جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۶
همه برای تحقق "مواسات" پای کار آمدند؛
تداوم رزمایش کمک مومنانه و توزیع 6 هزار بسته معیشتی در سیستان وبلوچستان/ از آزادسازی زندانیان تا خدمات رایگان پزشکی
 
در تداوم خدمت بی منت بسیجیان و عمل به منویات رهبر معظم انقلاب، رزمایش همدلی و کمک های مومنانه همچنان در پایتخت وحدت ایران "سیستان وبلوچستان" ادامه دارد.
به گزارش عصرهامون، از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا، برای مقابله با این ویروس دوشادوش کادر درمان با همدلی وارد میدان عمل شدند، کارگاه‌های تولید اقلام بهداشتی راه اندازی و کمر همت بستند و تک تک معابر، مساجد، مدرسه ها، اماکن عمومی همه را چندین مرحله گندزدایی و ضدعفونی کردند.

تا جایی‌که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نیمه شعبان خود فرمودند: « ملت ایران در آزمون کرونا خوش درخشید البته زندگی برای برخی قشرهای ضعیف با سختی درحال گذران است و مردمی که توانایی دارند بایستی در این زمینه فعالیت وسیعی را آغاز کنند و ماه رمضان در پیش است، ماه انفاق و ایثار. چه خوب است یک رزمایش گسترده‌ای در کشور به وجود آید برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه.»

پیام و فرمانی که بلافاصله توسط سربازان ایشان دریافت و وارد فاز اجرا شد همه با هم برای لبیک‌گویی به ندای رهبر معظم انقلاب در عرصه آماده شدند تا در قالب رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه به اقشار آسیب‌دیده از کرونا، شیرینی در کنار هم بودن و به فکر هم بودن را درک کنند.

برای تحقق به این عمل، اقدام به تهیه و توزیع بسته های معیشتی برای کمک به اقشار آسیب پذیر از این بیماری کردند و پس از آن با الگوگیری از منش سردار دلها، به اجرای طرح "حاج قاسم سلیمانی" پرداختند تا از این طریق به شناسایی سریع بیماران و کنترل اپیدمی بیماری کمک تا نگرانی‌های مردم را برطرف کنند.

از توزیع بسته های بهداشتی تا داروی رایگان

 علی اکبر جعفری، مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به تداوم رزمایش کمک های مومنانه در استان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در این خطه، بسیجیان و گروه های جهادی پای کار بوده وبا انجام اقداماتی مانند ضدعفونی معابر، راه‌اندازی کارگاه ماسک، توزیع رایگان بسته های حمایتی و بهداشتی و معیشتی همواره به مردم خدمت‌رسانی بی‌منت می کنند.

وی بیان کرد: طی یکماه اخیر 123 عدد بسته بهداشتی به ارزش 369 میلیون ریال تهیه و در بین اقشار مختلف استان توزیع شده است.

معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه ادامه داد: ارائه خدمات پزشکی و ویزیت رایگان یکی از اقدامات شاخص در طول سال است که در بازه زمانی دیماه، حدود 300 نفر از نیازمندان به ویژه در مناطق محروم خدمات درمانی رایگان دریافت کردند، همچنین به 500 نفر از بیماران نیز دارو و تجهیزات پزشکی توزیع شد که مجوع ارزش ریالی این خدمات 70 میلیون بوده است.

وی در ادامه به توزیع 6 هزار بسته معیشتی به ارزش 18 میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: ذبح و نذر 30 راس گوسفند به ارزش 700 میلیون ریال از دیگر اقدامات صورت گرفته به شمار می رود.

جعفری آزاد سازی 12 زندانی از بند اسارت با جمع آوری سه میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه اهدایی را از برنامه های مهم انجام شده عنوان و ادامه داد: 60 نفر از شهروندان نیز از خدمات مشاوره حقوقی به ارزش 120 میلیون ریال بهره مند شدند که این اقدامات در راستای تحقق رزمایش مواسات و همدلی در نقاط مختلف استان صورت گرفت است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۱۳۱


ارسال