سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۶
‏ سران طوایف سیستان وبلوچستان:‏
دفاع مقدس فرصتی مغتنم برای بازخوانی ارزش‌های انقلاب است/ تجربیات جنگ تحمیلی، راهکار موفقیت در گام دوم انقلاب
 
شماری از سران طوایف سیستان وبلوچستان گفتند: دفاع مقدس برگی زرین در تاریخ انقلاب اسلامی است که امروز باید با بهره گیری از تجربیات آن در گام دوم انقلاب با اتکا به جوانان از مشکلات عبور کنیم.
به گزارش عصرهامون، اعتماد به صدق وعده الهی و تکلیف‌مداری در عمل به فرمایش امام راحل در دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس بود که باعث شد تا حرکت رزمندگان اسلام و خون شهدا به نتیجه برسد و دشمن تا دندان مسلح را با اراده ایمان شکست داده و به پیروزی و پیشرفت های بی نظیری دست یافتیم به نحوی که امروز در حالی گام دوم انقلاب اسلامی را پیش روی خود داریم که به برکت رشادت و از خودگذشتگی ملت ایران در گام نخست، از عزت و اقتداری، امنیت و عظمت برخوردار هستیم.

دوران دفاع مقدس روایت گر رشادت‌ها و دلاوری‌های انسان‌هایی وارسته ای است که با عزمی راسخ، گام در مسیری دشوار نهاده و اینگونه جلوه‌ای از عشق الهی را به منصه ظهور رساندند و آموزگار درس ایثار و از خودگذشتگی شدند؛ دورانی که امروز همگان وظیفه داریم تا در تحقق اهداف گام دوم انقلاب، از تجربیات آن استفاده کرده تا همانگونه که در گام اول با اتحاد و همدلی، انقلاب به پیروزی رسید اجازه ندهیم در ادامه مسیر توطئه دشمنان، خللی در عزم و اراده ملت به وجود آورد.

ایران؛ کابوس ‏قدرت‌های سلطه طلب

احمد صیادی، خادم طایفه بزرگ صیادی با بیان اینکه دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای بازخوانی مقطع تاریخی جنگ تحمیلی هشت ساله قدرت های ‏استکباری علیه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، گفت: باید از تجربیات و صحنه های ‏آموزنده و الهام بخش دفاع مقدس عبرت گرفت.‏

وی بیان کرد: ️هفته دفاع مقدس تداعی‌گر رشادت و مجاهدت انسان های بزرگی همچون سردار ‏شهید حاج قاسم سلیمانی است که با نثار خون پاک خود باعث استحکام و ثبات نهال انقلاب اسلامی شدند.

این بزرگ طایفه ادامه داد: امروز به برکت این رشادت و مجاهدت ها، و به واسطه مکتب حاج قاسم سلیمانی ایران اسلامی کابوس ‏قدرت‌های سلطه طلب شده است.

صیادی اظهار کرد: امروز دشمنان در راس آنان آمریکا درصدد هستند تا با اختلاف پراکنی و تحریم ها بر ملت و کشور ایران فشار وارد کند اما این ملت به پشتوانه رهبری و با روحیه همبستگی و اتحادی که دارند مانع تحقق اهداف شوم بیگانگان شده و در عرصه های مختلف به پیشرفت های عظیمی دست یافتند.
 
عبور از مشکلات با بهره گیری از تجربیات دفاع مقدس

حاج محمد شاهوزهی، یکی از سران طوایف سیستان وبلوچستان با بیان اینکه جنگ تحمیلی با توطئه قدرت‌های غربی و فریب رژیم بعثی عراق آغاز شد، افزود: هشت سال دفاع مقدس علیرغم خسارت هایی که به کشور وارد کرد اما یکی از موفق ترین تجربیات در گام اول انقلاب بود که باعث پیروزی، اقتدار، امنیتف آسایش، پیشرفت در عرصه های مختلف شد.

وی با بیان اینکه تاریخ دفاع مقدس بیانگر شجاعت، رشادت، از خود گذشتگی، عشق و ایمان ملت ایران است، ادامه داد: در راستای رسیدن به اهداف کشور و تبعیت کامل از فرامین مقام معظم رهبری در دفاع از انقلاب اسلامی و میهمن عزیزمان و آرمان والای جبهه مقاومت از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

به گفته این سرطایفه، دفاع مقدس برگی زرین در تاریخ انقلاب اسلامی است که امروز باید با بهره گیری از تجربیات این دوران طلایی در گام دوم انقلاب با اتکا به جوانان از مشکلات عبور کنیم.

دفاع مقدس شاهکار رشادت و مجاهدت ملت است

مولوی عبدالواحد توحیدی پور (شیرانزئی)،سر طائفه و امام جمعه کافه بلوچی با بیان اینکه دفاع مقدس سرچشمه اش از رسول اکرم (ص) شروع شده ‏وتا قیامت ادامه دارد، بیان کرد: هشت سال جنگ تحمیلی شاهکار رشادت و مجاهدت ملت است که در مقابل آن هیچ قدرتی توان مقابله نداشت؛ این دفاع همچنان ادامه دارد و در هربرهه ای از زمان خوار کننده و رسوا کننده دشمنان غارت گر خواهد بود.

وی با بیان اینکه اقتدار و عزت نظام اسلامی محصول مقاومت و ایستادگی در برابر مستکبران و زورگویان عالم به ویژه آمریکا است، افزود: دفاع مقدس هشت سال جنگ تحمیلی استبداد گران جهان خوار را به چالش کشید و به قهقرایی حیرت و زوال قدرت مستمر منقلب کرد.

این سرطایفه ادامه داد: دفاع مقدس نماد وطن دوستی، ولایت مداری، غرور، وحدت و انسجام ملی برای حفظ کیان و استقلال کشور با پیروی از فرهنگ عاشورایی برخاسته از اسلام ناب محمدی (ص) است .

هشت سال دفاع مقدس نماد مقاومت و پایمردی ملت ایران

سردار محمد اکبر نوتی زهی یکی دیگر از سران طوایف استان با تاکید بر این مطلب که ️هشت سال دفاع مقدس نماد ایثار و از خودگذشتگی، مقاومت و پایمردی ملت ایران است، گفت: در جنگ تحمیلی، رژیم بعث عراق جنگی ناخواسته را به کشور ما تحمیل کرد که با توکل بر خدا، ولایتمداری مردم و رشادت و مجاهدت های رزمندگان پوزه استکبار به خاک زده شد و پیروزی از آن ملت ایران شد.

وی تصریح کرد: در این دوران طلایی که ملت ایران به عزت، اقتدار، آسایش و بزرگی رسید توانستیم با اتکا به خداوند در برابر کفر و استکبار جهانی به پیروزی برسیم.

این سرطایفه ادامه داد: هشت سال جنگ تحمیلی بهترین راهکار عبور از تنگناها و مشکلات است که می توان با بهره گیری از تجربیات آن در تحقق گام دوم انقلاب عمل کرد و در عرصه های مختلف به پیشرفت های روزافزون بیشتری نائل شد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۹۴۱


ارسال