شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ,27 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۰
در پی اخلال در سخنرانی یکی از استانداران مطرح شد؛
سعه صدر "خرم" گذشت مدیران انقلابی را به رخ جهانیان کشید/ توهین؛ راهکار دولت روحانی در رفتار با منتقدان
 
در پی اخلال در سخنرانی استاندار آذربایجان شرقی و هتک حرمت وی، مردم و کارشناسان واکنش "خرم" به فرد هتاک را رفتار علوی و نشانه مثبتی از دولتی موفق و بدون حاشیه دانستند و اظهار کردند که توهین راهکار دولت روحانی در رفتار با منتقدان بود.
به گزارش عصرهامون؛ روز گذشته کلیپی از حاشیه سازی ها و اخلال در سخنرانی استاندار آذربایجان شرقی در مراسم معارفه وی در فضای مجازی به صورت گسترده منتشر شد، اما آنچه در ذهن ها به یادگار ماند آرامش و گذشت عابدین خرم است.
 
فردی که در واکنش به تنش ایجاد شده با صبوری تمام اعلام کرد که عامل هتک حرمت خود را در آیین معارفه بخشید و از او شکایتی ندارد، اقدامی ستودنی که مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت و بر دل همگان نشست.
 
به گونه ای که بسیاری از کاربران فضای مجازی و مردم در محافل خانوادگی و دوستانه شان ضمن ستودن رفتار وی، از معدود موارد مشابه ای مانند اخلال در سخنرانی افرادی همچون مرحوم هاشمی و لاریجانی یاد کردند که به راحتی بخشیده نشدند.
 
آن ها با دیدن این صحنه سراسر گذشت و بردباری، هشت سالی را به خاطر آوردند که یک نفر منتقدین رسانه ای دولتش را به باد فحش و توهین می گرفت و اظهار داشتند که در چنین لحظاتی، این رفتار پسندیده جز از ولایتمداران حقیقی سر نمی زند.
 
آری، عابدین خرم در برابر هتک حرمت و سیلی خوردن، رفتار علوی نشان داد و در نهایت از فرد هتاک گذشت و او را بخشید، سعه صدری که از همه استاندارهای دولت سیزدهم هم انتظار می رود.
 
درسی بزرگ برای تمام مدیران
 
در همین راستا؛ احمد ملاشاهی کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با اوشیدا گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران کمتر از اینگونه صحنه های ناپسند و بد منظر رخ می دهد به طوری که می توان اینگونه اتفاقات را نادر عنوان کرد.
 
وی افزود: اما رفتار با آرامش و توام با احترام استاندار آذربایجان شرقی درس بزرگی به تمام مدیران نظام بود که می تواند سرلوحه مسئولانی قرار گیرد که صبر و تحمل اندکی در برابر دیگر افراد دارند.
 
 
واکنش های مذموم؛ راهکار دولت قبل
 
ملاشاهی بیان کرد: در گذشته نیز اتفاقاتی به مراتب ساده تر و در حد گفت و گو در دولت قبل رخ داده بود که واکنش های مذمومی از خود به نمایش گذاشتند.
 
این کارشناس سیاسی تصریح کرد: رفتار استاندار آذربایجان شرقی بیانگر این است که وی یک سیاست مدار بزرگ و با انگیزه است که در برابر مشکلات سر خم نخواهد کرد.
 
وی گفت: بزرگ منشی استاندار آذربایجان شرقی را با بخشش فرد هتاک و ضارب می توان به وضوح مشاهده کرد که باعث شد تا یک بار دیگر مدیران انقلابی از یک آزمون جهانی سربلند بیرون آیند.
 
ملاشاهی گفت: هرچند که اینگونه حرکات در نظام جمهوری اسلامی ایران شایسته نیست، اما نباید از کنار رفتار محترمانه و شایسته تقدیر استاندار آذربایجان شرقی هم به راحتی گذشت.
 
حرکت استاندار جدید آذربایجان شرقی قابل تحسین است

 
رضا خادمی، کارشناس مسائل سیاسی نیز در گفت و گو با صدای بلوچ با اشاره به هتاکی یک نفر علیه استاندار آذربایجان شرقی، بیان کرد: به طور قطع اقدامی که در مراسم معارفه استاندار جدید آذربایجان شرقی صورت گرفت، نسنجیده بوده و مورد قبول هیچ قشری نیست.
 
وی افزود: اقدام استاندار آذربایجان شرقی که در همان مراسم ضارب خود را بخشید، حرکتی تحسین شده است و ایشان با مرام انقلابی خود آن شخص را بخشید.
 
خادمی ادامه داد: در گذشته شاهد بوده ایم برخی افراد علیه مسئولانی نظیر لاریجانی، علی مطهری و یا مرحوم هاشمی رفسنجانی یا حتی رئیس دولت اصلاحات اعتراضات یا انتقاداتی داشته اند که با واکنش این افراد همراه بوده است.
 
رفتار توهین آمیز مسئولان دولت قبل با منتقدان
 
وی تصریح کرد: مسئولان از رئیس جمهور تا وزرا، استانداران و برخی از آنان در رده پایین تر در دولت روحانی، با منتقدان رفتار درست و مقبولی نداشته و حتی رفتاری توهین آمیز داشته اند.
 
این کارشناس مسائل سیاسی گفت: در هر حال همین رفتار تحسین شده و بخشش خطاکاران را، از شخصیت های نظام اسلامی که نمونه آن را امروز در تصاویر تلویزیونی شاهد بودیم، انتظار داریم.
 
وی خاطرنشان کرد: رفتاردولتمردان و مسئولان با مردم و به ویژه منتقدان باید شایسته دولت اسلامی یعنی همان نقطه ای که مد نظر بنیان گذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری است، باشد.
 
رفتار "خرم"؛ نشانه ای مثبت از دولتی موفق و بدون حاشیه
 
عبدالناصر درخشان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه ایرانشهر نیز در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: روز گذشته شاهد بودیم که استاندار آذربایجان شرقی در مراسم تودیع و معارفه خود همان دقایق اول فرد هتاک را بخشید و در لحظاتی که آن شخص در حال هتاکی به او بود، هیچ عکس العملی نشان نداد،‌ رفتاری که نشان از بزرگ منشی و اخلاق والای وی است.
 
وی افزود: انتظار ما از یک سردار سپاه اسلام که مدت ها در برابر داعشیان تکفیری در سوریه جنگیده است، همین رفتار بوده و در سال ها و ادوار گذشته موارد متعددی را شاهد بودیم که به بدترین شکل با افرادی که عمدتا از قشر جوان جامعه بودند، برخورد می شد و تا مدت ها با انجام مصاحبه های مختلف افراد را به جریانات سیاسی وابسته می کردند.
 
درخشان با بیان این که مسئولین دولت قبل به مردم سیلی می زدند اما استاندار آذربایجان شرقی هتاک به خودش را هم بخشید، گفت: کارگزاران دولت مردمی آیت الله رئیسی، بدون ایجاد حاشیه که در گذشته مرسوم بود، با تمام وجود در جهت محقق شدن شعار ایران قوی گام برخواهند داشت که واکنش استاندار آذربایجان شرقی نشانه مثبتی از دولتی موفق و بدون حاشیه است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۹۴۳


ارسال