سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ,26 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۸
بحران به توان 2؛
سهل انگاری شرکت گاز 4 روز بی آبی را در روزهای کرونایی زاهدان رقم زد
 
با وجود شرایط بحرانی کرونا به دلیل حوادثی که از سوی پیمانکاران شرکت گاز بر شبکه آبرسانی زاهدان رخ می دهد، بیش از چهار روز است که مردم برخی مناطق این کلانشهر با مشکل قطعی آب مواجه هستند.
به گزارش عصرهامون، چند روزیست گلایه های شهروندان مبنی بر قطعی های مکرر آب شور روند رو به  رشدی پیدا کرده و این موضوع سوژه فضای مجازی شده است.
 
در همین راستا تعدادی از شهروندان از مناطق مختلف زاهدان در پی تماس با این پایگاه خبری و ارسال پیامک گلایه خود را از این ماجرا اعلام کردند و خواستار پیگیری برای رفع آن شدند.
 
گفته های شهروندان حاکی از آن است که در برخی مناطق، بیش از چهار روز است که آب قطع و مردم از این نعمت بی بهره شده اند، معضلی که در روزهای بحرانی کرونایی رخ داده و شرایط را برای شهروندان سخت کرده است.
 
اتفاقی که به اذعان مردم و مسئولان مربوطه مقصر آن حوادثی است که از سوی شرکت های خدمات رسان از جمله گاز به شبکه آبرسانی تحمیل می شود و مردم را در شرایط سختی قرار می دهد.

قطعی آب از چهارشنبه هفته گذشته
 
حسینی یکی از شهروندان زاهدانی در این باره به خبرنگار ما گفت: از چهارشنبه هفته گذشته تاکنون آب لوله کشی خیابان هیرمند تقاطع امام خمینی (ره) زاهدان قطع شده است و گویا قرار نیست برای رفع آن اقدامی انجام شود.
 
وی ادامه داد: در حالی که بخشی از جمعیت زاهدان از نعمت آب شیرین بی بهره هستند، این روزها حتی آب شور هم برای استفاده ندارند، آن هم در شرایطی که آمار کرونایی ها رو به افزایش است و نیاز مبرمی به آب داریم.
 

حوادث ناشی از گازرسانی
 
جهانتیغ، یکی دیگر از شهروندان ساکن خیابان امام خمینی (ره) نیز بیان کرد: چند روزی است که شبکه آب شور این منطقه قطع شده که برای تامین آب مجبور به خرید از ایستگاه های تصفیه می شویم، در حالی که شرایط اقتصادی این روزهای بسیاری از مردم به گونه ای است که شاید قادر به تهیه این حجم نباشند.
 
وی افزود: شواهد نشان می دهد که دلیل قطعی آب در این منطقه حوادثی است که به دلیل سهل انگاری پیمانکاران شرکت گاز که در حال انجام پروژه شبکه گذاری گاز هستند، رخ می دهد، اما سوال این است که آیا نقشه خط انتقال آب را در دست ندارند که این اتفاق ها را رقم می زنند و مردم را در شرایط بحرانی قرار می دهند؟!

عدم هماهنگی شرکت های خدمات رسان
 
خلیلی، یکی از اهالی خیابان سیستان هم گفت: 2 روز است که به دلیل بروز حادثه در شبکه انتقال آب از سوی پیمانکاران شرکت گاز، آب لوله کشی این منطقه قطع شده است، در حالی که این روزها به اقتضای شرایط بیشتر از هر زمانی به این مهم نیاز داریم.
 
وی افزود: به نظر می رسد این اتفاق ها به دلیل ناهماهنگی شرکت های خدمات رسان رخ می دهد، اگر این گونه فعالیت ها با تعامل صورت بگیرد به طور قطع شاهد چنین اتفاق هایی نخواهیم بود.
 
 
حوادث تحمیل شده به شبکه عامل قطعی های مکرر آب

در همین راستا، حجت حسین پور مدیر امور آب شهرستان زاهدان در این باره به خبرنگار ما گفت: قطعی های مکرر آب در مناطق تحت پوشش شبکه آب بهداشتی ناشی از سرعت گرفتن پروژه های ساماندهی و عملیات های عمرانی دستگاه های اجرایی از جمله شرکت گاز در این منطقه هاست.

وی ادامه داد: فقط در هفته گذشته ۲۶ تخریب توسط مجریان و پیمانکارن روی شبکه آب این مناطق حادث شده و علاوه بر تحمیل خسارت هزار میلیون ریالی باعث ایجاد قطعی های مکرر و نارضایتی شهروندانشده است.

رضا نوذری نیا، مدیر مرکز ارتباطات مردمی شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان هم گفت: با وجود افزایش گروه های عملیاتی و استقرار مستمر در مناطق شمالی زاهدان حجم بالای حوادث و قدمت تأسیسات موجود رفع حوادث را با کندی مواجه می کند که انتظار می رود با همکاری بیشتر دستگاه های متولی در ادامه کار حوادث کاهش یابد و مشکلات مردم شریف این مناطق به حداقل ممکن برسد.

وی افزود: فقط در روز گذشته سه حادثه در مناطق سید قطب، سیستان و پیربخش گزارش شده که اقدام های لازم برای رفع مشکل در دست انجام است، همچنین چند روز است که به دلیل حوادث ایجاد شده در تقاطع شریعتی و مصطفی خمینی، تقاطع هیرمند و امام خمینی (ره) و چند حادثه دیگر روی خط اصلی شبکه آبرسانی، مجبور به قطع آن شدیم که رفع حادثه زمان بر شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۶۰۸


ارسال