چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۵
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر عنوان کرد؛
ضرورت پرداخت مطالبات مدافعان سلامت/پرداخت دیر هنگام حقوق کادر درمان موجب کاهش انگیزه آنان می شود
 
ابوذر کوثری، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: نباید با پرداخت دیر هنگام حقوق کادر درمان موجب کاهش انگیزه کاری آنان شویم، این امر باعث می شود که روحیه نیروهای خط مقدم تضعیف شود
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ حدود چند ماه است که جمعی از نیروهای شرکتی شاغل در بیمارستان ایران و خاتم ایرانشهر از عدم پرداخت حقوق و حق بیمه و دیگر مزایای حقوقی خود گلایه مند هستند.

نیروهای شرکتی بیمارستان ایران و خاتم، طی نامه ای به معاونت استانداری سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر، خواستار رسیدگی به معضلات موجود و پرداخت معوقات مزدی خود شدند.

در همین راستا، ابوذر کوثری، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما، اقدام تروریستی و کوردلانه را که منجر به شهادت یکی از خدوم ترین مدیران حوزه پژوهش و فناوری شد را محکوم کرده و بیان کرد: مسیر توسعه کشور ما مسیر همواری نیست و لازمه موفقیت در این راه وجود اراده مصمم مردانی صبور و با ایمان چون شهید فخری زاده ها است.

وی ضمن تقدیر از خدمات مسئولان دولت و نظام جمهوری اسلامی در حوزه بهداشت و درمان در جنوب سیستان و بلوچستان، افزود: زیر ساخت سلامت یکی از مهم ترین شاخص های توسعه در کشورها محسوب می شود که در چهار دهه اخیر روند خوبی در ارائه خدمات ماندگار در این منطقه صورت گرفته هر چند همچنان نیاز به توجه ویژه مسئولان رده بالا را دارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر ادامه داد: روند رو به رشد توسعه با تبدیل دانشکده پزشکی ایرانشهر به دانشگاه شتاب بیشتری گرفت‌ و تبدیل به یکی از کارهای ماندگار شد که در این زمینه مسئولین زیادی متحمل زحمت شدند.

وی اقدامات وزارت بهداشت طی سال های اخیر را در نوع خود بی بدیل دانسته و از مجموعه وزرا و معاونین سابق و کنونی بهداشت و درمان تشکر کرد و اضافه کرد: علی رغم پیشرفت های خوب و روند رو به رشد حوزه سلامت ما تا میانگین کشوری فاصله معناداری داریم بعد وسعت و پراکنش بالای جمعیت در وسیع ترین دانشگاه علوم پزشکی کشور در حوزه جنوب سیستان و بلوچستان خدمات رسانی مطلوب را از مردم بعضا سلب می کند.

کوثری مهم ترین نیازمندی های دانشگاه را در شرایط حاضر تامین و تکمیل کادر نیروی انسانی بخش های مختلف از جمله سی تی اسکن و آی سی یو و تخصیص اعتبار به دو پروژه مهم بیمارستان های ۵۴۰ تختخوابی ایرانشهر و چابهار، ۳۲تختخوابی سرباز، کنارک و پلان و احداث بیمارستان محلی در شهرستان تازه تاسیس دشتیاری بیان کرد.

ضرورت پرداخت مطالبات مدافعان سلامت

وی ادامه داد: کلیه مطالبات و معوقات کادر درمان به ویژه جهادگران خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جنوب سیستان و بلوچستان باید به موقع پرداخت شود تا خدشه ای در خدمات رسانی آن ها که بعضا در بخش حساس بیماران کرونایی مشغول فعالیت هستند وارد نشود.  

این مقام مسئول تصریح کرد: نباید با پرداخت دیر هنگام حقوق کادر درمان موجب کاهش انگیزه کاری آنان شویم، این امر باعث می شود که روحیه نیروهای خط مقدم تضعیف شود و بیش تر دغدغه مند مشکلات معشیتی خود باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۵۹۷


ارسال