بهار همدلی و کمک های مومنانه تداوم دارد؛

پخش تبرکات فاطمی در سیستان وبلوچستان/ بیش از 100 هزار پرس غذای گرم توزیع شد

29 دی 1399 ساعت 12:18

همزمان با ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، بیش از 100 هزار پرس غذای گرم در قالب رزمایش کمک های مومنانه در بین نیازمندان سیستانی و بلوچستانی توزیع شد.


به گزارش عصرهامون، بهار همدلی و کمک های مومنانه به همت بسیجیان و گروه های جهادی و مردمی در اقصی نقاط سیستان وبلوچستان همچنان تداوم دارد.

در روزهایی که ویروس منحوس کرونا جا پای خود را محکم و به برخی از مشاغل خساراتی وارد کرده است عده ای هستند که پیرو فرامین گهربار رهبر معظم انقلاب مبنی بر رزمایش " کمک های مومنانه"، دست به دست هم داده تا دستی خالی نماند.

هر شخص یا گروهی با رعایت پروتکل های بهداشتی هر چه داشتند در طبق اخلاص گذاشته برخی اقدام به ضدعفونی و گندزدایی معابر کردند و برخی دیگر اقدام به تهیه و توزیع ماسک، دستکش، بسته های حمایتی و بهداشتی و معیشتی و سایر موارد کردند تا مرهمی بر زخم کرونایی این روزهای آسیب دیدگان از این بیماری منحوس و نیازمندان باشند.

براستی که شعر "بنی آدم اعضای یکدیگرند" در این رزمایش به خوبی معنا شد و مردم ایران اسلامی بار دیگر سرافراز و پیروز در میدان بودند.

 توزیع تبرکات فاطمی

علی اکبر جعفری، معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: به مناسبت ایام شهادت حضرت صدیقه شهیده فاطمه زهرا(س)، معاونت محرومیت زدایی قرارگاه قدس با مشارکت هیات مذهبی و خیرین اقدام به طبخ 100 هزار پرس غذای گرم در سیستان وبلوچستان کرد.

وی گفت: این تعداد غذا تحت عنوان تبرکات فاطمی در بین افراد آسیب دیده از بیماری کرونا و همچنین نیازمندان شناسایی شده توسط پایگاه های مقاومت و گروه های جهادی، توزیع شد.
 
 این مقام مسئول افزود: از آنجایی که توجه به محرومین و نیازمندان یکی از ویژگی های بارز حضرت زهرا(س) بوده، این اقدام با تاسی از اخلاق و منش این بانوی بزرگ اسلام در راستای انفاق به محرومین انجام شده است.
 
انفاق در راه خدا بهترین لذت است

حسین فروغی، مدیر سازمان بسیج عشایری سپاه سلمان سیستان وبلوچستان هم در ادامه اذعان کرد: مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها درسه مسجد حوزه سرزمینی سیستان( روستاهای تخت عدالت ، ملادادی و قرقری) برگزار شد که در این مراسمات، هزار پرس غذای گرم بین عزادارن توزیع شد.

وی اظهار کرد: این اقدام با عنوان تبرکات فاطمی در دستور کار قرار گرفت چرا که حدیث گرانقدری از حضرت است که سه چیز در این عالم برایشان محبوب و دوست‌داشتنی بود، تلاوت قرآن، نگاه به چهره پیامبر(ص) و انفاق در راه خدا که در حقیقت کمک کردن به مؤمنین و افراد آسیب دیده و خانواده‌های نیازمند در این شرایط خاص کرونایی از بهترین مصادق انفاق در راه خدا به شمار می رود.
 
انتهای پیام/


کد مطلب: 134275

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/report/134275/پخش-تبرکات-فاطمی-سیستان-وبلوچستان-بیش-100-هزار-پرس-غذای-گرم-توزیع

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/