شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۱
پهره گزارش می دهد؛
جشنواره فیلم”پهره” با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد
 
نخستین جشنواره منطقه ای بومی، فرهنگی فیلم پهره با معرفی آثار برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از پهره، آیین اختتامیه نخستین دوره این جشنواره با موضوع معرفی فرهنگ بومی هر منطقه به دبیری ابوبکر نرماشیری رئیس اداره ارشاد اسلامی ایرانشهر عصر روز گذشته ۲۶ اردیبهشت ماه برگزار شد و با معرفی برگزیدگان خود در بخش‌های داستانی، مستند و پویانمایی به کار خود پایان داد.

در این جشنواره که اساتید کشوری همچون سید محمد تهامی نژاد “مستند ساز”، محمد آلادپوش “فیلمبردار برجسته کشور”،جابر قاسم علی “فیلمنامه نویس” و محمد رضا رهبری “بازیگر تلوزیون” حضور داشتند؛ آثار ارسال شده در این جشنواره را داوری می کردند.

جوایز نخستین جشنواره فیلم “پهره” بر اساس رای داوران به صورت لوح تقدر، جایزه نقدی و تندیس جشنواره به برگزیدگان اهدا شد.

IMG-20150517-WA0007

معرفی برگزیدگان جشنواره منطقه ای فیلم پهره

تندیس جشنواره برای بهترین اثر مستند به مستند حیات وحش ساخته خلیل زارعی از منوجان کرمان اهدا گردید.

تندیس جشنواره برای بهترین فیلم سینمای تجربی به فیلم های و هوی ساخته ملیحه نصیر پور از زاهدان اهدا گردید.

تندیس جشنواره برای بهترین سینمای داستانی به فیلم دایگ ساخته حجت دهقان از کهنوج اهدا گردید.

تندیس جشنواره برای بهترین مستند داستانی به وانک و زانگ ساخته محمد شریف از چابهار اهدا گردید.

تندیس جشنواره برای بهترین سینمایی مستند به بغض هامون ساخته محسن شیرزایی از زاهدان اهدا گردید.

از سو‌ی‌  دبیر جشنواره تندیس یادبود جشنواره به عبد الرحمان نورزهی کارگردان به نام شهرستان ایرانشهر اهدا گردید ،همچنین از دست اندرکاران سریال بومی ایرانشهر “ماهین زند” نیز تقدیر و تشکر شد.
IMG_20150516_230711_1
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به شهرستان ایرانشهر کم لطفی می کند
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزار کننده این جشنواره اظهار کرد: فرهنگ و هنر زیباترین و حیاتی ترین تغذیه روح است که متأسفانه کم توجهی به این مهم از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان موجب شده که مدتها با کمبود ها دست و پنجه نرم کنیم. اما به لطف خدا استعداد ها و علاقه مندی جوانان این سد را شکسته و با هیچ توانستند آثاری تهیه کنند که بسیار تأمل برانگیز باشند.

محمد سعید اربابی ضمن تقدیر و تشکر از ریاست جوان و فعال اداره ارشاد اسلامی ایرانشهر گفت: به خود می بالم که ریاست این اداره در دست فردی است که با قناعت و دید وسیع برای فرداهای بهتر با کمترین هزینه دریافتی چنین جشنواره هایی را در سطح منطقه برپا می کند.

اربابی ضمن انتقاد از فرسایش تنها سالن اجتماعات اداره ارشاد ایرانشهر گفت: مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان از محل ماده ۱۸۰ برای بازسازی و اصلاح  این سالن به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان داده ایم که متأسانه بعد از گذشت ۱۳ ماه همچنان وضعیت این سالن نامطلوب است و هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است که این نشان از عدم توجه به این شهرستان از سوی مرکز استان می باشد.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه بین شهرداری و شورای شهر این قول را می دهیم که ۵ درصد اعتبار از محل منابع استانی در اختیار اداره ارشاد اسلامی ایرانشهر قرار دهیم تا شاهد رشد مضاعف این جشنواره در سالهای آینده باشیم.

IMG-20150517-WA0020

امیدواریم در سال آینده برای جشنواره فیلم پهره دبیر خانه ای تعریف شود

همچنین رئیس اداره ارشاد اسلامی ایرانشهر گفت: از تعداد ۷۲ اثر ارسال شده به این جشنواره تعداد ۳۲ اثر در بخش مستند، مستند داستانی، انیمیشن و فیلم کوتاه انتخاب و مورد بازبینی هیئت داوران قرار گرفته است.

ابوبکر نرماشیری افزود: همچنین به مدت یک هفته ۸۰ کاآموز ثبت نام شده برای آموزش در اداره ارشاد ایرانشهر دوره های عمومی و تخصصی را سپری کردند که در پایان پس از آزمون گواهینامه این عزیزان هنرمند نیز صادر خواهد شد.

وی با انتقاد از مشقت های پیش روی این جشنواره ادامه داد: با توجه به استقبال علاقه مندان و نیروی خوش ذوق و جوان منطقه امیدواریم دبیرخانه ای برای این جشنواره تعریف شود تا در سال های آینده جشنواره های وسیع تری در این شهرستان برگزار کنیمو روسفید هنرمندان این عرصه باشیم.

زشت است که ایرانشهر سینما ندارد

جابر قاسمعلی فیلمنامه نویس کشور نیز در این جشنواره خطاب به مسئولین؛ به ظرفیت های بومی شهرستان ایرانشهر اشاره کرد و افزود: سرمایه هر کشوری جوانان آن کشور هستند و شهرستان ایرانشهر نیز با وجود جوانان مشتاق و پر انگیزه می طلبد اعتبارات بیشتری برای این خطه از کشور هزینه کرد.

وی افزود: شهرستانی که جوان ترین شهر کشور محسوب می شود نبود سینما را در این شهرستان بسیار زشت می بینم و امیدوارم مسئولین هرچه سریع تری چاره ای اساسی در این خصوص اندیشیده کنند.

انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۷۹۸۲


ارسال