنثی سازی شرارت های دشمنان در منطقه هستیم، که با رشادت و از خودگذشتگی همواره از اهداف و آرمان های نظام و انقلاب دفاع کرده و آسایش را برای مردم به ارمغان آوردند.

وی تصریح کرد: بسیج همواره پشتوانه محکمی برای نظام و انقلاب اسلامی است، این نیروهای مردمی در همه ابعاد و امورات جامعه فعالیت دارند و دارای روحیه مسئولیت‌پذیری هستند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون نیز بسیجیان همچنان با قوت در میدان مقابله با کرونا حضور دارند و با اجرای فرامین رهبری کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشتند که همگان به آن افتخار می کنیم.

وی با بیان اینکه بسیج در تمامی صحنه ها بدون منت ورود می کند، گفت: در بحث رزمایش کمک مومنامنه که مردم از لحاظ معیشت و اقتصاد با مشکل مواجه شدند بسیجیان وارد میدان شده و با تهیه بسته های بهداشتی به کمک افراد آسیب دیده از این بیماری شتافتند.
 
بسیج بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی به شمار می رود

مولوی دوست محمد درواخ، امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک در گفت و گو با اوشیدا گفت: بسیج بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی به شمار می رود.
وی افزود: یکی از بزرگترین ترس های دشمن که تا کنون جرات انجام  حرک اشتباه را نداشته است بسیجی بودن ملت ایران است.

درواخ گفت: بسیج یکی از ستون های محکم‌ انقلاب اسلامی به شمار می آید که باعث رشد و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز بسیج به سبک زندگی‌ تبدیل شده  که باعث رواج‌اسلام در جامعه می شود.

درواخ همچنین گفت: بسیج نماد صبر،ایثارگری و مقاومت است که باعث گسترش امنیت در مرزهای ایران اسلامی شده است.

امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک تصریح کرد: تفکر بسیج امروز باعث شده تا بسیاری از مشکلات کشور بدون وابستگی به سایر کشور ها مرتفع شود لذا می طلبد که این تفکر در سراسر کشور نهادینه شود.
 
اخلاص؛ رمز موفقیت و ماندگاری بسیج است

مولوی مجیب الرحمن رئیسی، امام جمعه اهل سنت شهر جالق در گفت و گو با شستون بیان کرد: بسیج یکی از نهاد های مردمی است که به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد و در ابعاد مختلف ایفای نقش کرده است.

وی با اشاره به نقش بسزای بسیج در محرومیت زدایی و اشتغال زایی، ادامه داد: یکی از مهم ترین نقش هایی که بسیج در این منطقه داشته، نقش امنیت پایدار است که بسیار موثر ایفای نقش کرده است.

امام جمعه اهل سنت شهر جالق افزود: امنیتی که امروز در کشور حاکم است نسبت به دیگر کشورهای همجوار قابل قیاس نیست چرا که از امنیت بالایی برخورداریم، می طلبد مردم نیز همکاری لازم را با بسیج و نیروهای امنیتی داشته باشند.

مولوی رئیسی رمز موفقیت و ماندگاری بسیج را اخلاق در عمل عنوان و خاطر نشان کرد: بسیج در نقشه راهی که امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران ترسیم کرده حرکت می کند و تا کنون از این مسیر منحرف نشده و می توان گفت یکی از رمزهای بقا و ماندگاری بسیج تخطی نکردن از آرمان های انقلاب است.

وی تصریح کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور بسیج در کنار نیروهای درمان و کادر پزشکی قرار گرفت و همچنین در جلوگیری از شیوع کووید ۱۹ به روشنگری و آگاه سازی مردم پرداخت و اقدام به گند زدایی معابر و نقاط آلوده کرد.
 
بسیج؛ عنصر اصلی اقتدار ایران بین ابرقدرتها

مولوی عبدالرحمن ترنج زر، امام جمعه اهل سنت مسجد امام زین العابدین شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران ضمن گرامیداشت هفته بسیج بیان کرد: بسیج از نگاه امام راحل (ره) لشکر مخلص خدا است و به عنوان لشکری از خادمین ملت ایران مورد عنایت و پسندیده رهبر انقلاب و امام خمینی (ره) است و در زمینه های مختلف کشور نظیر، نظامی دفاعی، خدماتی، سیاسی و اجتماعی خالصانه و مجاهدانه فعالیت میکند.

وی افزود: در زمان هشت سال جنگ تحمیلی وقتی ارتش امکانات کمی برای مقابله با دشمن داشت، بسیج به کمک آنها رفت و در تمام حوزه و بخش ها بسیج جایگاه و منزلت دارد و همیشه برای حفظ جایگاه و آبروی کشور بسیار ضروری و مورد نیاز است.

مولوی اهل سنت چابهار با اشاره به نقش موثر بسیج در حفاظت از مرزهای سه گانه تصریح کرد: تمامی نیروهای نظامی به نوعی یک بسیجی هستند و هدف همه آنها دفاع از کشور و ناموس است که اگر روزی سایه بسیج بروی ما نباشد قطعا در کمترین زمان ممکن امنیت ما به مرور از بین خواهد رفت و این یک واقعیت غیرقابل انکار است.

وی گفت: در این مدت چهل سالی که از انقلاب می گذرد بسیج همواره نقش و جایگاه پررنگی داشته است و این برنامه آینده نگری صحیح و هدف دار امام راحل بود که اگر نظام اسلامی و کشور ما میخواهد آسیبی متوجهش نشود، باید بسیج را با برنامه های خدمت رسانی و عمرانی مردم پیوند بزنیم و این مسئله در داشتن قدرت، امنیت و عزت ایران اهمیت دارد.
 
مولوی ترنج زر با اشاره به نقش خدمت رسانی و محرومیت زدایی بسیج در مناطق مختلف کشور از جمله سیستان و بلوچستان گفت: بسیج و بسیجیان با توانی که همیشه در وجود خود داشتند به خوبی توانستند به مردم محروم خدمت رسانی کنند و ایفا این نقش در تحقق آرمان های امام و انقلاب موثر بود به گونه ای که باعث وحدت و همدلی بین اقوام و مذاهب مختلف شد.

وی تاکید کرد: با وجود تبلیغات گسترده و برنامه سازی رسانه های معاند و ضد انقلاب علیه بسیج، اما همواره صف اول خدمت رسانی و کار جهادی در تمام نقاط ایران بسیجیان سلحشور بودند و این امر حسادت و خشم دشمنان را همیشه همراه داشت و اثبات این مسئله سقف و دیوارهایی هست که به دستان پر مهر و یارگر بسیجیان محکم و استوار شده است.

مولوی ترنج زر اظهار کرد: کشور ما رنگین کمانی از مذاهب اسلامی است و ما در تمامی این سالها توانستیم به خوبی در کنار هم با آسایش و آرامش وصف نشدنی زندگی کنیم و همه با افتخار در بسیج برای داشتن ایرانی آباد حضور دارند و دشمنی که میخواهد حمله کند باید آگاه باشد که همه مردم ما در هر لباس و زبانی باشند، از پزشک و پرستار تا نیروهای نظامی امنیتی همه آماده دفاع از مرزهای میهن هستند.

وی افزود: هر قشری که وابسته به بسیج باشد در مقابل کفر ایستادگی خواهد کرد در حالی که همه کشورهای جهان از قدرت نمایشی آمریکا و هم پیمانانش می ترسند اما به برکت بسیج و تفکر انقلابی آن، آمریکا پر مدعا ابرقدرتی از ایران و ایرانی ترس و هراس عجیبی دارد.

امام جمعه اهل سنت چابهار اشاره کرد: نقش بسیج در حفظ و امتداد راه انقلاب محکم و استوار ادامه دارد و اگر روزی بسیج نباشد، حتی جنگ های ساده داخلی، تفرقه و اختلاف در کشور ایجاد می شود که این خواسته اصلی دشمنان ما است.

وی بسیج را یاور بی ادعا و همیشه در صحنه کادر درمان طی هشت ماه اخیر در مبارزه با ویروس منحوس کرونا بیان کرد و گفت: بسیج گام به گام در کنار کادر بهداشت و درمان برای مقابله و از بین بردن کرونا همراه بود و خدمات بسیاری برای مردم از جمله رزمایش کمک مومنانه و عملیات ضدعفونی کردن شهر و روستا را انجام داد و در این مسیر همه قشرها در کنار یکدیگر به مردم خدمت رسانی کردند و در هر لباسی که بودند چه پرستار و پزشک چه پاسدار و بسیجی شهید تقدیم انقلاب کردند.

مولوی ترنج زر تصریح کرد: بسیج از بطن مردم و جامعه است و دشمن نتوانسته برای سرکوب و نابودیش موفق شود و بسیجیان هر کجا ببینند انقلاب و نظام در حال ضربه خوردن است با همت و اراده ای قوی به پا می خیزنند و دست در دست هم کمک می کنند چون امنیت کشور برایشان مهم است.

 وی خاطرنشان کرد: بسیجیان جان برکف هرگز اجازه نمی دهند تا به انقلاب اسلامی کوچکترین ضربه وارد شود و این عظمت و قدرت کشور ما برای تمامی کشورهای مسکتبر و ظالم یک سد محکم در برابر خواسته های ناحق آنها شده است و غربی که در مقابل ایران برای ضربه زدن و تخریب  ایستاده تاکنون به برکت بسیج و مردم نتوانسته به اهداف خود برسد و این ثمره داشتن تفکر بسیجی زیر سایه نگاه مدبرانه امام راحل(ره) است.
 
بسیج نقش ارزنده ای در ایجاد امنیت پایدار دارد

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: واژه ی بسیج به معنی حج و وحدت بوده و مقام معظم رهبری به ویژه از افرادی هستند که به بسیجی بودن خود افتخار می کنند‌.

وی افزود: در سال های گذشته و حال بسیج گام های بلندی در جهت ساخت و ساز و سازندگی بر داشته است و در استان سیستان و بلوچستان به وضوح این امر دیده می شود.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه ادامه داد: در واقع یکی از دستاوردهای خوب بسیج و سپاه اقدامات ارزشمند در بخش سازندگی بوده که این کار باعث دلگرمی بسیاری از مردم مناطق محروم شده است.

وی اضافه کرد: در حقیقت بسیج یک پایگاه مردمی است که خصوصا بسیجیان در این برهه زمانی که با مشکلاتی چون کرونا و تحریم روبرو هستیم، در مناطق محتلف در بین مردم حضور یافتند و تا حد توانشان به رفع معضلات آنان همچون ساخت جاده، راه کمک می کنند.

این خطیب جمعه با بیان این که  یکی دیگر از وظایف مهم بسیج دفاع از درون و برون مرزی بوده، عنوان کرد: در بحث کمک های مومنانه و مواسات با شیوع کرونا و پیرو سخنان مقام معظم رهبری بسیجیان در هر نقطه از کشور ایران اقدامات ارزشمندی انجام دادند و خدمات آنان خوب در خشید.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات بسیج ایجاد امنیت پایدار است که امروز همگان شاهد آن هستیم.

ریگیان پور خاطرنشان کرد: در این شرایط بیماری کرونا و  مشکلات اقتصادی بسیج سازندگی در مناطق محروم سیستان و بلوچستان توانسته برنامه های خوبی را اجرا کند که خوشحالی مردم را در بر داشته و هنوز هم بسیجیان این منطقه پای کار هستند و برای دفاع از میهن و وطن خود از جان خود گذشتند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۲۸۶


ارسال