پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,22 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۴
اسطوره های ماندگار؛
ولایت مداری حاج قاسم را سردار دلها کرد/دفاع مقدس بهترین الگو برای پیروزی در جنگ اقتصادی
 
علی بیک نژاد، مدیر سازمان بسیج کارمندان سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: رمز پیروزی‌ و نقطه عطف وصیت‌نامه شهید سلیمانی ولایت‌مداری است، اکنون که حاج قاسم در میان ما نیست باید به سیره این شخصیت بزرگوار توجه کنیم.
به گزارش عصرهامون، برخی تصور می کند کارمندان از جمله افراد بی دغدغه جامعه محسوب شده که شغل راحتی داشته و از هر چالشی فراری هستند اما این ذهنیت های نادرست زمانی برهم می ریزد که بدانیم این افراد هم در بزرگترین جنگ تاریخی معاصر ایران چه نقش پررنگی ایفا کردند.

دفاع مقدس با آن ابعاد وسیع در کنار نیروهای انسانی برای جنگیدن نیازمند نیروهای انسانی زیادی هم برای پشتیبانی بود، اگر چه بخشی از این پشتیبانی به عهده نیروهای داوطلب بود اما سازمان ها و ادارات دولتی مختلف هم باید به تناسب وظایف در این پشتیبانی همه جانبه نقش ایفا می کردند بر این اساس وظیفه ایجاد کرد تا تعداد زیادی از کارمندان دولت به صورت مستقیم در درگیر ساماندهی جنگ شوند.

حضور کارمندان در جنگ محدود به امور پشتیبانی نبود بخشی از آنان هم داوطلبانه و عاشقانه از ادارات اجازه گرفته تا در بازه های چند روزه و چند ماهه عملیات به جبهه ها اعزام و اسلحه در دست گرفته و از کیان مرز و بوم کشور دفاع کنند.

در همین راستا حدود 12 درصد از کل شهدای جنگ یعنی بیش از 21 هزار شهید، را شهدای کارمند تشکیل می دهند.

شهدای کارمند سند هویت انقلابی کارمندان

علی بیک نژاد، مدیر سازمان بسیج کارمندان سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در خصوص نقش کارمندان در دفاع مقدس به خبرنگار ما گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس بخشی از تاریخ و هویت ملی ما محسوب می شود چرا که جنگ در شرایطی بر ما تحمیل شد که از یک طرف امکانات نداشتیم و از سوی دیگر ارتش و نیروهای نظامی آمادگی نداشتند اما حضرت امام (ره) با تزریق روحیه و فکر الهی بر کالبد مردم و تشکیل بسیج، کشور را نجات دادند.

وی بیان کرد: امام راحل با درایت خود تهدیدها را به فرصت تبدیل کردند، در زمان وقوع جنگ تحمیلی هر یک از نهادهای انقلاب اسلامی با به دوش گرفتن رسالتی سنگین یکی پس از دیگری به امر مبارک حضرت امام رحمت الله علیه به عرصه دفاع پا گذاشتند.

این مقام مسئول ادامه داد: دولت مردانیکه مدیریت کشور را برعهده داشتند همپای ملت و رهبری در جبهه‌ها حضور داشتند و در پشتیبانی تمام‌عیار از دفاع مقدس از هیچ تلاشی فروگذار نکردند که این مسئله همدلی، اتحاد و احساس تکلیف آنان را در امر دفاع و جهاد نشان می دهد.

جهادگران سازندگی، سنگر سازان بی سنگر
 
وی تصریح کرد: نهادهای دولتی با توجه به رسالتی که در راستای حفظ و تداوم انقلاب اسلامی داشتند به سرعت با نیروها و امکانات خود به مقابله با متجاوزان شتافتند.

بیک نژاد افزود: جهاد سازندگی به عنوان یکی از نهادهای انقلابی با شروع جنگ تحمیلی به شکل داوطلبانه نیروها و امکانات خود را در اختیار دفاع از مرزهای کشور و انقلاب اسلامی قرار داد، جهادگران علاوه بر کار مهندسی و تامین تجهیزات در اموری چون جمع آوری کمک های مردمی و رفع نیازهای رزمندگان در جبهه‌ها خدمات ارزنده ای را ارائه کرده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: در همین زمینه از جهادگران سازندگی به عنوان سنگر سازان بی سنگر نیز یاد می شود چرا که در بحبوحه جنگ و برای حفظ جان رزمندگان اقدام به ساخت سنگر و جان پناه برای آنان می کردند.

142 شهید کارمند سهم سیستان وبلوچستان از دفاع مقدس

مدیر سازمان بسیج کارمندان استان اذعان کرد: نقش دولتمردان و کارمندان در دفاع مقدس فقط به پشتیبانی از جنگ خلاصه نمی شد آنان به صورت داوطلبانه دوشادوش آحاد ملت شهیدپرور در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافتند و نقش مهمی در حماسه آفرینی های رزمندگان اسلام در دفاع مقدس داشتند.

وی گفت: تقدیم ۱۴۲ شهید کارمند در دفاع مقدس و پس از آن بخشی از رشادت های کارمندان سیستان و بلوچستان گواه این مطلب است که امید می رود کارمندان و خدمتگزاران به ملت ایثارگری و از خودگذشتگی شهدای کارمند را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

بیک نژاد افزود: اگر کارمندان و دولتمردان امروز الگوی خود را کارمندان شهید قرار دهند کشور ایران می تواند از جنگ اقتصادی هم مانند جنگ نظامی سربلند و پیروز بیرون بیاید.

وی خاطر نشان کرد: امسال و به مناسبت چهلمین سالگرد جنگ تحمیلی یک هفته به عنوان پاسداشت و تبیین نقش کارمندان در دفاع مقدس تعیین شده، در همین خصوص بسیج کارمندان سیستان و بلوچستان برنامه‌های متعددی نظیر آذین‌بندی ادارات، ایجاد سنگر نمایشگاه و خیمه‌های مقاومت، جمع‌آوری کمک و تهیه بسته های معیشتی و بهداشتی برای توزیع در بین نیازمندان، برگزاری میزهای خدمت جهادی، برگزاری جلسات روشنگری با هدف تبیین نقش کارمندان در دفاع مقدس البته با رعایت پروتکل های بهداشتی را برای سراسر استان پیش‌بینی کرده که در طول این هفته به اجرا گذاشته خواهد شد.

این مقام مسئول بیان کرد: در راستای رزمایش کمک های مومنانه و به مناسبت هفته دفاع مقدس استان، 200 بسته معیشتی برای 200 کارگر خدوم و زحمتکش شهرداری تهیه شده که در روز پنجشنبه یازدهم دیماه توزیع خواهد شد.
 
ولایت‌مداری و ولایت محوری رمز پیروزی سردار دلها

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه شهید سلیمانی مرد میدان بصیرت و روشن کننده چراغ حماسه 9 دی است، گفت: سالروز شهادت سردار دل‌ها به نام روز جهانی مقاومت نامگذاری شده که نشان می دهد فرهنگ‌مقاومت همان فرهنگ علوی است.

مدیر سازمان بسیج کارمندان استان با تاکید بر این مطلب که سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی الگوی مقاومت و پاسداری برای آحاد جامعه است، افزود: رمز پیروزی‌ و نقطه عطف وصیت‌نامه شهید سلیمانی ولایت‌مداری و ولایت محوری است، بر این اساس اکنون که سردار در میان ما نیست باید به سیره این شخصیت بزرگوار توجه کنیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۳۵۶۶


ارسال