سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ,18 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
یکی از میدان های بزرگ در جهادی که بسیج در آن قرار دارد، جهاد محرومیت زدایی، کمک به همنوع و خدمات رسانی به مردمی است که برخی از آن ها جز خدا کسی را ندارند.
به گزارش عصرهامون، محرومیت زدایی و نهضت خدمت رسانی، محوریت تفکر بسیجیان بعد از هشت سال دفاع مقدس تاکنون بوده، گواه این ادعا آن است که این نهاد مردمی هر جا که احساس کند برای انقلاب، مردم و نظام مشکلی پیش بیاید عاشقانه، خالصانه، مخلصانه و با روحیه جهادی وارد می‌شود.

ورودی که هم امیدبخش و امیدآفرین است هم عامل ارتقا و پیروزی ها؛ چرا که بسیج خادم همه مردم است و به این افتخار می‌کند و هر جا احساس کرد سختی برای مردم ایجاد شده با بصیرت واقتدار و مخلصانه وارد شد.

در این میان رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم که همان کلید ورود انقلاب اسلامی به دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی است پس از اشاره به سنگین شدن کفه عدالت در تقسیم امکانات عمومی کشور پس از انقلاب اسلامی، در دو فصل از هفت سرفصل توصیه به جوانان نسبت به آینده یعنی اقتصاد و عدالت اجتماعی توجه ویژه‌ای به محرومیت‌زدایی دارند و آن را در سایه مدیریت های جهادی الهام گرفته از ایمان اسلامی و اعتقاد به اصل «ما می توانیم» میسر می‌دانند.

حال در تداوم خدمات بی منت قرارگاه قدس جنوب شرق در سیستان وبلوچستان که دربرگیرنده برپایی بیمارستان های صحرایی و ارائه خدمات اجتماعی، اشتغالزایی، پیشرفت و آبادانی، جاده سازی، ساخت خانه محروم و عالم یا مدرسه و مسجد است، در راستای کاهش آلام مردم و پس از آنکه سالها انتظار مردمان این خطه از کشور برای بهره مندی از گازشهری به پایان رسید برای روشن شدن مشعل گازشهری و رهایی از حمل سیلندرهای سنگینی که کمر اهالی را خمیده کرد در اقدامی جهادی سبزپوشان انقلاب با تفکر جهادی و روحیه انقلابی اقدام به گارکشی منازل خانه محرومین کردند.

علی اکبر جعفری، معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به اقدامات محرومیت زدایی قرارگاه منطقه ای قدس نزسا بیان کرد: در راستای اقدامات محرومیت‌زدایی، قرارگاه قدس نزسا با همکاری گروه های جهادی و در تقارن با هفته گرانسنگ و مبارک بسیج در اقدامی جهادی با شناسایی 400 خانه محروم اقدام به انجام عملیات گازکشی منازل آنها کرد.

وی افزود: محرومینی که علیرغم تزریق گاز در محل سکونت، اما توانایی لوله کشی در منزل را نداشتند که پس از شناسایی دقیق ابتدا 200 خانه به طور کامل عملیات گازکشی آنها انجام و تحویل داده شد.

این مقام مسئول ادامه داد: طی رزمایش اقتدار بسیج در سومین روز از این هفته 100 دستگاه بخاری گازی تهیه و به افرادی که عملیات گازکشی خانه آنان انجام شده اهدا شد تا با این اقدام جهادی خانه هایشان گرم باشد.

معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه اظهار کرد: بالغ بر 600 میلیون تومان هزینه خدمت گازرسانی به محرومین شد، و تا پایان سال نیز 200 خانه دیگر نیز کارگازکشی آنها به پایان و تحویل محرومین می شود.

جعفری خاطر نشان کرد: این اقدام عمدتا در حاشیه شهر زاهدان توسط پایگاه های بسیج و گروه های جهادی و کارشناسان معاونت محرومیت زدایی انجام گرفت زیرا ساکنین هیچ توانی برای انجام گازکشی نداشتند.
 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۸۳۹


ارسال