پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ ,27 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۵
قطار واکسیناسیون بر ریل سرعت؛
جهش واردات واکسن و رسوایی دولت روحانی/عزم راسخ دولت انقلابی روزنه امید را در دل مردم زنده کرد
 
با آغاز به کار دولت جدید شاهد افزایش روند واردات واکسن و واکسیناسیون جامعه ایرانی علیه کرونا هستیم، اتفاقی مهم که روزنه امید را در دل مردم زنده کرده و به واسطه آن امیدواری ها برای خاموشی شعله های سرکش این بیماری منحوس افزایش یافته است.
به گزارش عصرهامون؛ ۲۰ ماه است که ویروس منحوسی به نام کرونا همه کشورهای جهان را گرفتار کرده و جان بسیاری از مردم را گرفته است، بیماری که از ابتدای شیوع آن دانشمندان زیادی برای تولید واکسن دست به کار شدند و تعدادی از کشورها نیز در این زمینه به موفقیت دست یافتند.
 
ایران هم از کشورهایی بود که از ابتدای شیوع این ویروس فعالیتش را برای تولید واکسن آغاز کرد و به موفقیت هایی در این زمینه دست یافت، با این وجود باز هم برای واکسیناسیون عمومی به واردات واکسن نیاز بود که متاسفانه دولت روحانی همچون بسیاری از عرصه ها در این زمینه نیز موفق عمل نکرد و بهانه های مختلفی از جمله تحریم ها و FATF برای سرپوش گذاشتن روی این اهمال کاری مطرح می شد که در این میان شاهد قرمز شدن وضعیت بیشتر شهرهای کشور و فوت بسیاری از هموطنان بودیم.
 
اما با شروع به کار دولت جدید و عزم راسخ مقام های مسئول به ویژه رئیس جمهور مدت هاست شاهد جهش وصف نشدنی در واردات واکسن و روند واکسیناسیون هستیم، شرایطی که سبب شده است در رنگبندی جدید فقط هفت شهرستان وضعیت قرمز داشته باشند و از پیک پنجم با موفقیت عبور کنیم و اکنون بسیاری از مردم در حال لحظه شماری برای برپایی جشن واکسیناسیون هستند.
 
 
تحریم ها و FATF؛ بهانه دولت قبل و عدم واردات واکسن
 
حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص واردات واکسن در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: در دولت قبل می گفتند به دلیل تحریم ها و FATF به ایران واکسن نمی دهند که کلیپ سخنرانی ها موجود است و کسی نمی تواند منکر آن شود.
 
 وی با بیان این که عدم ورود واکسن دلایل دیگری هم داشت، افزود: درست است که دشمن از صحبت هایی که می کنیم سوءاستفاده می کند، اما وقتی دشمنان احساس کنند که ما می خواهیم به خودکفایی در برخی زمینه ها برسیم سعی می کنند به روش های مختلف کاری کنند که جلوی پیشرفت ما را بگیرند که در این زمینه هم موفق نبودند.
 
شهریاری اضافه کرد: توانستیم با سیاست های جدیدی که دولت به کار برد واکسن وارد کنیم و ارتباطات خوبی که شخص رئیس جمهور با روسای جمهور روسیه، چین و دیگر کشورها برقرار کرد، همه این ها سبب شد تا واکسن به اندازه مورد نیاز وارد شود که تداوم دارد.
 
وی ابراز امیدواری کرد: شرکت های داخلی با تولیدی که دارند، مشکلات را در مجموع از بین ببرند و به سمتی برویم که در این زمینه هم بتوانیم به معنی واقعی خودکفا شویم و مشکلات را حل کنیم.
 
انتهای پیام/
 
 


 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۴۶۶


ارسال