دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۱۱
شهروندان خاش پرشورتر از همیشه در روز قدس حضور خواهند یافت/
شیعه وسنی ندارد،فلسطین متعلق به همه ی مسلمانان است
 
در راهپیمایی روز قدس همه شرکت می کنند هیچ فتنه و نیرنگی از سوی دشمنان اسلام نمی‌تواند اتحاد مسلمین را از بین ببرد، خبر نگار تفتان ما نظر شهروندان خاش را دراینمورد جویا شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از تفتان ما؛ روز جهانی قدس، روز فریاد مظلومیت ملتی است که با خون فرزندان خود پرده از چهره صهیونیست جنایتکار آمریکا و هم‌پیمانان آن برداشت و ادعاهای دموکراسی و حقوق بشری و انسان‌دوستانه آنان را پوچ و بی‌معنا دانست.

سال‌ها است که فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که امام خمینی(ره) بر آن نام «روز قدس» گذاشتند، برای مسلمانان مفهوم ویژه‌ای یافته و شورآفرینی می‌کند. تحولات پرفراز و فرود دو سه سال اخیر جهان اسلام که به وضعیت مبهم و پیچیده امروز منتهی شده، برقضیه روز قدس نیز تأثیرگذاشته است. این تأثیر پس از بازخوانی چرایی تعیین روندی به نام «روز قدس» بهتر درک می‌شود.

همه ی مردم مسلمان خاش نیز همانطور که در گفتگو خودشان با خبرنگار ما گفته اند که از این فرصت مغتنم بیشترین استفاده را می کنند و یکپارچه و یک‌صدا در حمایت از فلسطین و محکومیت رژیم صهیونیستی به صحنه خواهند آمد و ملت مظلوم فلسطین را در مبارزه با صهیونیست‌ها یاری می کنند .

از این رو با توجه به اهمیت بسیار زیاد این روز خبرنگار ما را برآن داشت که در سطح شهر گشتی بزندو با تعدادی از همشریان عزیز در خصوص اهمیت روز قدس گفتگویی انجام دهد که همه شما مخاطبان عزیز را به مطالعه این گفتگو دعوت می کنیم .
در ادامه مسیرم رفتم به سراغ یک داروخانه و صنفی که اصلا تعطیلی نداره و یکسره از صبح تا شب بازه به محض اینکه وارد داروخانه شدم دیدم آقای دکتر که از قبل منو می شناخت از جاش بلند شد و گفت فکر نکنم آمده باشی دارو بخری به احتمال خیلی قوی آمدی مصاحبه کنی ، گفتم بله دقیقا امده ام مصاحبه کنم ، درچه رابطه ای گفتم روز قدس ، پرسیدم این روز چه روزیه ؟ گفت : روز قدس روز فریاد مسلمانان جهان علیه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، روز جدایی حق از باطل و روز جوش و خروش جبهه اسلام، آزادی، عدالتخواهی در برابر جبهه ظلم و اشغالگری و کشتار و تخریب است. آقای ریگی در ادامه در پاسخ به این سوال که در راهپیمایی روز قدس شرکت می کنی ؟ جواب داد : در راهپیمایی روز قدس همچون سالهای گذشته شرکت می کنیم و به همه مردم می گویم که روز قدس یادگار حضرت امام است و همه شرکت کنند.

از داروخانه که بیرون آمدم چشمم به محسن جمشیدزهی ورزشکار و مدال آور رشته بدنسازی افتاد که داشت تو باشگاه ورزشی خودش تمرین می کرد، جمشیدزهی در خصوص روز قدس گفت : روز جهانی قدس همچنین فرصتی بزرگ برای اتحاد و انسجام جهان اسلام و پایداری ملت‌های مسلمان در برابر جهان غرب و استکبار است. روز جهانی قدس عامل زنده نگه داشتن موضوع قدس و بیانگر کانون توجه جهان اسلام به مظلومان به ویژه ملت مظلوم فلسطین است.

این ورزشکار و مدال آور تو ادامه صحبتهاش به راهپیمایی این روز اشاره کرد و گفت : هر سال به اتفاق ورزشکاران و شاگردانم در همه ی عرصه ها چه انتخابات و چه راهپیمایی ها شرکت می کردم و امسال هم به قوه ی الهی همراه با ورزشکاران و شاگردانم در این راهپیمایی و حماسه ی سیاسی عظیم شرکت خواهم کرد .

با شهروند دیگری که خودش را شهرکی معرفی کرد در میانه راه برخورد کردم و تصمیم گرفتم که بعنوان حسن ختام این گزارش امروز بروم واز این شهروند مصاحبه کنم ، پرسیدم در خصوص روز جهانی قدس و اخبار خاورمیانه اطلاعاتی داری ؟ گفت: تا حدی اخبار راپیگیری می کنم. حضور ما در روز جهانی قدس نشان می دهد که ما نسبت به سایر کشورهای اسلامی بی تفاوت نیستیم و دوست داریم ظلم و جور از بین برود و برای رسیدن به این هدف جهانی و زمینه سازی برای ظهور آقا امام زمان(عج) باید ما هم قدم برداریم.
 


انتهای پیام/5696
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۹۰۰
مرجع : تفتان ما


ارسال