سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ,21 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۰
در تداوم شعارهای توخالی دولتمردان؛
وعده انتخاباتی وزیر پرحاشیه عملی نشد/ چشم امید مردم سیستان وبلوچستان به پایان اردیبهشت1400
 
در حالی بیش از سه ماه از وعده وزیر ارتباطات مبنی بر برطرف شدن محرومیت ارتباطی در سیستان وبلوچستان زمان می گذرد که اختلال در خطوط مخابراتی، تنها یکی از معضلات وگلایه های مردم استان از عملکرد ضعیف دولتمردان است.
به گزارش عصرهامون، بیش از سه ماه از وعده آذری جهرمی، وزیر پرحاشیه دولت تدبیر و امید مبنی بر برطرف شدن محرومیت ارتباطی در سیستان وبلوچستان زمان می گذرد، اما همچنان ساکنین این خطه از کشور از ضعف زیرساخت های مخابراتی گلایه دارند. 

موعد وعده وزیر به سر آمد

دیماه سال گذشته بود که وزیر ارتباطات در سفری 10 روزه به این خطه از کشور قول برطرف شدن محرومیت ارتباطی را داد و گفت "تا اردیبهشت ۱۴۰۰  کل محرومیت ارتباطی استان برطرف می‌شود"؛ اما این وعده عملی نشده، منجر شد تا همچنان مردمان صبور پهناور ترین استان کشور چشم انتظار وعده ای باشند که شاید تا پایان اردیبهشت ماه هم رنگ عملی شدن به خود نگیرد.
 
ضعف زیرساخت های ارتباطی، قطعی خطوط ارتباطی و اینترنتی در مناطق مختلف سیستان وبلوچستان سال هاست مردم صبور این خطه را سرگردان در بلندای ارتفاعات برای برقراری یک تماس و بهره مندی از اینترنت کرده به گونه ای که با شیوع ویروس منحوس کرونا و تغییر در روند زندگی و مهاجرت از دنیای حقیقی به مجازی از كشاورز و بقال دورترین روستا تا سازمانها، وزارتخانه ها، هایپر ماركت های بزرگ، پمپ های بنزین، شبكه های اجتماعی و اطلاع رسانی همه و همه بخشی از حیات خود را در گرو فعال بودن اینترنت می دانند.

رفیق نیمه راهی که انتقاد کاربران فعال توییتری را نیز به دنبال داشت، بیان این مطلب بدان جهت است که مردم این خطه پهناور به ویژه روستانشینان بارها از اختلال در اینترنت و عدم آنتی‌دهی مناسب تلفن همراه در بسیاری از نقاط گلایه داشته، از همراهی که اکثر مواقع همراهی نکرده، به ویژه از زمانی که آموزش‌های آنلاین مدارس و شبکه شاد دغدغه ای دوچندان برای خانواده ها به وجود آورد.

انتقاد یک کاربر توییتر از وعده آذری جهرمی
 
این مشکل تنها در مناطق روستایی و دور از دسترس به مرکز شهرها نیست، حتی در مرکز استان "زاهدان" هم علیرغم سیگنال قوی اما باز هم تلفن همراه همراهی نمی کند به گونه ای که برای دسترسی به یک صفحه وب یا اتصال اپلیکشن‌های تلفن همراه به داده ها، باید صبر ایوب داشت.

 در همین راستا مجید بامری یکی از کابران فعال مجازی در توییتی نوشت: "یادتونه چند وقت قبل آذری جهرمی اومد سیستان و بلوچستان گفت تا اردیبهشت 1400 دیگه هیچ قطعی تلفن و اینترنت نداریم و همه مناطق این استان از زیرساخت مخابراتی بهره مند میشن؟! هیچی خواستم بگم چهار روزه ارتباط مخابراتی بخشی از جنوب استان شامل جلگه دلگان به کل قطع شده".
 

 
حال باید منتظر ماند و دید که وعده وزیر ارتباطات مبنی بر برطرف شدن محرومیت ارتباطی در سیستان وبلوچستان تا اردیبهشت 1400، به فراموشی سپرده می‌شود یا با برنامه‌ریزی دقیق عملی خواهد شد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۹۶۵


ارسال