چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ,23 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۶
پیگیری گلایه مردم؛
تاریکی معابر بلای جان شهروندان/چه کسی مسئول خاموشی است
 
رییس اداره برق شهرستان سرباز از تأمین روشنایی بلوار ۳کیلومتری امام خمینی (ره) شهر راسک خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از  پاپایا،امروزه روشن سازی معابر شهری یکی از نیازهای جامعه شهری محسوب می شود. در جوامع شهرنشین با توجه به گسترش فعالیت ها، ایمنی رانندگی در شب از اهمیت خاصی برخوردار است.
شهری که این روزها تاریکی‌ برخی معابرش بیشتر به‌چشم می‌آید! این توصیف ناخوشایند این روزهای شهر راسک است و تاریکی؛ میهمان ناخوانده‌ای است که چندوقتی است بنا به‌دلایلی میهمان شهر راسک شده است. شاید شما هم‌ هنگام رانندگی‌ شبانه در برخی خیابان‌ها و یا ‌گذر از کوچه‌ها و محله‌های شهر به این واقعیت رسیده باشید که نه فقط ادارات، سازمان‌ها، مغازه‌ها و… بلکه یک شهر، شب هنگام در تعطیلی مطلق فرو می‌رود. تاریکی همیشه برای آدمی هراس آور بوده است و در مقابل استفاده از نور برای روشنایی در فضاهای ناایمن (فضاهای بی‌دفاع) شهری موجب افزایش امنیت شهروندان در فضای شهر می‌شود.اما تاریکی بخشی از خیابان‌ها و کوچه‌ها این روزها موجب نارضایتی شهروندان را در پی داشته است.
یکی‌از شهروندان طی تماس تلفنی‌با پاپایا می‌گوید: کمبود روشنایی در محله‌ها و کوچه‌ها، زمینه حضور بی‌دغدغه مجرمان و سارقان را فراهم می‌آورد، وی معتقد است اگر مسوولان شهری برای صرفه‌جویی در مصرف برق چنین تصمیمی گرفته‌اند باید به عواقب خطرناک چنین اقدامی نیز بی‌توجه نباشند.
بلوچزهی یکی دیگر ازشهروندان راسک در این زمینه می‌گوید: این روزها شهرتاریک شده است چراغ خیابان‌ها و کوچه‌ها یا خاموش است و یا اگر روشن است نور آن بسیار ضعیف است و این موضوع مشکلات بسیاری را برای مردم به وجود آورده است.
شهروند دیگری که ساکن خیابان معلم است می‌گوید: شب‌ها آنقدر تاریک است که بیرون آمدن از خانه «دل شیر» می‌خواهد وی افزود: باتوجه به اینکه برای رفتن به خانه مجبور به گذر از کوچه های هستیم شاهدوقوع تصادفات به دلیل تاریکی دراین منطقه هستیم.
یکی دیگر از شهروندان که ساکن احمدآباد است، می گوید در خیابان ما حتی یک لامپ هم وجود ندارد، شب ها عبور از این خیابان وقعا هراس آور است.بلوار امام خمینی یکی دیگر از خیابان‌هایی است که ساکنین آن از تاریکی‌اش گلایه دارند، آنها می‌گویند علیرغم اینکه این خیابان در مرکز شهر واقع شده است اما از نعمت روشنایی محروم است و به جز چندتا لامپ کوچک که ابتدای خیابان سوسو می زند بقیه خیابان در تاریکی فرو رفته است.
با مراجعه خبرنگار پاپایا به اداره برق برای پاسخ به مشکلات شهروندان،ابراهیمی رییس اداره برق شهرستان سرباز گفت:
روشنایی شهری مربوط به اداره برق می باشد،البته روشنایی پارک ها و میادین بر عهده شهرداری است ،و اداره برق روشنایی بیش از ۹۰درصد خیابان ها و کوچه های راسک را تامین کرده است.
وی ادامه داد:همکاران ما با بازرسی های همیشگی و با اطلاع رسانی مشترکین در صورت خاموشی و یا مشکل در مدار برق به سرعت آن را حل میکنند،این مهم از وظایف ماست و امیدوارم بتوانیم به درستی آن را انجام دهیم.بعضی از کوچه های که خاموشی وجود داردهم به خاطر شکستن چراغها به دست افراد ناشناس است که پیگیر حل این مشکل هم هستیم.
ابرهیمی در پاسخ به دلیل خاموشی های یک ماهه در پیشین گفت:خاموشی های پیشین به دلیل ساخت خط نیروی جدید در این مسیر بوده و زمان آن بسیار کوتاه است،در هر روز دو نوبت ۱۵ دقیقه خاموشی برقرار می شود تا خط نیرو را برای امنیت پیمانکاران تغیر داده و همزمان برق شهر پیشین از مسیر دیگر تامین شده تا در امنیت کامل خطوط نیروی جدید ساخته شود.
وی افزود:شهروندان پیشین به خوبی می دانند در گذشته چه مشکلاتی داشند،اما با اجرایی شدن این پروژه مشکل این منطقه کاملا حل می شود،و به همه شهروندان شهرستان سرباز این نوید را می دهم تابستان امسال هیچ خاموشی در شهرستان نداشته باشیم.
ابراهیمی با اشاره به طرح پروژه‌تامین روشنایی بلوار امام خمینی گفت:پروژه روشنایی این بلوار به طول سه کیلومتر اجرایی شده و در مرحله بتن ریزی است و انشاالله در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید تا روشنایی بلوار اصلی شهر هم تامین شود،همچنین روشنایی دیگر مناطقی که با مشکل روبه رو هستند را در آینده نزدیک تامین می کنیم.
رییس اداره برق شهرستان سرباز گفت: متاسفانهپدیده استفاده بدون مجوز از برق یا همان برق دزدی عامیانه در شهرستان روبه افزایش است و بازرسان این اداره با بازرسی های دوره ای برای مقابله با این پدیده سعی دارند جلوی استفاده بدون مجوز از برق را گرفته و راه را برای خدمات رسانی مناسب و قانونی هموار کنند.مشترکین و شهروندان عزیز هم می توانند درصورت مشاهده این گونه سوء استفاده از منابع ملی و یا مشکلات در سیستم برق رسانی با شماره ۱۲۱ تماس گرفته تا همکاران ما در کمترین زمان برای حل مشکل اعزام شوند.
ابراهیمی در پاسخ به شایعه قطع برق مشترکین بدهکار بدون اعلام قبلی گفت:اداره برق به بدهکاران برقی اخطار نامه کتبی ارسال می کند و به آنان سه روز وقت می دهد تا برای پرداخت بدهی به این اداره مراجعه کنند و حتی برای مشترکینی که توان پرداخت بدهی را ندارند،این قانون پیش بینی شده است که این بدهی را به صورت اقساطی پرداخت کنند.
وی با بیان این مطلب که سرقت سیم و کابل های برق در شهرستان کاهش چشمگیری یافته است افزود:با توجه به سال گذشته سرقت سیم و کابل های برق بسیار کم شده و حتی اگر کابل ها و سیم های برق به سرقت برود با تماس مشترک در کمترین زمان همکاران ما این مشکل را حل می کنند تا مشترکین نگرانی نداشته باشند.
ابراهیمی در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه اشکال در خطوط نیرو،روشنایی معابر و یا تخلفات با سامانه ۱۲۱ تماس بگیرند.وی همچنین اظهار امیدواری کرد مسئولان امر با ارائه خدمت صادقانه موجبات رضایتمندی هرچه بیشتر مردم را فراهم آورند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۱۷۰
مرجع : پاپایا


ارسال