دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۷
استعداد سوزی در سایه بی توجهی مسئولین سیستان و بلوچستان؛
وقتی محرومیت مانع از ثبت رکوردهای جهانی می شود/حمایت، تنها خواسته ورزشکار سیستانی
 
رضا راهپیما، یک جوان سیستانی است که توانسته تا کنون رکورد روپایی با انواع توپ در ایران و جهان را جا به جا کند اما هیچ گاه موفق به ثبت آنها نشده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از اوشیدا؛ سیستان و بلوچستان به عنوان جوانترین استان کشور همواره یکی از مهمترین قطب های پرورش استعداد های ناب ورزشی بوده است که در سال های اخیر با توجه به ورزش بومی این منطقه افراد اندک و انگشت شماری وارد تیم های ملی کشور نیز شده اند.

معمولا جوانان با استعداد در سیستان و بلوچستان به دلیل برخی از کمبود ها و اقتصاد ضعیف خانواده ها کمتر به دنبال علاقه خود می روند، این جوانان اکثراً مجبورند شهر و دیار خود را رها کنند تا بتوانند شغل مناسبی برای آینده انتخاب کنند.

در شمال استان اکثر جوانان بعد از خدمت سربازی ورزش را رها کرده و به دنبال کسب درآمد از طریق راه های مختلف هستند، کارگری در شهرهای بزرگ یکی از مشاغل پر ترافیک در سیستان و بلوچستان به شمار می رود که آخرین هدف یک جوان محسوب می شود.

در این استان کمتر جوان ورزشکاری به ورزش روی می آورد کمبودها و عدم حمایت مسئولان یک استعداد را نابود می کند و هیچ هدفی برای آنها باقی نمی گذارد.

رضا راهپیما، یک جوان سیستانی است که توانسته تا کنون رکورد روپایی با انواع توپ در ایران و جهان را جا به جا کند اما هیچ گاه موفق به ثبت آنها نشده است.

مسئولان ورزشی برای ثبت رکورد حمایت کنند

وی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: نزدیک به سه سال است که روپایی زدن با توپ را به صورت حرفه ای آغاز کرده ام و اکنون می توانم با انواع توپ روپایی بزنم.

راهپیما افزود: تا کنون موفق شده ام رکورد های مختلفی را جا به جا کنم اما متاسفانه هنوز نتوانسته ام آنهارا به ثبت برسانم چرا که نیازمند یک حمایت جدی از سوی مسئولان امر هستم.

وی ادامه داد: شهرداری و شورای شهر زابل تنها ارگانی بودند که در این سال ها از من حمایت کرده اند تا برخی از رکورد های خود را در کشور به ثبت برسانم.

این ورزشکار سیستانی گفت: میزان روپایی من با توپ پینگ پنگ از درصد جهانی آنها نیز بیشتر است و می تواند در کتاب رکورد های گینس به ثبت برسد اما مسئولان تا کنون یک بار هم برای دیدن من نیامده اند تا حمایت کنند.

وی ادامه داد: کوچکترین توپی که با آن توانسته ام میزان بالایی روپایی بزنم یک ساچمه کوچک است که میزان آن نیز هم از رکورد جهانی بالاتر است اما متاسفانه هیچ کس تاکنون برای ثبت این رکورد ها حمایت نکرده است.

راهپیما خاطرنشان کرد: درخواستی که از مسئولان ورزشی دارم این است که از این رشته کمی حمایت کنند تا بتوانیم برای استان افتخار آفرینی کنیم.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۲۱۱


ارسال