پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۵
سایه سکوتی مرگبار بر اشتغال سیستان و بلوچستان؛
اعتباری که می توانست گره گشای مشکلات اقتصادی جوان ترین استان کشور باشد کجا هزینه شد؟
 
در حالی گفته می شود که طلب کالدرون با تسهیلات اشتغالزایی محرومان پرداخت شد که سیستان و بلوچستان به عنوان یکی از محروم ترین نقاط و جوانترین استان کشور، در ردیف استان های صدرنشین از نظر آمار بیکاری قرار دارد، اعتباری که می توانست گره های معیشتی و اشتغال جوانان این خطه را بگشاید و نقشی در تحول اقتصادی منطقه ایفا کند.
به گزارش عصرهامون؛ بنابر اعلام برخی رسانه ها، مدیران باشگاه پرسپولیس در روزهای اخیر بدهی خود را به گابریل کالدرون با دریافت تسهیلات ۲۲ میلیارد تومانی در قالب قرض الحسنه از صندوقی پرداخت کرده اند که وظیفه پرداخت وام اشتغالزایی در مناطق محروم آن هم تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان را بر عهده دارد.

خبری که گرچه مدیران باشگاه پرسپولیس درباره آن سکوت کرده اند و توسط مدیر روابط عمومی این صندوق تکذیب و اعلام شد که اگر این ادعا ثابت نشود، واحد حقوقی شان از رسانه‌ای که برای اولین بار اقدام به انتشار این خبر کرد، شکایت می‌کند، اما همچنان صدرنشین اخبار رسانه هاست و بحث آن در بین کاربران فضای مجازی داغ است.

اما در حالی گفته می شود که طلب کالدرون با تسهیلات اشتغالزایی محرومان پرداخت شد که سیستان و بلوچستان به عنوان یکی از محروم ترین نقاط ایران و با ۶۳ و نیم درصد جمعیت زیر ۳۰ سال به عنوان جوانترین استان کشور، در ردیف استان های صدرنشین از نظر آمار بیکاری قرار دارد، اعتباری که می توانست گره های معیشتی و اشتغال جوانان این خطه را بگشاید و نقشی در تحول اقتصادی منطقه ایفا کند.
 
 
در همین راستا با اسماعیل حسین زهی، دبیر فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت و گویی انجام شد که وی ضمن ابراز بی اطلاعی از این ماجرا، به خبرنگار ما گفت: اگر این اتفاق رخ داده باشد، تخلف بزرگی محسوب می شود، باید کسانی که این سند مالی را امضا کردند، به مراجع قضایی واخواهی شوند.

وی افزود: مجلس قانونی دارد که در آن مشخص شده به جز محرومیت زدایی برای موضوع دیگری نباید از صندوق برداشت شود، این موضوع را پیگیری می کنیم، در صورتی که چنین اقدامی از سوی فردی صورت گرفته باشد، تخلف محسوب می شود و باید به دیوان محاسبات و قوه قضاییه معرفی شود.

حسین زهی اذعان کرد: وقتی برای رفع مشکلات آب، راه، برق، بهداشت و دیگر مسائل مناطق محرومی همچون سیستان و بلوچستان مانده ایم، نمی توان برای یک تیم ورزشی از اعتبارات اشتغالزایی مناطق محروم برداشت کرد، به طور قطع این موضوع از سوی فراکسیون ورزش مجلس بررسی و پیگیری می شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۶۴۲


ارسال