دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ,6 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۴
یک کارشناس سیاسی:
انقلاب اسلامی ایران برخاسته از دل مردم است/ عقب ماندگی تاریخی دستاورد رژیم پهلوی
 
احمد ملاشاهی، کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران برخاسته از دل مردم است، گفت: یکی از مهمترین مزیت های جمهوری اسلامی به نظام شاهنشاهی شایسته سالاری است.
به گزارش عصرهامون، پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) دستاوردهای مهمی در تمام عرصه‌ها برای ملت ایران به ارمغان آورد که استکبارستیزی، آزادی و آزاد اندیشی، مبارزه با ظلم و دفاع از مظلوم، تحقیر همه جانبه آمریکا، رسیدن به پیشرفت در تمامی عرصه ها با وجود تحریم های ظالمانه، عدالت‌خواهی و مبارزه برای آزادی، احیای وحدت بین مسلمین، ترویج فرهنگ استقلال‌خواهی از مهمترین آنان به شمار می رود.

صف آرایی در برابر بزرگترین نمایش قدرت و آرایش ناوهاى جنگى آمریکا و اروپا در خلیج فارس، انتقال وحشت از دل مظلومان به دل مستکبران، باز کردن دریچه نور و امید در دل مسلمانان از دیگر برکاتی است که انقلاب اسلامی برای ایران به ارمغان آورد و امروز به وضوح مشاهده می شود که به برکت این ودیعه الهی دریچه هاى نور و امید به روى همه مسلمانان جهان گشوده شده است.

ملت ایران در تمامی این سالها با بصیرت و هوشیاری و درایت رهبران خود (امام راحل و پس از ایشان مقام عظمای ولایت حضرت سیدعلی خامنه(مدضله العالی)) توانست با تکیه بر توان داخلی و ایمان و ارده قلبی به استقلال کامل برسد و علیرغم تمامی تحریم های ظالمانه به مدارج بالایی در عرصه های علمی، هسته ای، نجوم، پزشکی، نظامی نائل شود؛ آن چیزی که در زمان حکومت پهلوی رخ نداد و در زیر یوق استکبار در راس آنها آمریکا بود اما امروز حرف های زیادی برای گفتن دارد، به نحوی که دشمنان از این اقتدار و عظمت انگشت به دهان مانده و از اتحاد و یکپارچکی و اخوتی که از برکات انقلاب اسلامی است واهمه داشته و می دانند ایران اسلامی به هیچ قدرتى اجازه نمى دهد کوچکترین دخالتى در اداره امور کشور داشته باشد.

شایسته سالاری مهمترین مزیت جمهوری اسلامی  

احمد ملاشاهی، کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: یکی از مهمترین مزیت های جمهوری اسلامی به نظام شاهنشاهی شایسته سالاری است که در بدنه جهموری اسلامی وجود دارد و افراد بر اساس لیاقت و حرفه ای که دارند انتخاب می شوند.

وی افزود: حکومت شاهنشاهی یک نظام کودتایی بود که با تکیه بر زور و فشار کشورهای مستکبر حفظ شده بود و خود را با استفاده از پادگانی اداره کردن کشور تقویت می کرد.

ملاشاهی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران برگرفته از بتن مردم است که با استفاده از مردم سالاری و توانمندی‌های موجود اهداف و برنامه های خود را پیش می برد.

این کارشناس سیاسی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه بالاترین سطح توجه به سواد و تحصیلات دانشگاهی در دوران انقلاب اسلامی شکل گرفته است، گفت: در حال حاضر بیش از سه هزار دانشگاه در کشور وجود دارد در حالی که این آمار در دوران رژیم پهلوی تنها ۲۲۳ مورد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که می دانیم حکومت شاهنشاهی کشور را ارث خانوادگی خود می دانستند و مردم نقش کمرنگی در مدیریت کشور ایفا می کردند، از طرفی با روی کار آمدن جمهوری اسلامی ایران شایسته سالاری جایگزین فردگرایی شد و قدرت در دست مردم افتاد.

ملاشاهی تصریح کرد: امروز امنیت مرزهای ایران در نوار مرزی یک کشور دیگر قرار دارد مسئله ای که هیچ کشور دیگری آن را تجربه نکرده است.

وی بیان کرد: از مهمترین مسائلی که با انقلاب اسلامی در جامعه پدیدار شد، اسلام واقعی بود که با تصمیمات درست مدیریتی امروزه ایران، یکی از بزرگترین قطب های جهان  اسلام را تشکيل داده ایم.

این کارشناس سیاسی اظهار کرد: هرچند که رژیم پهلوی در دوران حکمفرمایی بر ایران کشور را سالها به عقب راند اما این جمهوری اسلامی بود که با وجود تحریم ها و عواملی همچون جنگ تحمیلی در تمامی عرصه ها به پیشرفت های بی نظیری دست یافت.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۷۷۴


ارسال