شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ,27 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی بیش از چهاردهه از تلاش استکبار در جنوب شرق کشور می گذرد که برای گروه‌های اجیر مستکبرین ریختن خون شیعه و سنی هیچ تفاوتی ندارد، چرا که هدف اصلی آنها ضربه زدن به پیکر اسلام است.
به گزارش عصرهامون، سالیان درازی است که نوكران و مزدوران استكبار در پی رقم زدن خاطرات تلخی برای مردم مرزدار سيستان و بلوچستان هستند، آن ها با انجام چنین جنایات کوردلانه ای وحدت مردم را نشانه گرفته اند، اما ملت این خطه همیشه با هوشیاری شان نشان داده اند که این اقدام هایی مذبوحانه در عزم و اراده شان برای دفاع از ميهن و دستاوردهای نظام اسلامی خللی وارد نمی کند.

 تاسوكی، قتلگاه مردم بی گناهی

25 اسفند ماه سال 84 حادثه عملیاتی تروریستی جاده زابل- زاهدان(تاسوکی) با هدف آزادی چند تن از زندانیان گروهک جند الشیطان به سرکردگی عبدالمالک رقم خورد، در این اقدام تروریستی، گروهک ریگی ساعت 20 در محور مواصلاتی زاهدان به زابل با مسدود کردن منطقه تاسوکی و ایجاد ایست و بازرسی و همچنین متوقف کردن خودروهای عبوری و پیادن کردن سرنشینان بی گناه آن ها، 22 نفر از مردم رهگذر را به شهادت رسانده و 6 نفر را مجروح و هفت نفر دیگر را به گروگان بردند و با به آتش کشیدن و وارد کردن خسارت به 9 دستگاه خودرو به کشور پاکستان متواری شدند.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان در اینباره با بیان اینکه اقدام تروریستی در جاده زابل - زاهدان با هیچ عقل و منطقی سازگاری نداشت و به هیچ شکلی قابل توجیه نیست، گفت: جای تاسف است كه عده‌ای با ريختن خون مردم بی‌گناه و گروگان‌گيری، شرافت و اخوت مردم سيستان و بلوچستان را به بازی گرفته‌اند. خشونت و گروگان‌گيری و كشتار مردم بی‌دفاع از نظر ما غير شرعی و حرام بوده و تمام تلاش خود را در برخورد با اين خشونت‌ها به كار برده و از اين پس نيز می‌بريم.
 
شهادت ۱۱ نفر از پرسنل سپاه در انفجار اتوبوس در زاهدان

باری دیگر معاندین در اقدامی تروریستی دیگر در سالروز شهادت امام سجاد (ع) برابر با ۲۵ بهمن ماه سال 85با بمب گذاری در مسیر تردد یک دستگاه اتوبوس در زاهدان ۱۱ نفر از سرنشینان اتوبوس به شهادت رساندند.

مسجد علی بن ابیطالب زاهدان شاهد حادثه‌ای خونین

نقشه شوم دشمنان بار دیگر در هفتم خرداد ماه سال 88 همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) موجب شد تا یک عامل انتحاری در میان صفوف نماز جماعت در مسجد علی ابن ابيطالب(ع) زاهدان خود را منفجر کرده و 21نفر از هموطنان‌مان را به شهادت و 182تن دیگر را مجروح کند.

حجت الاسلام مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان در اینباره طی یک مراسم با تاکید بر اینکه خون شهدا تا ابد ماندگار است، گفت: بی تردید شهدای ما حامیان اصلی این کشور و انقلاب هستند و خون پاک آنان تا ابد چراغ راه جوانان این مرز و بوم خواهد بود.

به گفته وی، تروریست های کور دل تصور می کردند می توانند با چنین اقداماتی مردم این استان را دلسرد کنند اما این ملت ثابت کرده اند همیشه و در هر حالی محکم ایستاده و هر بار بیش از پیش ایستادگی می کنند.

شکوه شهادت در همایش وحدت

در روز 26 مهرماه 88 قرار بود همایش وحدت سران طوایف بلوچ منطقه جنوب شرق کشور در شهرستان سرباز برگزار شود، پیش تر مسئولان امنیتی هشدار داده بودند که احتمال حمله انتحاری توسط مزدوران و خودفروختگان استکبار وجود دارد اما انگار همه چیز مهیا شده بود تا سردار شوشتری خودش را به دوستانش برساند.

شهیدان سرلشکر نورعلی شوشتری و سردار رجبعلی محمدزاده به همراه شماری از فرماندهان و پرسنل سپاه و سران و ریش سفیدان طوایف اهل سنت هنگام حضور دراین همایش با اقدام تروریستی عوامل مزدور استکبار و دشمنان اسلام و وحدت مسلمانان، به فیض عظمای شهادت نائل آمدند.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل تسنن شهر زاهدان در این خصوص گفته بود که، این فرقه با اهل تسنن و تشیع دشمنی دارد و از علاقه و همبستگی آنها به یکدیگر نگران و عصبانی است و برای ضربه‌زدن به این همبستگی، مبادرت به عملیات تروریستی می‌کند.

وی اعلام کرد که حوزه‌های‌علمیه اهل سنت و تشیع، این عملیات تروریستی را محکوم کرده و همه مردم و مسئولان منطقه با همبستگی و همکاری تلاش خواهند کرد تا عوامل این جنایت به‌سزای رفتارشان برسند.

شب خونین زاهدان با شهادت ۲۷ آلاله سرخ در مسجد جامع

شامگاه 24 تیرماه سال 1389 همزمان با میلاد پر‌برکت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) در مسجد جامع زاهدان طی یک مراسم در مسجد جامع زاهدان، بازماندگان گروهک ریگی هم با نیت هدف قرار دادن نماز جماعت به خیابان آزادی زاهدان آمده بودند تا شاید با حضور در صحن مسجد جامع، بتوانند حادثه مسجد علی‌ابن ابی‌طالب(ع) را تکرار کنند اما با دیدن گیت بازرسی و امنیت ورودی درب مسجد نتوانستند اقدام کور خود را در زمان برگزاری نماز انجام دهند؛ با این اوصاف به دنبال فرصتی برای ورود به مسجد شدند.

در آن شب بعد از اقامه نماز جماعت و مولودی‌خوانی به مناسبت میلاد پر‌برکت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) دعای کمیل با حضور محبین اهل‌بیت(ع) برگزار شد که ناگاه حادثه تروریستی صحنه را جوری دیگر رقم زد و مردم سیستان و بلوچستان و اهالی شهر زاهدان شاهد حادثه تروریستی بودند که طی آن 27 تن از هم‌وطنان بی‌گناهمان به شهادت رسیده و 270 نفر مجروح شدند.

مولوی نذیراحمد سلامی، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری درباره علت شکل گیری این حادثه تروریستی گفت: دشمن با انجام اعمال تروریستی از طریق ایادی خود در منطقه، قصد اختلاف افکنی بین شیعه و اهل سنت و ایجاد فضای ناامنی و تفرقه در سیستان و بلوچستان را دارد،استکبار جهانی تصور می کند با اين حركتهای مذبوحانه می تواند مردم مسلمان شیعه و اهل سنت را روبروی هم قرار دهد و سرنوشتی همچون وضعیت فعلی کشورهای اطراف را برای اینجا هم رقم بزند اما هوشیاری مردم غیور این خطه مانع این تصور خام دشمن است.

وی ادامه داد: جنايت تروريستی در مسجدجامع زاهدان نیز در همین راستا و با هدف تضعيف وحدت شيعه و سنی انجام شد اما خوشبختانه این بار هم با هوشیاری مردم منطقه، دشمن باز در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ماند.
 
حادثه تاسوعای حسینی چابهار

ظهر نهم محرم الحرام در روز چهارشنبه ۲۴ آذرماه ۱۳۸۹ مصادف با تاسوعای حسینی دسته های سینه زنی پس از طی مسیر خود را برای ورود به مسجد و نماز ظهر آماده می کردند که بار دیگر دستان پلید کفار در حالی که مسلمانان بی دفاع و سوگوار چابهار برای یادآوری و زنده نگاه داشتن ارزش های قیام عاشورا مشغول عزاداری بودند جنایتی خونین را رقم زد، این حادثه دلخراش در ساعت ۱۰:۳۰ صبح در نزدیکی مسجد امام حسین (ع) و میدان فرمانداری چابهار توسط گروهک تروریستی جندالشیطان به وقوع پیوست که در این حادثه تعداد ۳۹ تن از پیروان راستین سرور و سالار شهیدان در خون خود غلتیدند و به قافله شهدای اسلام پیوستند و ۹۵ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

استاندار و نمایندگان مردم استان سیستان وبلوچستان بامحکوم کردن حادثه تروریستی انفجار نشست هم اندیشی سران عشایر و قبایل درمنطقه پیشین شهرستان سرباز، این اقدام را تحرک دشمن برای جلوگیری از تحکیم وحدت شیعه و سنی ارزیابی کردند.
 
ناکامی بمب گذار انتحاری در ورود به مصلای نمازجمعه چابهار

جمعه مهر 91 نیز با وقوع یک حادثه تروریستی در بندر چابهار دو نفر از بسیجیان محلی به فیض شهادت نائل آمدند.

در این حادثه ماموران انتظامات مسجد امام حسین(ع) در یكی از وروردی‌های ایست و بازرسی منتهی به محل برگزاری نماز جمعه به یک نفر مشكوک می شوند این فرد بلافاصله پس از شناسایی اقدام به فرار می كند كه دو نفر از ماموران انتظامات به تعقیب وی پرداخته و پس از بی توجهی عامل تروریست به فرمان ایست و تیر اخطار هوایی، او را مورد هدف قرار می دهند.

فرد تروریست جلیقه انفجاری به تن داشته و بر اثر اصابت یكی از گلوله ها به آن منفجر كه باعث هلاكت وی شده و تركش هایش به دو نفر مامور تعقیب كننده كه از بسیجیان محلی ( یکی شیعه و دیگری سنی) بودند، اصابت می كند و به شهادت می رسند.

به گفته رجب علی شیخ زاده، معاون وقت سیاسی – امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان؛ هدف قرار دادن اقشار مختلف مردم مسلمان اعم از زن، مرد، پیر و جوان در اجتماع نماز جمعه به طور قطع كار دشمنان جهان اسلام با هدف ایجاد تفرقه است.
 
حمله تروریستی جاده خاش_زاهدان

شامگاه چهارشنبه 24بهمن97، در پی حمله انتحاری که با استفاده از یک دستگاه خودرو مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صورت پذیرفت، 27 تن از حافظین مرزهای میهن اسلامی شهید و 13 نفر مجروح شدند.

دقایقی بعد از این حادثه تروریستی اما کاربران فعال فضای مجازی سیستان و بلوچستان در صفحات توئیتری خود با انتشار تصاویر و پیام هایی ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی در محور جاده خاش به زاهدان گفتند: دشمنان نظام و انقلاب از اتحاد، صمیمیت و حضور باشکوه و میلیونی مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن خشمگین شدند.

همچنین بزرگان طوایف اهل سنت با محکوم کردن اقدامات تروریستی گروهک های ضدانقلاب در جنوب شرق کشور به ویژه حادثه انفجار اتوبوس سپاه که منجر به شهادت 27 پاسدار شد، خواستار برخورد جدی و قاطع مسئولان در این رابطه شدند.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی نیزبا صدور بیانیه ای اعلام كرد: خبر انفجار در نزدیكی اتوبوس حامل حافظان وطن از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران كه منجر به شهادت و مجروح شدن جمعی از كاركنان سپاه شد، باعث تأسف و تألم شدید گردید؛ بنده این اقدام تروریستی را قویا محكوم می‌كنم و آن را در راستای منافع دشمنان كشور و ملت فهیم ایران می‌دانم. بدون شک بیش از هركسی، مردم سیستان‌و بلوچستان از چنین حوادثی آسیب می‌بینند؛ مردمی كه خواهان امنیت و صلح در سایۀ آزادی و توسعه فراگیر هستند.
 
حادثه تروریستی بم پشت سراوان

ظهر روز سه شنبه مورخ 12 اسفند99عناصر گروهک های تروریستی وابسته به استکبار جهانی طی یک اقدام ناجوانمردانه به نیروهای مهندسی سپاه که در منطقه بم پشت شهرستان سراوان در حین انجام ماموریت های محرومیت زدایی و احداث جاده‌های روستایی بودند، حمله کردند و طی این اقدام تروریستی یک نفر از مهندسین جهادی سپاه مجروح شد.

در پی وقوع این حادثه تروریستی روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اطلاعیه ای منتشر کرد که در آن نوشته شد " قاطعانه به گروهک های تروریستی و ضد انقلاب و حامیان پلید و جنایتکار آنان اعلام می کنیم، این گونه حرکات کور و تلاش‌های مذبوحانه، هیچگونه خللی در عزم و اراده سپاه برای خدمت به مردم و نقش آفرینی های پاسداران انقلاب در کمک به عمران و آبادانی مناطق محروم و روستایی در استان سیستان و بلوچستان و سایر نقاط کشور وارد نخواهد ساخت".
 
تلخی کام مردم در اولین روز از بهار1400 با وقوع حادثه تروریستی در سراوان

صبح، اول فروردین ماه ۱۴۰۰ گروه‌های تروریستی وابسته به استکبار در یک اقدام کور تروریستی در یکی از میادین شهر سراوان با اقدام به انفجار تروریستی منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۳ نفر از شهروندان این شهرستان که در حال عبور از خیابان بودند شدند که در این حادثه یک نفر از زخمی ها خانم بوده است.

مولوی عبدالصمد ساداتی، امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان در اینباره ضمن محکومیت حادثه تروریستی بیان کرد: هیچگونه توجیهی برای اقدامات تروریستی وجود ندارد، اینکه در اولین روز از سال جدید آن هم در آغازین ساعات چنین حادثه ای رخ دهد که منجر به کشته شدن و مجروحیت شماری از شهروندان بیگناه شود؛ این حادثه با هر هدف و نیتی که از سوی معاندین صورت گرفته از نظر ما محکوم و مورد تنفر و انزجار همگان است.

ملک محمد فاضلی، نماینده مردم سراوان نیز با بیان اینکه وقوع حادثه تروریستی در اولین روز از سال جدید منجر به تلخی کام مردم شد، گفت: انجام حرکات تروریستی با هدف خدشه به آرامش جامعه و عقب افتادگی پروژه های عمرانی و آبادانی در منطقه است، امیدواریم افردی که باعث وقوع چنین حادثه ای شده اند سریعتر شناسایی و دستگیر و به سزای اعمال ننگین خود برسند تا دیگر شاهد چنین حرکات مذبوحانه در شهرستان سراوان و تلخی کام مردم نباشیم.

آری؛ اینها تنها گوشه ای از جنایت های گروهک های تروریستی در جنوب شرق کشور است که هر یک از آنها گواهی بر تفکر پلید این افراد خودفروخته و اربابان استکباری آنها است که برای رسیدن به اهداف شوم خود از هیچ عملی ابایی نداشته، و در این میان ریختن خون شیعه و سنی برایشان تنها وسیله ای برای اثبات سرسپردگی آنان است؛ گروهک هایی که با شعار دفاع از مظلومیت اهل سنت دست به چنین اقدامات ننگینی زده اما همواره خون شیعه و سنی برای تداوم امنیت این مرز و بوم و وحدت اقوام و مذاهب در کشورمان در هم آمیخته است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۹۲۴


ارسال