پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ,25 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۸
در تداوم رزمایش کمک های مومنانه انجام شد؛
خدمت دهی رایگان به مبتلایان کرونا در طرح شهید سلیمانی/ جهادی خانه به خانه در جستجوی کووید19
 
فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان با اشاره به خدمت دهی رایگان به مبتلایان کرونا در طرح شهید سلیمانی گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری، به ‌منظور قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا این طرح در اقصی نقاط استان در حال اجرا است.
به گزارش عصرهامون، در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر «بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی، کمک بزرگی به رهایی کشور از این عارضه (ویروس کرونا) همه گیر خواهد کرد»، دستورات فرماندهی کل سپاه و پیرو تفاهم نامه سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت، مقرر شد به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا در کشور، طرح مشترکی به نام شهید بزرگوار، حاج قاسم سلیمانی اجرا شود.

این طرح با همکاری مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین از دوم آذر ماه و آغازین روز از هفته بسیج در سراسر کشور به اجرا درآمده است.

طرح شهید سلیمانی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در همه شهرستان های استان سیستان وبلوچستان در حال اجرا بوده و خدمات ارائه شده به بیماران شامل گندزدایی منازل، توزیع بسته های معیشتی، بهداشتی، شناسایی بیماران، غربالگری بیماران، توزیع داروی رایگان و بازدید از اماکن، بازار و دکه ها است.

از توزیع بسته های معیشتی تا گندزدایی خانه بیماران کرونایی

فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما هدف از اجرای طرح شهید سلیمانی را حفظ و صیانت از دستاوردهای ارزشمند نظام سلامت عنوان و بیان کرد: طرح بسیج محله محور با بهره گیری از همه ظرفیت ها در راستای شناسایی افراد بیمار، تست سریع و قرنطینه آنها در اقصی نقاط سیستان وبلوچستان در حال اجرا است.

وی گفت: در تداوم رزمایش کمک های مومنانه و راستای اجرای طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تیم پزشکی به اقصی نقاط مختلف استان اعزام و علاوه بر شناسایی و ویزیت رایگان بیماران، اقدام به توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی کرده اند.

این مقام مسئول، بازدید ازاماکن و واحدهای تهیه و توزیع موادغذایی، توزیع بسته های معیشتی با همکاری هلال احمر وکانون بسیج جامعه پزشکی، انجام رپید تست جهت خانوادهای بیماران کرونا مثبت به همت کانون بسیج جامعه پزشکی خاش را از اقدامات انجام شده در این طرح دانست.

وی تصریح کرد: اعزام تیم مراقبتی به منزل بیماران مبتلا به کرونا و توزیع بسته های معیشتی به همت دفتربسیج جامعه پزشکی شهرستان هامون با همکاری بسیجیان حوزه مقاومت بسیج شهرعلی اکبر در راستای اجرای طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی و همچنین بازدید از مکان های شلوغ و پر تردد، مراکز توزیع وفروش موادغذایی و فروشگاه های افق کوروش و دفاتر پیشخوان دولت و آموزش رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی به همت کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان ایرانشهر را از دیگر خدمات ارائه شده برشمرد.

جانشین بسیج جامعه پزشکی استان افزود: در تداوم اجرای طرح شهید سلیمانی و به همت بسیج جامعه پزشکی نیمروز اقدام به  بیماری یابی، تب سنجی و آموزش کرونا ویروس به عشایر منطقه سنگل صورت گرفت، همچنین از ۶ دفتر پیشخوان دولت، دکه ها  وبازار بازدید و آموزش فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی به همت کانون بسیج جامعه پزشکی ایرانشهر و دانشگاه علوم پزشکی به مردم ارائه شد.

وی غربالگری و پیگیری روند درمان بیماران کرونا مثبت روستای ایرندگان خاش را یکی از برنامه های در دستور کار دانست و ادامه داد: ویزیت خانه به خانه وشناسایی بیماران، پلمپ یک واحد نانوایی متخلف در شهرستان هامون به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، گندزدایی خانه بیماران مبتلا به ویروس وغربالگری کمپ ترک اعتیاد مرصاد در شهرستان خاش را از دیگر خدمات ارائه شده دانست.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: رسیدگی به آسیب دیدگان از کرونا در زمینه اقتصادی یک اولویت است که در این خصوص نیز به خانواده های نیازمند در نقاط مختلف استان به ویژه مناطق حاشیه نشین و روستایی بسته های معیشتی و بهداشتی شامل ماسک و دستکش توزیع شده است.

کمیلی افزود: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف مدیریت و کنترل این اپیدمی از راه مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی و بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی به اجرا در آمده و انتظار است شهروندان در تحقق این امر تلاش مضاعفی کرده تا شاهد ریشه کنی هر چه سریعتر این ویروس منحوس باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۳۶۳۹


ارسال