دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۶
صف نانوایی ها سکانس جدیدی از سریال اهمال کاری مسئولین در سیستان و بلوچستان؛
وقتی کیسه های آرد در نبود نظارت به مقصد نمی رسد/از قاچاق سهمیه آرد نانوایی ها به پاکستان تا شیوع کرونا در صف های بی پایان
 
در حالی این روزها شاهد صف های طولانی شهروندان برای تهیه نان در سیستان و بلوچستان هستیم که به گفته مسئولان قاچاق آرد به پاکستان مهمترین دلیل این معضل در استان است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ موج شلوغی، صف های طولانی، تعطیلی نانوایی ها و نبود نان در سطح ایرانشهر حکایت جدیدی است که این روزها نگرانی شهروندان را به همراه دارد و چند هفته است شهروندان ایرانشهری با آن مواجه هستند.

 در این روزهای همه‌ گیری کرونا مهم ترین توصیه رعایت بهداشت فردی است؛ این مسئله در مکان‌های عمومی که دارای تجمع جمعیتی بیشتری بوده، از اهمیت زیادی برخوردار است اما این روزهای نانوایی‌ های سطح شهر ایرانشهر یکی از مکان‌های پرتجمعی است که به‌ دلیل تشکیل صف و تجمع جمعیت احتمال انتقال ویروس کرونا در آن بالاست.

موج شلوغی، صف های طولانی، تعطیلی نانوایی ها و نبود نان در سطح ایرانشهر حکایت جدیدی است که این روزها نگرانی شهروندان را به همراه دارد و چند هفته است شهروندان ایرانشهری با آن مواجه هستند.

 در این روزهای همه‌ گیری کرونا مهم ترین توصیه رعایت بهداشت فردی است؛ این مسئله در مکان‌های عمومی که دارای تجمع جمعیتی بیشتری بوده، از اهمیت زیادی برخوردار است اما این روزهای نانوایی‌ های سطح شهر ایرانشهر یکی از مکان‌های پرتجمعی است که به‌ دلیل تشکیل صف و تجمع جمعیت احتمال انتقال ویروس کرونا در آن بالاست.

صف نانوایی ها دردسر جدید ایرانشهری ها

شهروندان ایرانشهری از مشاهدات عینی خود روزهای گذشته از نانوایی های شهر گفتند که بسیاری از مردم به دلیل شلوغی و تعطیلی زود هنگام نانوایی ها و عدم پخت نان دست خالی به خانه هایشان برمی‌گردند یا اینکه بین چند نانوایی سرگردان می شوند. آنها برای خرید دو قرص نان یک ساعت در نوبت می‌ایستند، ولی باز هم مطمئن نیستند که بتوانند نان مورد نیازشان را تهیه کنند.

برخورد قانونی با نانوایی‌های متخلف

در این راستا عبدالرحمان برشان، بخشدار مرکزی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: در قالب گشت مشترک به همراه نمایندگان کارگروه آرد و نان از نانوایی های سطح حوزه مرکزی این منطقه به منظور بررسی عملکرد این واحدها با هدف ارتقای سطح کیفیت نان تولیدی بازدید به عمل آمد.

وی افزود: در بازرسی انجام شده از نانوایی های سطح شهر ایرانشهر مواردی چون چگونگی پخت نان، زمان پخت، وزن چانه ها، رعایت بهداشت، کیفیت آرد و نان و مهم تر از همه مسائل رضایت مندی مشتریان این صنف مورد بررسی قرار گرفت.

بخشدار مرکزی ایرانشهر تصریح کرد: نان از اساسی‌ ترین کالاهایی است که باید در اختیار مردم قرار گیرد، همین امر نیز باعث افزایش حساسیت و ایجاد محدودیت‌های بیشتر در شغل نانوایی شده است.

وی اضافه کرد: کوچکترین تغییر در کیفیت و کمیت نان باعث بروز مشکلات زیادی می شود که جبران آن ها بسیار سخت بوده و هدف از بازدید نانوایی های سطح شهر ایرانشهر این است تا متصدیان ملزم به رعایت قانون مصوب شده از سوی اصناف باشند.

برشان با اشاره به این که نان قوت لایموت بیشتر مردم است، عنوان کرد: زحمات متصدیان نانوایی های منضبط در ایرانشهر ارزشمند بوده و جای تقدیر و تشکر را دارد و آن دسته از آنان که دارای تخلفاتی خارج از قوانین بودند، پرونده شان جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.

مشکل حمل آرد مرتفع می شود

در همین زمینه مهرداد طاهری، سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت ایرانشهر نیز در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: به محض مشاهده شلوغی صفوف نانوایی ها در سطح شهر طرح نظارتی بر این مکان ها توسط بازرسان این ارگان از هیجدهم دی ماه شروع شد.

وی افزود: از ابتدای اجرای طرح بازدید نانوایی های حوزه ایرانشهر، تاکنون بیش از ۱۰۰ واحد مورد بازرسی قرار گرفته که در این زمینه تخلفاتی از جمله کم فروشی، عدم رعایت موازین بهداشتی محرز شده است.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت ایرانشهر تصریح کرد: عمده ترین مشکل طولانی بودن صف های نانوایی و عدم پخت نان، نبود حمل به موقع آرد توسط شرکت حمل و نقل خلیج فارس است.

طاهری اضافه کرد: با پیگیری های صورت گرفته از طریق اداره صنعت، معدن و تجارت ایرانشهر و استان حداکثر تا یک هفته دیگر مشکل کمبود آرد و نبود پخت نان در این حوزه کاملا مرتفع خواهد شد و دیگر مردم در زمینه تامین نان مشکلی نخواهند داشت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۲۵۱


ارسال