چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۶
موج‌گسترده محکومیت حادثه بم پشت سرا‌وان از سوی علمای اهل سنت؛
عزم جزم گروهک های تروریستی برای عقب ماندگی سیستان و بلوچستان/اتحاد مردم جنوب شرق گسستنی نیست
 
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان حادثه تروریستی بم پشت سراوان را محکوم کردند و گفتند: دشمنان و گروهک های معاند که با حمایت ایادی استکبار، وحدت ملت را نشانه گرفته اند، بدانند و آگاه باشند که با چنین جنایاتی هیچ خللی به انسجام و همدلی مردم وارد نخواهند کرد.
به گزارش عصرهامون؛ سالیان درازی است که نوكران و مزدوران استكبار در پی رقم زدن خاطرات تلخی برای مردم مرزدار سيستان و بلوچستان هستند، آن ها با انجام چنین جنایات کوردلانه ای وحدت مردم را نشانه گرفته اند، اما ملت این خطه همیشه با هوشیاری شان نشان داده اند که این اقدام هایی مذبوحانه در عزم و اراده شان برای دفاع از ميهن و دستاوردهای نظام اسلامی خللی وارد نمی کند.
 
اما دشمنان نظام و نیروهای ضد انقلاب نیز ساکت ننشسته اند و با اقدام هایی سعی در بر هم زدن این انسجام دارند، به گونه ای که طی روزهای گذشته حوادث تلخی را در سیستان و بلوچستان رقم زدند و ظهر روز گذشته نیز عناصر گروهک های تروریستی وابسته به استکبار جهانی طی اقدامی ناجوانمردانه به نیروهای مهندسی سپاه که در منطقه بم پشت سراوان در حال انجام ماموریت های محرومیت زدایی و احداث جاده‌های روستایی بودند، حمله کردند.
 
حرکتی کور و اقدامی نابخردانه که این بار هم از سوی جامعه و به ویژه علمای اهل سنت با محکومیت شدید مواجه شد و آن ها قاطعانه اعلام کردند که دشمنان و گروهک های معاند که با حمایت ایادی استکبار، وحدت ملت را نشانه گرفته اند، بدانند و آگاه باشند که با چنین جنایاتی هیچ خللی به وحدت مردم وارد نخواهند کرد.
 

حرکات کوردلانه دشمنان موجب تقویت اتحاد مردم می شود

مولوی نذیر احمد سلامی، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان ضمن محکومیت این اقدام وقیحانه، به خبرنگار ما گفت: حادثه ای که روز گذشته در بم پشت سراوان رخ داد و دیگر حوادثی که در طول تاریخ انقلاب از سوی معاندان پیش آمده به این دلیل بوده که پاکستان و افغانستان حیات خلوت دشمنان و استکبار است، آن ها می خواهند بین مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان اختلاف ایجاد کنند، گاهی چنین حرکات مخربی را با ادعای حفاظت از حقوق اهل سنت رقم می زنند، در حالی که آن ها دشمن واقعی مردم هستند.

وی ادامه داد: مردم ما هوشیار هستند و فریب عناصر و عوامل بروز این حوادث را نمی خوردند، بلکه این حرکات بیشتر موجب اتحاد و انسجام ملت ایران به ویژه سیستان و بلوچستان می شود.

پیشتازی سپاه در عرصه محرومیت زدایی

سلامی با اشاره به اقدام های سپاه در مسیر خدمت به مردم و توسعه عمران و آبادانی بیان کرد: این یکی از امتیازات سپاه در مقابل دیگر ارگان هاست که حتی در خارج از محدوده وظایف خودش خدمات بسیار ارزنده ای را به مردم ارائه می کند، این نهاد انقلابی وظایفی را که بر عهده دولت بوده، نیز به منظور خدمت رسانی به ملت انجام داده است.

وی گفت: این نهاد مردمی در راستای محرومیت زدایی، کمک های نقدی و مومنانه، ایجاد اشتغال، آبرسانی، راه اندازی کارگاه های تولیدی و دیگر عرصه هایی که مردم به آن نیاز دارند، خدمات شایسته ای ارائه داده و در این عرصه ها پیشرو است، هر چند دیگر ارگان ها هم کوتاهی نکرده اند، اما سپاه در این عرصه پیشتاز بوده و خدمات ارزنده ای را بیش از آنچه توقع می رود برای مردم این منطقه محروم ارائه داده است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان گفت: بر خلاف اهداف شوم معاندان، این حرکات کوردلانه دشمنان بیش از گذشته موجب اتحاد و انسجام مردم کشور می شود، همچنین چنین اقدام هایی هیچ زمانی نه تنها از انگیزه سپاه برای خدمت رسانی به مردم نکاسته بلکه موجب شده که با علاقه مندی و انگیزه بیشتر برای مردم محروم وارد عرصه خدمت رسانی شود.
 

دشمن به دنبال تامین منافع خودش است

مولوی عبدالصمد کریم زایی، امام جمعه اهل سنت ایرانشهر هم ضمن محکومیت این اقدام مذبوحانه به خبرنگار ما گفت: دشمنان هیچ گاه نمی توانند خلل و خدشه ای به وحدت و انسجام مردم وارد کنند، آن ها به خوبی می دانند که وحدت و انسجام را وظیفه شرعی خود را بدانند و کسانی را که بر خلاف این عمل می کنند، امر به معروف و نهی از منکر کنند تا تفرقه ایجاد نشود.

وی با بیان این که خداوند متعال عذاب عظیمی را برای عاملان تفرقه و اختلاف تعیین کرده است، افزود: بی توجهی به وحدت باعث تلفات مالی و جانی و محرومیت از عمران و آبادانی می شود، به طور قطع مسئولان امر حوادثی را که رخ می دهد به خوبی پیگیری می کنند.

کریم زایی با بیان این که دشمن سعی دارد از کاه کوه بسازد تا منافع خودش تامین شود، ادامه داد: دشمنان با انجام چنین اقدام هایی سعی دارند تا مردم سیستان و بلوچستان را از بسیاری نعمات محروم کنند، از سویی خودشان از این مسیر منفعت ببرند.

محکومیت حادثه بم پشت سراوان

وی با اشاره به این که تاکید قرآن بر این است که از عاملان تفرقه حمایت نکنید، گفت: حادثه بم پشت سراوان به عنوان اقدام نادرستی که خلاف عقل، کتاب و سنت صورت گرفت، به شدت محکوم می شود.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه با اشاره به حادثه ای که در شمسر سراوان رخ داد، گفت: مردم باید در کارهای اجتماعی قانون و مقررات را رعایت کنند، اگر این مهم مورد توجه باشد هیچ حادثه تلخی پیش نمی آید، اما اگر احساسی عمل و نقض قانون کنند، شاهد چنین حوادثی خواهیم بود.

وی با اشاره به اقدام های سپاه در مسیر عمران و آبادانی و خدمت به مردم بیان کرد: سپاه و دیگر ارگان ها در راستای آبادانی و توسعه منطقه اقدام های بی نظیری را در دستور کار قرار دادند، برای خیلی ها اقدام به ساخت منزل مسکونی و مشکلات معیشتی مردم را رفع کردند که سپاه پیشتاز این امر و در خط مقدم محرومیت زدایی بوده است.

امنیت؛ لازمه توسعه پایدار

کریم زایی اذعان کرد: چنین اقدام هایی که از سوی گروهک های تروریستی صورت می گیرد، باعث فرار سرمایه گذاران از سیستان و بلوچستان می شود، چراکه لازمه توسعه پایدار، امنیت است، تا امنیت نباشد هیچ کاری از تعلیم، عبادت، اشتغال گرفته تا دیگر عرصه ها رونقی نخواهد داشت.

وی با بیان این که سپاه در راستای امنیت مردم تلاش می کند، افزود: گروهک های معاند و افرادی که فریب دشمنان و معاندان را می خورند و دست به چنین حوادثی می زنند، دشمن واقعی مردم کشورمان هستند، نه تنها چنین اقدام هایی بلکه هیچ اقدامی نمی تواند مردم را از همه جدا و به وحدت آن ها خدشه وارد کند.
 
 
حرکات کور گروهک ها هیچ خللی به وحدت ملت وارد نمی کند
 
مولوی عنایت الله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت سرباز ضمن محکوم کردن این اقدام نابخردانه و مذبوحانه معاندان نظام، در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: مردم اهل سنت سیستان و بلوچستان با قاطعیت به گروهک های تروریستی ضد انقلاب اعلام می کنند که این گونه حرکات کور آن ها هیچ خللی در وحدت و همبستگی ملت ایران وارد نمی کند.
 
وی ادامه داد: سپاه به عنوان یکی از نهادهای محبوب جمهوری اسلامی ایران، به نفع مردم، در میان مردم و برای مردم و به نفع اسلام و دین و قرآن است، دشمنان بدانند که این نهاد انقلابی هیچ گاه ظلم و گروهک های تروریستی را نمی پذیرد، چراکه اسلام این دو را نمی پذیرد.
 
رسولی زاده تصریح کرد: همه کارهای گروهک ها ظالمانه است، ذهن هایشان از سوی دشمنان نظام به ویژه رژیم کودک کش اسرائیل و شیطان بزرگ یعنی آمریکا شست و شو پیدا کرده، آن ها از روی بی علمی و نادانی به سمت معاندان می روند و به برنامه هایشان جامع عمل می پوشانند.
 
وی تاکید کرد: جیره خواران و فریب خوردگان دشمنان و عناصر گروهک ها اگر علم و منطق داشتند به طور قطع سراغ چنین اقدام ها و افرادی نمی رفتند و در دام دشمنان نمی افتادند.
 
سپاه در خط مقدم ‌خدمت رسانی به مردم
 
به گفته وی، سپاه در خط مقدم ‌خدمت رسانی به مردم است و در راستای عمران، آبادانی و امنیت منطقه گام بر می دارد، سلامتی اهمیت دارد، اما امنیت از آن مهم تر است و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند " امنیت از مهم‌ترین و مؤثرترین عوامل مورد نیاز یک جامعه است، اگر امنیت در جامعه نباشد، در آن هیچ کار درست و مثبتی انجام نمی‌شود."
 
امام جمعه اهل سنت سرباز با اشاره به حوادث اخیر سیستان و بلوچستان گفت: همین اقدامات باعث فرار سرمایه گذار از سیستان و بلوچستان می شود، اگر سرمایه گذاری انجام و مشاغل بزرگ ایجاد شود، شاهد توسعه اشتغال و کاهش مشاغل کاذب در استان خواهیم بود، اما دشمن این را نمی خواهد.
 
وی خاطرنشان کرد: دشمن ‌واقعی مردم سیستان و بلوچستان گروهک های تروریستی هستند که با چنین اقدام هایی سد راه پیشرفت، توسعه و آبادانی استان می شوند، انتظار می رود که نیروهای امنیتی و نظامی به شدت جواب این اعمال ضد بشری گروه های تروریستی را بدهند.
 
 
حادثه "بم پشت"؛ اقدامی کوردلانه که معاندان رقم زدند
 
مولوی عبداله حسن زهی، امام جمعه اهل سنت هامون نیز ضمن محکومیت حادثه روز گذشته بم پشت سراوان به خبرنگار ما گفت: این اقدام تاثرآمیز که با مجروحیت یک نفر از نیروهای سپاه که در حال خدمت رسانی به مردم بودند، همراه بود، از سوی گروهک های کوردل، معاند و ضد انقلاب انجام شد.
 
وی ادامه داد: اتفاق روز گذشته بم پشت سراوان و دیگر حوادث سیستان و بلوچستان که هفته گذشته رخ داد، به وضوح ارتباط دشمنان نظام و انقلاب را با عوامل ایجاد آشوب و حوادث تروریستی نشان داد.
 
حسن زهی با بیان این که دشمنان چشم دیدن همدلی مردم را ندارند و در پی ایجاد خدشه به این وحدت هستند، ادامه داد: ملت ایران با قدرت در دفاع از وطن و نظام ایستاده و شهدایی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند، شهادت قامت و سعادتی است که نصیب هر کسی نمی شود و یکی از افتخارات مردم این استان و سپاه است.
 
خللی به وحدت مردم و عزم سپاه وارد نمی شود
 
وی گفت: چنین اقدام های مذبوحانه ای هیچ خللی به وحدت مردم وارد نمی کند و سپاه نیز با اراده بیشتری برای خدمت به ملت و توسعه عمران و آبادانی مناطق محروم و روستایی سیستان و بلوچستان گام خواهد برداشت.
 
امام جمعه اهل سنت هامون با بیان این که سپاه با عزم و اراده ای قاطع در خط مقدم خدمت به مردم است، افزود: این نهاد انقلابی، جهادگونه در برابر دشمن از نظام دفاع می کند و خدمات الهی و خالصانه ای را در راستای عمران و آبادانی ارائه می دهد.
 
وی گفت: اقدام های مذبوحانه ای که گروهک های تروریستی و معاندان نظام رقم می زنند، می تواند زمینه ساز فرار سرمایه گذاران از سیستان و بلوچستان شود، اما کسانی که با وضعیت مردم این استان آشنا هستند، ایثارگرانه به ارائه خدمات صادقانه به این ملت ادامه خواهند داد.
 
به گفته حسن زهی، عناصر و عوامل گروهک های تروریستی که از سوی معاندان و ضد انقلاب حمایت می شوند، دشمنان واقعی مردم سیستان و بلوچستان و به دنبال آسیب زدن به وحدت مردم هستند، اما همیشه نقشه هایشان با شکست همراه شده است.
 
 
کشورهای همسایه؛ جولانگاه معاندان و دشمنان
 
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت میرجاوه نیز با محکومیت این حادثه تروریستی کوردلانه، به خبرنگار ما گفت: دشمنان و معاندان همیشه درصدد به راه انداختن چنین جریاناتی در کشور و به ویژه در سیستان و بلوچستان که شیعه و سنی با همدلی در کنار هم زندگی می کنند، هستند.
 
وی ادامه داد: دو کشور افغانستان و پاکستان که با سیستان و بلوچستان هم مرز است به پناهگاه، جولانگاه و محل نفوذ ایادی استکبار، صهیونیست، اشرار، گروه های تندرو، معاندان و دشمنان غربی تبدیل شده، هدف آن ها این است که به مردم ما نزدیک تر شوند و اتفاق هایی را رقم بزنند و با بزرگ نمایی و دروغ پردازی احساسات ملت را جریحه دار کنند.
 
مردم ناظر خدمات بی بدیل سپاه هستند
 
ریگیان پور گفت: سپاه به عنوان نهادی مردمی و انقلابی، در عمل اقدام هایی را در راستای معیشت، خدمت رسانی به مردم و محرومیت زدایی در دستور کار قرار داده است که ملت نیز به خوبی آن را مشاهده و احساس می کنند، اما دشمنان سعی دارند چهره نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ما را خدشه دار کنند، اما بر خلاف خواسته آن ها مردم و سپاه در کنار هم قرار دارند.
 
وی اذعان کرد: روز گذشته گروه های مهندسین و جهادگر سپاه در حال انجام وظیفه برای مردم روستاهای صعب العبور بودند که گروهک تروریستی با پشتیبانی از سوی استکبار و ایادی آن، حادثه بم پشت سراوان را رقم زدند.
 
امام جمعه اهل سنت میرجاوه افزود: دشمنان نظام و معاندان، وحدت و برادری ملت را نشانه گرفته اند و با دلارهایی که در دست دارند، برای سرمایه گذاری در این زمینه و ایجاد تفرقه که هدف اصلی اسرائیل است، در حال تلاش هستند، در حالی که مردم به خوبی می دانند که هیچ خیرخواه و حامی در آن سوی مرز ندارند.
 
وی با بیان این که ما مردم اهل سنت که در ایران زندگی می کنیم، از همه حقوق و مزایا به صورت مساوی برخوردار هستیم، خاطرنشان کرد: چنین تحرکات، جنایات و جریاناتی را که از سوی گروه های معاند اتفاق می افتد، محکوم و بار دیگر به دشمنان اعلام می کنیم که خط، فکر و ایده مردم اهل سنت از گروه های معاند و اشرار جداست.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۵۹۳


ارسال