جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ,3 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
معلمان قرآنی و مبلغان طرح امین سیستان وبلوچستان از وضعیت بلاتکلیف خود "مبنی بر نحوه استخدام در آموزش و پرورش"، گلایه کرده و خواستار رسیدگی متولیان امر به این موضوع شدند.
شماری از معلمان قرآنی و مبلغان طرح امین در سیستان و بلوچستان با ارسال پیام هایی به تحریریه خبر عصرهامون از بلاتکلیفی و نحوه جذب و استخدامی در آموزش و پرورش ابراز گلایه کرده و خواستار پاسخگویی متولیان امر به این موضوع شدند.

در بخشی از این پیام ها آمده است: همان‌طور که مستحضر هستید معلمان قرآنی، طرح امین وآموزشیاران نهضت سوادآموزی استان در آزمون یک مرداد حد نصاب را کسب کرده اند علیرغم اینکه قریب به دو ماه از آزمون مذکور می گذرد و پرونده بعضی از معلمان قرآنی و مدرسین طرح امین را بررسی کردند و یک ماهی از اعلام نتایج آزمون کتبی میگذرد چرا برای اقدامات بعدی مراحل استخدام ‌و جذب این گروه اقدامی صورت نگرفته و در بلاتکلیفی به سر می برد.

به گفته این افراد، معلمان قرآنی و طرح امین سالها سابقه کار تدریس و نقش آفرینی در تعلیم وتربیت فرزندان این مرز وبوم را داشته اما آنطور که از اتخاذ تصمیم گیری ها دیده می شود معلمان  نهضتی از اول مهر جذب و بکارگیری می شوند اما معلمان قرآن و طرح امین باید حتما دوره مهارت آموزی را طی کنند تا رخصت دهند مشغول امر تدریس شوند.

در ادامه پیام های ارسالی قید شده است که، معلمان قرآن و طرح امین سالهای زیادی با حقوق اندک و حتی در بعضی موارد جهادی پای کار در مدارس بودند، اکنون برای استخدام این انصاف نیست که ما به عنوان نیروی پیمانی بکارگیری شویم درحالی که صحبت وقیاس ها منوط براینکه نیروهای مهرآفرین هم سال‌هاست نیروی پیمانی هستند؛ قیاس مع الفارق است؛ چرا که ما سال‌ها با کمترین حق الزحمه ای تلاش کرده و اکنون نیز در رده پیمانی جذب شویم.
 
بکارگیری نیروهای نهضتی پذیرفته نشده در آزمون، ممنوع است

داوود گلی، مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در اینباره به خبرنگار ما بیان کرد: بکارگیری نیروهای نهضتی پذیرفته نشده در آزمون اول مرداد به عنوان نیروی حق التدریس در اول مهرماه به استناد مصوبه مجلس ممنوع است.

وی افزود: در خصوص بکارگیری نیروهای طرح امین و معلمان قرآنی با توجه به مخالفت امور حقوقی وزارت آموزش و پرورش به عنوان حق التدریس ممنوع می باشد، و شرط پذیرش این افراد گذراندن دوره مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان و کسب نمره  قبولی است.

این مقام مسئول در خصوص پذیرش پیمانی نیروهای طرح امین، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش براساس مجوزهای صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور اقدام می کند و هیچ جذبی در آموزش و پرورش به صورت رسمی نمی باشد و باید کلیه مراحل پیمانی، رسمی آزمایشی و رسمی قطعی را طی کنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۸۰۰


ارسال