سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ,26 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی بزرگترین شهرستان منطقه سیستان هجده سال فاقد جایگاه سوخت بوده که خبرها حاکی از افتتاح اولین پمپ بنزین "نیمروز" تا دهه فجر دارد.
به گزارش عصرهامون، شهرستان نیمروز در حالی از نظر وسعت بزرگترین شهرستانِ منطقه سیستان به شمار می رود که پس از 18 سال چشم انتظاری ساکنان آن همچنان برای سوختگیری خودروها باید 8 کیلومتر راه طی کرده و در ورودی شهر زابل اقدام به دریافت بنزین کنند.

این شهرستان بزرگ که بیش از 40 درصد منطقه سیستان را از نظر وسعت در بر گرفته و افزون بر27 هزار نفر جمعیت دارد فاقد هر گونه امکانات رفاهی نسبت به سایر شهرها بوده که مهمترین مسئله در این باره عدم ساخت جایگاه سوخت نیمه کاره در این محدوده است.

این امر با توجه به آمار بالای ماشین ها در شهرستان زابل و صف های طولانی در جایگاه های سوخت سراسر منطقه باعث شده تا ساکنین ساعت ها در صف های طولانی معطل شوند.

اگر چه پس از سفر مقام معظم رهبری به سیستان در سال۸۱ و دیدار ایشان با خانواده شهید ژیانی، جهت رفاه حال مردم شهرستان نیمروز خانواده این شهید تقاضای تاسیس پمپ بنزین در این شهرستان را داشتند که با عنایت رهبر انقلاب این امر صورت گرفت اما با گذشت قریب به 18 سال این پمپ هنوز تاسیس نشده است.

این در حالیست که دو جایگاه دیگر سوخت یکی در محدوده میل نادر در جاده سیستان به نهبندان و دیگری در روستای کَرَک واقع شده که غبار فراموشی روی آن را فرا گرفته است.
 
افتتاح اولین پمپ بنزین شهرستان نیمرز در دهه فجر

محمدعلی قهرمانی، فرماندار شهرستان نیمروز در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: یک پمپ بنزین در ورودی شهرستان نیمروز روبروی آرامستان وجود دارد که هفده سال به شکل اسکلتی رها شده بود، تا اینکه معضل را پیگیری کرده و به این نتیجه رسیدیم که در سفر مقام معظم رهبری امتیاز این جایگاه به خانواده یک شهید واگذار اما به دلایلی نتوانستند آن را راه اندازی کنند که 2 بار مجوز  باطل شده بود.

وی گفت: از زمانی که موضوع را در دست پیگیری قرار داده ام برای بار سوم مجوز را فعال و تا دهه فجر این جایگاه افتتاح خواهد شد.

این مقام مسئول در خصوص جایگاه روستای کَرک تصریح کرد: در این محدوده عنوان جایگاه بنزین وجود ندارد و تنها یک سکوی اتاقک دار است، آن هم به دلیل اختلافاتی که بین شرکت نفت، تعاون روستایی و مالک زمین وجود دارد همچنان بلاتکلیف بوده، هم اکنون سهمیه گازوئیل در این مکان عرضه می شود اما بنزین بنا به اختلافاتی که وجود دارد ارائه نمی شود.

افزایش سکوهای اتاقک دار در دستور کار

وی ادامه داد: جایگاهی که در جاده میل نادر واقع شده در قالب مجتمع اقامتی بین راهی است که در کیلومتر 30 جاده نیمروز به نهبندان قرار دارد، این مورد نیز کارهای آن انجام شده و در حال گرفتن مجوز هستیم زیرا طبق قانون اول باید مجتمع راه اندازی شود بعد تقاضای صدور مجوز صورت گیرد؛ در این زمینه لیست جایگاه های سطح استان به وزارت نفت ارسال تا مراحل قانونی آن طی شود چرا که با توجه به موضوع قاچاق در سیستان وبلوچستان مجوز به سختی ارائه می شود.

فرماندار نیمروز خاطر نشان کرد: تنها پمپ بنزین رسمی در حال حاضر در ورودی شهرستان در ابتدای شهر ادیمی است، و نزدیکترین پمپ بنزین هم اکنون در هشت کیلومتری و وردی شهر زابل قرار دارد که شهروندان از طریق آن سوخت مورد نیاز خودروی خود را تامین می کنند.

قهرمانی افزود: به دنبال افزایش سکوهای اتاقک دار و یا سهمیه جایگاه سوخت در شهرستان هستیم تا بتوانیم تعداد آن را گسترش و مشکلات اهالی را کم کنیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۳۶۳


ارسال