دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
همدلی متعهدانه با مدافعان سلامت، آرایش جدید بسیج جامعه پزشکی در نبرد با کرونا است که از ابتدای شیوع این ویروس منحوس تاکنون در صحنه‌های مختلف ادامه دارد.
به گزارش عصرهامون، عرصه فعالیت جهادگران این روزها در پشت سنگر مدافعان سلامتی است که در این شرایط بحرانی زیر پوست شهر مهر و مهربانی را تحریر می‌کنند.

افرادی که خودجوش رخت خدمت به تن کرده‌ و بی‌منت در خط مبارزه با ویروس منحوس کرونا دست در دست یکدیگر داده و قریب به دوسال است که دوشادوش مدافعان سلامت برای کاهش آلام مردم در میدان عمل بدون کوچکترین خستگی حضور دارند؛ آنان بسیجیان جامعه پزشکی هستند که به دور از هیاهو و بدون هیچ تماشاچی و بی‌منت به مردم خدمت‌رسانی می کنند و تنها حق‌الزحمه شان را می‌توان در چشم مردم ساده‌ روستایی و مناطق محروم و دورافتاده مشاهده کرد که به امید درمان هستند.

 تداوم خدمات شان را از طرح شهید "رهنمون" به شهید "حاج قاسم سلیمانی" پیوند زدند تا به ندای رهبر انقلاب لبیک گویند و در گوشه و کنار استان پهناور سیستان و بلوچستان با هدف محرومیت‌زدایی امیدآفرینی در دل مردمانی کنند که دستشان از خیلی خدمات کوتاه مانده است.

روز و شب، گرما و سرما، دور و نزدیک، پیر و جوان، شرایط کرونایی برایشان تفاوتی نمی‌کند همه چیز در یک جمله "خدمت به همنوع" خلاصه شد.

بسیج جامعه پزشکی مرهمی بر زخم های کرونایی

فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه بسیجیان تا شکست ویروس منحوس کرونا با تمام توان و قوا در میدان رزم حضور دارند، گفت: از آنجایی که موضوع بهداشت و درمان یکی از نیاز‌های مناطق محروم و کم‌برخوردار به شمار می رود بسیج جامعه پزشکی در این میان گام های موثری ایفا کرده به گونه ای که از آغازین لحظات شیوع ویروس منحوس کرونا دوشادوش کادر درمان ایستادگی کرد تا مرهمی بر زخم های کرونایی مردم باشد.

وی بیان کرد: تهیه وتوزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده، گندزدایی و ضدعفونی روستاها و مراکز مختلف در اقصی نقاط استان به ویژه خانه بیماران کرونایی، ارائه آموزش های مقابله با این ویروس، غربالگری و ویزیت رایگان بیماران، اعزام تیم‌های آموزشی به مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین، بررسی برنامه فاصله گذاری اجتماعی در صنوف مختلف آرایشگاه ها و نانوایی ها و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از جمله اقداماتی بوده که طی این مدت به همت کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان ها ارائه شده و همچنان تا پایان شکست کرونا ادامه خواهد داشت.

بهره مندی 1536 نفر از خدمات چشم پزشکی رایگان

این مقام مسئول ادامه داد: با اعزام تیم چشم پزشکی تخصصی در شهر زاهدان هزار و 536 نفر در نقاط حاشیه نشین به صورت رایگان معاینه شده و هزار و 68 نفر عینک دریافت کردند، همچنین 32 نفر از مراجعین برای انجام عمل جراحی به بیمارستان های تابعه معرفی شدند.

وی افزود: در تداوم ارائه خدمات بی منت در قالب طرح شهید رهنمون طی 9 ماهه سال گذشته 18 تیم تخصصی به 2 هزار و 483 نفر در زاهدان خدمات درمانی ارائه کردند، همچنین با اعزام تیم ها پزشکی در سایر نقاط استان نیز 313 نفر در زابل، 412 نفر در زهک، 235 نفر در سراوان، 82 نفر در هامون، 169 نفر در هیرمند و 653 نفر در خاش از خدمات درمانی رایگان بهره مند شدند.

از توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی تا اعزام تیم های تخصصی به مناطق محروم

جانشین بسیج جامعه پزشکی استان اذعان کرد: برگزاری مانور مبارزه با کرونا، مانور آموزش نکات بهداشتی در آرایشگاه ها، پمپ بنزین، نانوایی ها و مطب دندانپزشکی، نصب بنر راه های انتقال و پیشگیری کرونا ویروس در مراکز فوق الذکر، اهدای خون، ضدعفونی مدارس و مهدکودک ها، ویزیت و توزیع داروی رایگان، توزیع تراکت آموزشی، اهدای بسته های بهداشتی شامل ماسک و موادضدعفونی و دستکش از دیگر اقدامات انجام شده در دوران کرونایی به شما می رود.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته به همت بسیج جامعه پزشکی استان 202 بسته معیشتی، هزار و 350 قوطی شیز پاستوریزه و هزار و 500 لیتر محلول ضدعفونی کننده توزیع شد، همچنین ضدعفونی 107 خانه بیمار، توزیع سه هزار و 500 عدد ماسک، تب سنجی 2 هزار و 500 بیمار، چاپ 500 متر بنر، اهدای 12 دست لباس ایزوله، اهدای داروی رایگان، اعزام تیم های تخصصی به مناطق محروم و دور افتاده و اهدای 802 عدد عینک از دیگر اقدمات به شمار می رود.

طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای مقابله با کرونا اثرگذار بود

کمیلی با بیان اینکه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای مقابله با کرونا اثرگذار و موفقیت‌آمیز بود، گفت: بسیجیان به‌عنوان نیروی کمکی برای کادر بهداشت و درمان پای کار آمده و تاکنون در میدان مبارزه با کووید19 حضور دارند.

وی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی سه تیم در مقوله بیماریابی فعال، نظارت بر رعایت پروتکل‌ها و تیم حمایتی برای خدمت به افراد کرونایی تشکیل و به ارائه خدمات برای پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر این بیماری پرداختند.

این مقام مسئول تصریح کرد: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف مدیریت و کنترل این اپیدمی از راه مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی و بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی به اجرا در آمد و انتظار است شهروندان در تحقق این امر تلاش مضاعفی کرده تا با رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد ریشه کنی هر چه سریعتر این ویروس منحوس باشیم.

جانشین بسیج جامعه پزشکی استان با تاکید بر این مطلب که جهادگران بسیجی تا ریشه کنی ویروس منحوس کرونا دوشادوش کادر درمان در میدان مبارزه با ویروس ایستاده اند، افزود: افتخار ما این است که سرباز و خدمتگذار مردم هستیم و بدون هیچ چشم داشتی وارد میدان مبارزه با کرونا شده و این شرایط سخت را پذیرفتیم تا جان هموطنان خود را نجات و این ویروس منحوس را شکست دهیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۹۱۲


ارسال