سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۱
در راستای ثبات قیمت ها صورت گرفت؛
بازار یلدا زیر ذره بین نظارتی تعزیرات حکومتی/ با گران فروشان در سیستان وبلوچستان برخورد می شود
 
حیدر میرزایی، مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان وبلوچستان گفت: با واحدهای صنفی که از خریدهای شب یلدا سوء استفاده کرده و به صورت خودسرانه به خاطر سود و منفعت خود قیمت‌گذاری می‌کنند، برخورد جدی خواهد شد.
به گزارش عصرهامون، کمتر از 24 ساعت تا پایان فصل پاییز و بلندترین شب سال زمان نمانده است، ایرانی‌ها از دیرباز بلند‌ترین شب سال را در کنار خانواده‌های خود جشن می‌گیرند اما امسال به دلیل شرایط کرونایی خانواده‌ها شبی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته را تجربه خواهند کرد. 

این روز‌ها که ویروس کرونا همه را درگیر خود کرده قیمت میوه‌و آجیل هم برمدار گرانی می‌چرخد و مردم از افزایش روزانه اقلام و کالاهای اساسی گلایه‌مند و خواستار نظارت  بیشتر مسئولان بر بازار هستند.

 با نزدیک شدن بلندترین شب سال و از آنجا که مردم برخی اقلام مانند میوه، آجیل، مرغ و گوشت قرمز را بیشتر مصرف می کنند، تمامی این اقلام و کالاهای اساسی توسط بازرسان سازمان صمت، اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی و دیگر ارگان های نظارتی مورد بازرسی و نظارت قرار می گیرد و با هرگونه تخلف از سوی واحدهای صنفی نیز برخورد خواهند کرد.

 در این میان ثبات قیمت ها در بازار شب یلدا موضوع مهمی است که بازرسان تعزیرات حکومتی در حال کنترل آن هستند.

تشدید نظارت بر بازار در آستانه شب یلدا

حیدر میرزایی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان در گفت وگو با خبرنگار ما به تشدید نظارت بر بازار در آستانه شب یلدا خبر داد و گفت: با توجه به فرا رسیدن شب یلدا نظارت‌ها و گشت ها جهت رصد قیمت گزاری در سطح بازار بیشتر از قبل انجام می‌گیرد.

وی افزود: در همین راستا چندین اکیپ در قالب گشت مشترک همزمان در سطح بازار در حال پایش و رصد وضعیت سطح بازار هستند.

این مقام مسئول بیان کرد: شعبه سیار تعزیرات حکومتی به همراه بازرسین اداره صمت و دیگر عوامل مرتبط گشت‌های مشترک ویژه‌ای را به کار گرفتند تا بر نحوه عرضه مایحتاج مردم در شب یلدا نظارت دقیق و بیشتری انجام گیرد.

وی تصریح کرد: در این طرح با واحدهای صنفی که از خریدهای شب یلدا سوء استفاده می‌کنند و به صورت خودسرانه به خاطر سود و منفعت خود قیمت‌گذاری می‌کنند برخورد جدی خواهد شد .

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان ادامه داد: تمرکز تعزیرات حکومتی در این روزها بیشتر بر روی میادین میوه و تره‌بار است و در همین راستا شعبه سیار تعزیرات حکومتی به همراهی بازرسین اتاق اصناف و اداره صمت جهت نظارت دقیق تر در بازار میادین میوه تره بار زاهدان مستقر شده است .

وی با تاکید بر تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی در راستای شیوع ویروس کرونا، گفت: امیدوار هستیم مردم با در نظر گرفتن شرایط از تردد غیر ضروری در بازار خودداری کنند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: به دنبال تصمیم ستاد ملی کرونا جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا محدودیت ها در سطح استان اعمال خواهد شد و با متخلفین در این امر برخورد قاطع خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: در یک هفته گذشته در قالب تشدید نظارت بر سطح بازار بیشتر از ۱۵۰ مورد از واحد های صنفی بازرسی و حدود ۴۰ مورد تخلف محرز که موجب تشکیل پرونده و معرفی به تعزیرات حکومتی شد.

میرزایی گفت: در راستای عدم رعایت دستور العمل بهداشتی ستاد کرونا در هفته گذشته حدود هشت واحد متخلف نیز پلمپ شدند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۳۳۱۳


ارسال