جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ,15 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۴
قصه نا‌تمام گاز در جنوب شرق کشور؛
سیلندر گاز در دلگان؛ همچنان کیمیا/وعده فرماندار به سرانجام نرسید
 
مردم دلگان از کمبود کپسول گاز رنج میبرند و فرماندار شهرستان دلیل مشکل را به استان همجوار گره میزند! این مشکل قرار بود هفته گذشته حل شود؛ اما دلگانی ها به عصرهامون از تشدید این کمبود و روی آوردن به پخت پز سنتی خبر داده اند!!
به گزارش عصرهامون؛ سال هاست کمبود سیلندر گاز به قصه پر غصه مردم سیستان و بلوچستان تبدیل شده، سیلندرهایی که فرقی نمی کند هوا سرد باشد یا گرم، همیشه کیمیاست و مردم این دیار همچنان در صف های طولانی و در انتظار تحقق وعده های مسئولان می سوزند و می سازند! 

مردمانی که هر زمانی صدای شان از بی مهری متولیان بلند می شود، فقط وعده رفع مشکل را از آن ها می شنوند، اما در عمل عزمی برای رفع آن مشاهده نمی شود، معضلی که از ماه گذشته در دلگان شکل جدی به خود گرفته است. 

۲۰ شهریور ماه بود که گزارشی از کمبود سیلندر گاز و گلایه مردم دلگان در این پایگاه خبری منتشر شد و فرماندار این شهرستان اعلام کرد که رفع این معضل در دستور کار مسئولان قرار گرفته است.

اما نه تنها از حل این معضل خبری نشد که ۱۰ مهرماه نیز شاهد کمبود بیش از پیش سیلندر گاز و تشدید گلایه های مردمی بودیم که با دشواری و مشقت این کالا را تهیه می کردند، دغدغه ای جدی که به سوژه رسانه ها و فضای مجازی تبدیل شد.

معضلی که در پی انتشار آن در یکی از صفحات مجازی، فرماندار دلگان وعده رفع این مشکل را داد و ادعا کرد که "دو روز مشکل سیلندر گاز در دلگان به علت مشکل ایجاد شده در کرمان بود، هماهنگی صورت پذیرفته و فردا سلیندر گاز برای دلگان حمل خواهد شد. مشکل سیلندر گاز هیچ وقت در دلگان مانند شهرهای دیگر نبوده است و بابت این دو روز هم که البته مشکل ناخواسته و مربوط به دلگان نبود، جا دارد از مردم عذرخواهی کنم"

 در همین راستا ۱۱ مهرماه گزارشی با عنوان "تراژدی مشکل گاز در سیستان وبلوچستان ادامه دارد" در این پایگاه خبری منتشر شد که رئیس صنعت، معدن و تجارت دلگان به خبرنگار ما گفت: کمبود سیلندرگاز به علت اختلال در حمل رخ داده بود که تا حدودی مردم شهر در تامین با مشکل مواجه شده بودند که این مهم با پیگیری های به موقع سریعا برطرف شد، عاملین دریافت سیلندر اقدام به توزیع سیلندر کرده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

اما بر خلاف ادعای فرماندار و رئیس اداره صمت دلگان، پیگیری های میدانی خبرنگار ما حاکی از آن است که تامین قطره چکانی سیلندر گاز در این شهرستان تاکنون مشکلی را حل نکرده و به گفته شهروندان دلگانی، مسئولان به جای رفع مشکل تنها به دنبال پانسمان زخم های کهنه به صورت موقت آن هم با تامین چند صد کپسول هستند، به گونه ای که بار دیگر پس از گذشت کمتر از یک هفته این زخم کهنه دهان باز کرده است.

 مردمی که به گفته خودشان این روزها با سختی و مشقت فاصله ۲۸۰ کیلومتری (رفت و برگشت) به شهرهای مجاور را هم متحمل می شوند تا بتوانند سیلندر گاز تامین کنند، برخی هم به شیوه های تاریخی روی آورده اند و روی هیزم آشپزی می کنند. 

مشکلی بزرگ که در روزهای گرم سال گریبان گیر مردم شده، بدون تردید در صورت بی توجهی و عدم پیگیری مسئولان امر و تکرار عدم تحقق وعده هایشان، در روزهای زمستانی جدی تر خواهد شد.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۴۱۴


ارسال