جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ,24 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۲
بحران خاموشی در مهرستان؛
وقتی برق هم به سبد گلایه های مردمی اضافه می شود/ خاموشی خانه ها و روشنایی بی ضابطه برخی دستگاه های دولتی
 
بحران خاموشی در حالی به سبد گلایه های مردمی اضافه شده است که شاهد روشنایی بی ضابطه برخی دستگاه های دولتی در ساعات غیر کاری هستیم.
به گزارش عصرهامون؛ این روزها خاموشی های مکرر در کنار وضعیت قرمز کرونا به یکی از دغدغه های جدی خانواده ها به ویژه در مناطق گرمسیر از جمله مهرستان تبدیل شده است، موضوعی که گلایه جدی شهروندان را از عملکرد دولت به همراه داشته است.
 
آن ها گلایه مند هستند و حق هم دارند چراکه تحمل گرمای بالای 50 درجه در برخی نقاط آن هم در شرایطی که نفس ها به دلیل شیوع کرونا به شماره افتاده، سخت و سرسام آور شده است.
 
از سویی به گفته بسیاری از مردم، خرابی لوازم برقی که با توجه به گرانی های افسار گسیخته خریدش سخت است و برای تامین آن هزینه های زیادی را متحمل شده اند، به یکی از مشکلات جدی این روزهایشان تبدیل شده است.
 
 
چراغ هایی که همیشه روشن است

علاوه بر این خیلی ها از خرابی مواد غذایی گلایه مند هستند و می گویند دولتی ها اگر قصد صرفه جویی در مصرف برق دارند، اول کولرها و چراغ های اضافه ادارات را خاموش کنند، انصاف نیست مردم با آسیب های خاموشی ها دست و پنجه نرم کنند و چراغ های اضافه دستگاه های دولتی حتی در ساعات پایانی روز و غیر کاری روشن باشد.
 
به گفته آن ها، بسیاری از مراکز تجاری و فروش نیز با تابلوهای نورپردازی شده که چراغ آن در طول شبانه روز روشن است، در حال اسرف در مصرف برق هستند، به نظر می رسد که دولت به جای تحمیل هزینه و سختی به مردم از دستگاه های اجرایی، چنین مراکزی و مشترکان پر مصرف شروع کند.
 

آسیب های قطعی برق در روزهای گرم
 
آن ها می گویند، قطعی برق به یکی از دلایل اصلی قطعی آب در بسیاری از نقاط آن هم در روزهای گرم تیر ماه تبدیل شده و شرایط را برای مردم بغرنج کرده است.
 
در این میان مردم روستاهای منطقه سر شهران مهرستان هم مانند دیگر نقاط سیستان و بلوچستان به علت قعطی برق، در بسیاری از ساعات شبانه روز از نعمت آب محروم هستند، خیلی از لوازم برقی از جمله پمپ های چاه آب و موتور کولر و لوازم های خانگی به دلیل نوسانات سوخته و خسارات زیادی به مردم بی بضاعت وارد شده است.
 
 
انتهای پیام/
 

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۹۳۴


ارسال