سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ,28 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
قیام هفدهم شهریور نماد مقاومت و شجاعت ملت ایران در برابر رژیم طاغوت است/حفظ وحدت و همدلی رمز شکست دشمنان
 
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: قیام هفدهم شهریور نماد مقاومت و ایستادگی ملت ایران است که با همدلی و وحدت منجر به پیروزی در برابر رژیم طاغوت شدند.
به گزارش عصرهامون، چهل و سه سال پیش در چنین روزهایی مردم کشور ما در گیرودار چند راهپیمایی بزرگ بر ضد حکومت ستم‌شاهی و دیکتاتوری پهلوی بودند که در نهایت حادثه خونین قیام  17 شهریور در میدان ژاله سابق تهران  به‌دست گارد دژخیمان ارتش رژیم خودکامه پهلوی رخ داد و عاشورای حسینی بار دیگر در  شهریور ایران اسلامی تکرار شد و میدان ژاله به خون نشست و میدان شهدا نام گرفت.

قیام 17 شهریور 1357 خورشیدی یكی از موثرترین خیزش هایی بود که در اوج همبستگی و یکپارچگی مردم رخ داد و این وحدت و همدلی باعث شد تا انقلاب به پیروزی برسد.

در اینباره شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: قیام هفدهم شهریور نماد مقاومت، شجاعت و ایستادگی ملت در برابر حکومت پهلوی بوده که نشان داد در هر صحنه ای آحاد ملت با وحدت و همدلی در کنار یکدیگر بودند حماسه های عظیم خلق خواهد شد.

قیام ۱۷ شهریور نماد رسوایی استکبار است

مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت بخش گونگان سرباز در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: قیام ۱۷ شهریور برگ زرینی در تاریخ انقلاب و نماد رسوایی استکبار است.

وی افزود: چنین روزی نماد پیروزی خون بر شمشیر، مقاومت، شجاعت و ایستادگی ملت در برابر حکومت پهلوی بوده و برگی زرین در تاریخ انقلاب به شمار می رود.

این عالم اهل سنت با تاکید بر اینکه وحدت و همدلی رمز موفقیت ما و شکست دشمنان است، ادامه داد: در هر صحنه ای که آحاد ملت با وحدت و همدلی در کنار یکدیگر بودند حماسه های عظیم خلق شد، امروز نیز برای عبور از فتنه و بحران های دشمنان باید با وحدت پیش رفت چرا که این همدلی و وحدت خاری در چشم دشمنان انقلاب و نظام است.

وی با بیان اینکه هفده شهریور هیچگاه از یاد ملت نخواهد رفت، گفت: این روز تا همیشه لکه ننگی بر دامن استکبار جهانی در راس آن آمریکا و اسرائیل خواهد بود؛ چرا که کشتن مردم در این روز یادآور عاشورای حسینی بود.

رسولی زاده با تاکید بر اینکه قیام هفدهم شهریور یکی از رخدادهای مهم در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران است، اظهار کرد: در هفدهم شهریور که به جمعه سیاه معروف است مردم به پیروی از ولایت فقیه پاسخ کوبنده به ستمگران رژیم منحوس دادند، امروز نیز جوانان کشور با فرهنگ عاشورایی رشد پیدا کرده و تربیت یافته مکتب حاج قاسم سلیمانی هستند و با تمام توان و همت خود در برابر دشمنان و ایادی استکبار از اهداف و آرمان های این انقلاب دفاع خواهند کرد.

 هفدهم شهریور روز تجلی اراده ملت

 مولوی عبداله حسن زهی، امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون با اشاره به اینکه قیام هفده شهریور ضربه محکمی به رژیم ستمشاهی بود، گفت: هفدهم شهریور روز تجلی اراده ملت و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است.

وی افزود: کشتار مردم در این روز یادآور عاشورای حسینی و جرقه ای بزرگ برای نهضت امام راحل بود، این قیام یک درس به یاد ماندنی از قیام عاشورا بود که جوانمردی و فداکاری حضرت امام حسین(ع) را در ذهن انقلابیون تداعی کرد.

این عالم اهل سنت تصریح کرد: در چنین روزی جوانان و انقلابیون در میدان ژاله تهران و شهرهای همجوار علیه رژیم ستم‌شاهی قیام کرده و با اتحاد و ولایت مداری خود دشمن را سرکوب و به پیروزی رسیدند.

حسن زهی با بیان اینکه قیام عاشورا نشان داد در برابر کفر و ظلم نباید ساکت ماند، تصریح کرد: قیام هفده شهریور نشان از ایستادگی و مقاومت در مقابل کفار جهان است که هیچکدام نتوانسته خللی در اراده پولادین این ملت وارد کند.

انتهای پیام/
 


 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۵۴۳


ارسال