سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۲
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
9 دی مخلوق تدبیر، سعه‌صدر و روشنگری‌های رهبر معظم بود/ پشتیبانی از ولایت فقیه مهمترین ویژگی شهید سلیمانی
 
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه "حاج قاسم ها" از دل 9دی پرورش می یابند، گفتند: نام حاج قاسم سلیمانی تا ابد لرزه بر اندام دشمنان در راس آنها آمریکا و اسرائیل خواهد انداخت و انتقامی سخت می گیریم.
به گزارش عصرهامون، وقتی پای هتک حرمت به عاشورا و مقدسات به میان آمد و از حنجره نامبارک فتنه گران این ‎شعار سرداده شد که "انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است"، دیگر حجت بر مردم تمام شد. حماسه 9 دی پاسخ روشن و دقیق مردم به تمام هتک حرمت ها و نیات شوم فتنه گران بود.

این حماسه، بیداری بزرگ و نقطه پایانی برای فتنه پس از انتخابات بود که دشمنان بیرونی نظام را نا امید کرد و ‏انسجامی هم در درون شکل گرفت.

در همین راستا تعدادی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه "حاج قاسم ها" از دل 9دی پرورش می یابند، گفتند: همزمانی 9 دی ماه با سالگرد حاج قاسم سلیمانی این واهمه و ترس را برای دشمنان ابدی کرده است که "سلیمانی های" زیادی در ایران وجود دارند که مانع تحقق اهداف شوم آنان است.
 
"حاج قاسم ها" از دل 9دی می رویند

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: 9 دی روزی به یادماندنی، حماسی و تاریخی است که بعضی از عوامل داخلی و نفوذی بیگانه که دست پرورده آمریکا و استکبار جهانی بودند با طرح ریزی یک فتنه سعی در ایجاد اختشاش و ضربه زدن به انقلاب اسلامی داشتند.

وی گفت: در این روز مردم با بصیرت افزایی و پیروی از ولایت فقیه، تیر خلاص را به سران فتنه در سال 88 شلیک کردند و از آن زمان به بعد 9 دی به عنوان روز بصیرت و میثاق با ولایت نامگذاری شد.

خطیب جمعه میرجاوه افزود: مردم آگاه، هوشیار و بصیر ایران اسلامی در این روز پای کار آمده و افرادی که در داخل فریب دشمنان را خورده بودند، شناختند و با دشمن شناسی به موقعی خود حماسه ای جاودان البته با اتحاد و انسجام رقم زدند.

وی اذعان کرد: همزمانی 9 دیماه با سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نشان دهنده این موضوع بوده که اگر قرار است مسیر مجاهدان خدا و راه صالحان با "قاسم سلیمانی های" زمان تداوم داشته باشد در دل همین 9 دی ها است که افرادی بصیر، آگاه، دشمن شناس و عاشق ولایت خواهند بود.

ریگیان پور ادامه داد: رهبر انقلاب در تمامی عرصه ها و صحنه ها با هوشیاری و بصیرتی که دارند مردم را آگاه کرده از همین جهت سخنان ایشان فصل الخطاب بوده، و این بصیرت افزایی مقام معظم رهبری بود که در واقع با همراهی مردم، فتنه 88 خنثی و دشمن مایوس تر از قبل شد.

نام حاج قاسم سلیمانی تا ابد لرزه بر اندام دشمنان می اندازد

وی گفت: روز 9 دی از ذهن مردم و نسل های آینده هیچگاه فراموش نخواهد شد و مردم همیشه در کنار رهبر انقلاب بود و آمادگی کامل برای لبینک به ندای ایشان دارند.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه اظهار کرد: اکنون نیز در این برهه از زمان که با شیوع ویروس منحوس کرونا در حال مقابله هستیم، باید خاطرات آن روز با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برای مردم و نسل جوان روشنگری شود و از همه مهمتر آن که، یاد و خاطره سردار دلها که افتخار ایران و ملت آزادی خواه جهان اسلام است، زنده نگه داشته شود.

ریگیان پور افزود: نام حاج قاسم سلیمانی تا ابد لرزه بر اندام دشمنان در راس آنها آمریکا و اسرائیل خواهد انداخت چرا که مسیر این شهید مجاهد ادامه خواهد داشت و انتقام سخت در انتظار دشمنان است؛ سردار شهید سلیمانی افتخار و عزت مسلمانان و خار چشم دشمنان هستند.
 
9دی روز میثاق با ولایت و رشد سیاسی ملت ایران

مولوی عبداله حسن زهی، امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون در گفت وگوبا خبرنگار ما بیان کرد: 9 دی نماد استقلال و بصیرت عمومی مردم و روزی تاریخی در میثاق با ولایت و رشد سیاسی ملت ایران است که توانست پروژه شوم دشمن (فتنه88) که مدت ها بر روی آن برنامه ریزی کرده بودند را خنثی کند.

وی افزود: 9 دی روزی است که ملت هوشیار ایران با زکاوت انقلابی و اسلامی خود و با بصیرت افزایی که در پی ولایت پذیری داشتند، توانستند یکی از پروژه های مهم برنامه ریزی شده دشمن با هدف ضربه به انقلاب اسلامی را خنثی کنند.

خطیب جمعه شهرستان هامون ادامه داد: وحدت و همدلی و بصیرت مردم مشتی محکم بر دهان استکبار جهانی زد و به بیگانگان و افراد نفوذی فهماند که در هیچ عرصه و زمانی توطئه شوم آنها عملی نخواهد شد.

اخلاص و ولایت پذیری یکی از ویژگی های شاخص شهید سلیمانی

وی خاطر نشان کرد: در روز 9 دیماه88، مردم تیر خلاص را به سران فتنه داخلی و خارجی شلیک کردند و دوست را از دشمن تشخیص دادند، بر این اساس روشنگری و ارائه واقعیت ها به نسل کنونی و آینده راهگشای راه خواهد بود.

حسن زهی تصریح کرد: همزمانی 9 دی با سالگرد حاج قاسم سلیمانی این واهمه و ترس را برای دشمنان ابدی کرده است که "سلیمانی های" زیادی در ایران وجود دارند که مانع تحقق اهداف آنان است.

وی گفت: اخلاص و ولایت پذیری یکی از ویژگی های شاخص شهید سلیمانی در عرصه های مختلف بود و این امر یکی از دلایل محبوبیت این شهید والامقام در دلهای همگان است، زیرا برای رضایت خدا و مردم جان خویش را از دست داد.

بصیرت افزایی و تبعیت از ولایت فقیه، راه مقابله با فتنه دشمنان

 مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت مینان شهرستان سرباز در گفت وگو با خبرنگار ما ادامه داد: 9 دی نماد پایبندی ملت ایران به نظام و آرمان های انقلاب است، از صدر اسلام تاکنون دشمنان درصدد ایجاد اغتشاش و اختلاف پراکنی هستند که راه مقابله با این توطئه و فتنه ها، بصیرت افزایی و تبعیت از ولایت فقیه است.

وی با بیان اینکه در فتنه 88 عده ای در داخل کشور در شکل گیری اغتشاشات نقش پررنگی داشتند، گفت: اگرچه راس این فتنه در خارج از کشور و سر نخ آن به دست استکبار به ویژه آمریکا بود؛ اما هوشیاری، بصیرت، سعه صدر و روشنگری رهبر انقلاب و همراهی ملت که با وحدت و همدلی پای کار آمدند، توانست ماحصل ماه ها برنامه ریزی دشمن را نقش بر آب و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان بزند.

شهید سلیمانی با مدیریت رهبر معظم انقلاب، فتنه داعش را نابود کرد

این خطیب جمعه بیان کرد: همزمانی 9دیماه و سالگرد شهید سلیمانی به دشمن این نکته را می فهماند که حاج قاسم ها در راه آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی ایستاده و با بصیرتی که از حماسه 9 دی گرفته اند هوشیار و آگاه در صحنه حضور دارند و خاری در چشم آنها خواهند بود.

وی تصریح کرد: همانگونه که شهید سلیمانی با مدیریت رهبر معظم انقلاب، فتنه داعش را نابود کرد ما نیز با روشنگری و ارائه واقعیت ها به نسل کنونی و آینده باید ادامه دهنده این مسیر باشیم تا دشمنان بدانند که این مسیر با پرورش جوان هایی از دل 9 دی تداوم خواهد داشت.

رسولی زاده افزود: 9 دیماه روزی فراموش نشدنی و نماد استقلال، بصیرت، ولایت پذیری و دفاع از آرمان ها و اهداف نظام و انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۳۵۳۶


ارسال