دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ,17 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۷
در تداوم رزمایش کمک های مومنانه انجام شد؛
جهاد اهدای خون توسط بسیجیان در سیستان وبلوچستان/ مشارکت بیش از 500 نفر بسیجی در پویش نذر خون
 
بیش از 500 نفر از بسیجیان سیستان وبلوچستان در اقدامی خداپسندانه و در تداوم نهضت کمک های مومنانه خون خود را برای کمک به بیماران نیازمند اهدا کرده اند.
به گزارش عصرهامون، طرح جهادی "اهدای خون  بسیجیان" به ‌مناسبت هفته مبارک بسیج و با توجه به نیاز مبرم بیماران و مراکز درمانی به‌ گروه‌های خونی در سیستان وبلوچستان اجرا شد.

در این اقدام خداپسندانه بسیجیان آمده بودند تا در تداوم سلسله برنامه‌های کمک ‌مومنانه خود با اهدای خون زندگی دوباره به بیماران نیازمند ببخشند، و مراکز و پایگاه های انتقال خون نیز با رعایت کامل شیوه نامه و پروتکل‌های بهداشتی آنان را همیاری کردند.

حسن نکوئی، مدیر سازمان بسیج ادارات سیستان وبلوچستان در این خصوص با بیان اینکه در چهل و دومین سالگرد هفته بسیج، بسیجیان با هدف کمک به رفع مشکل کمبود خون در این خطه اقدام به اهدای خون کردند، گفت: بالغ بر 60 نفر در اقصی نقاط مختلف استان در این طرح شرکت کرده و به بیماران نیازمند خون اهدا کردند.

وی افزود: حضور بسیج در تمام عرصه‌های مختلف و مهمی که انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی نیاز دارد نشان‌دهنده حرکت‌های جهادی متعدد و بیشمار این قشر است.

این مسئول با بیان اینکه بسیج به دنبال کمک‌رسانی و خدمت‌رسانی به مردم در حوزه‌های مختلف است، تصریح کرد: کارنامه بسیج را در 42 سال گذشته  درخشان بوده و تاکنون توانسته در تربیت نسل‌، ایجاد امنیت پایدار مردمی، کمک به رفع محرومیت‌ها و کمک به مقابله با توطئه‌های دشمن موفق عمل کند.

 پیشکسوتان بسیج به پویش نذر خون پیوستند

خدا رحم شورودی، رئیس بسیج پیشکسوتان سپاه سلمان هم در اینباره بیان کرد: با توجه به کاهش اهدای خون و اعلام نیاز به گروه های های خونی و همچنین در راستای برگزاری پویش اهدای خون در هفته بسیج، گروهی از بسیجیان و پیشکسوتان با هدف کمک به همنوع و با رعایت دستور العمل های بهداشتی با اهدای خون در این امر خداپسندانه شرکت کردند.

وی افزود:در این اقدام 320نفر از پیشکسوتان بسیجی در راستای برنامه‌های کمک مومنانه با اهدای خون خود، زندگی دوباره به بیماران نیازمند بخشیدند.

 بسیج عشایری در صف اهدای خون

حسین فروغی، مدیر سازمان بسیج عشایری استان نیز با بیان اینکه عشایر بسیجی نیز در اولین روز از هفته بسیج با تقدیم خون در این اقدام خدا پسندانه شرکت کردند، گفت: اهدای خون،اهدای زندگی بوده و این اقدام در راستای خدمت مومنانه سپاه ناحیه عشایری بخش قرقری توسط 30 نفر از بسیجیان حوزه مقاومت، انجام شد.

 به گفته وی، عشایر غیور سیستان و بلوچستان این آمادگی را دارند تا با اهدا کردن خون خود به کسانی که به این خون نیاز دارند، سلامتی هدیه دهند.

اهدای خون کارگران بسیجی به نیازمندان به خون

محمد قورزایی، مدیر سازمان بسیح کارگری و کارخانجات سپاه سلمان نیز با اشاره به مشارکت کارگران بسیجی در پویش اهدای خون به مناسبت هفته بسیج، افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان و کاهش فراورده‌های خونی جمعی از کارگران بسیجی در سازمان انتقال خون حضور یافته و خون خود را به نیازمندان به خون اهدا کردند.

وی افزود: در این امر خدا پسندانه که با ترویج فرهنگ ایثار و کمک به هم نوع انجام شده است تعداد 80 کارگر بسیجی در میدان حضور یافتند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۷۸۸


ارسال