چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ,27 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۵
در میان غفلت مسئولان امر؛
هجوم شبانه گالن ها به پمپ بنزین ها
 
با افزایش ناگهانی قیمت بنزین در روزهای اخیر، عده ای از شهروندان اقدام به تخلیه، قاچاق سوخت یا ذخیره سازی بنزین در گالن ها می کنند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، موضوع تخلیه کارت های سوخت در گالن ها آن هم در خود جایگاه های ارایه دهنده بنزین در حالی اتفاق افتاد که دولت در اقدامی غافلگیرانه سهمیه سوخت خودروها را قطع کرد. بعد از اعلام افزایش قیمت بنزین از سوی مسئولان امر ، برخی افراد سودجو با استفاده از گالن اقدام به گرفتن بنزین آزاد از پمپ های بنزین که توسط کارت سوخت شهروندان یا رانندگان تاکسی که بنزین را برای روز مبادا ذخیره کرده بودند، می کنند و این کاردر طول شب به وفور در پمپ بنزین های مختلف تکرار می شود.
دولت در این اقدام غافلگیرانه به مردم اعلام کرد که سهمیه بنزین 700 تومانی موجود در کارت بنزین خود را فقط تا شهریور ماه امسال می توانند، از همین رو بسیاری از شهروندان و رانندگان اقدام به فروش بنزین های خود به افراد در گالن های سربسته کرده اند.
این امر که به نوبه خود منبعی برای کسب درآمد افراد سود جو شده است نه تنها حق سایر شهروندان برای داشتن سوخت را ضایع کرده و با معطلی زیاد ساعتها باید در صفهای طولانی انتظار بکشند تا وارد جایگاه بنزین شوند ، بلکه منجر به قاچاق سوخت به آن سوی مرزها شده است.
با افراد خاطی برخورد قانونی می شود
رییس روابط عمومی شرکت نفت زاهدان در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار زاهدانه در خصوص رسیدگی به درخواست های مردم مبنی بر فروش غیر قانونی بنزین گفت: به تمام جایگاه های سوخت اعلام کرده ایم که فروش بنزین چه داخل ظروف سربسته چه غیر آن کلا ممنوع است و در صورت مشاهده برخورد جدی با افراد متخلف صورت می گیرد.
محمد کهن سال افزود: افراد در صورت هر گونه مشاهده می توانند به کمیته ثبت تخلفات مراجعه کنند یا با شماره گیری 33413511 تماس گرفته و موضوع شکایت خود را اعلام کنند تا بازرسان ما با بررسی دوربین های بکار گرفته شده در جایگاه ها و صحت آن با پمپ چی و مسئولان امر آن برخورد قانونی داشته باشند.
جرایم سنگین برای متخلفان عرضه بنزین از باک خودرو
مدیر روابط عمومی تعزیرات استان نیز در این خصوص بیان کرد: اگرشهروندان در جایگاه خاصی مشاهده کردند که بنزین در گالن و ظروف سربسته عرضه می شود موضوع را با ما در میان گذاشته تا در اسرع وقت بازرسان برای پیگیری آن مشکلات به مکان مورد نظراعزام شوند.
میر اظهار کرد: عرضه بنزین خارج از شبکه تخلف محسوب می شود وجرایم سنگینی برای آن در نظر گرفته شده است.
وی در خصوص کرایه کارت های بنزین رانندگان تاکسی هم گفت: این موضوع را در بررسی های سازمانی خود قرار می دهیم تا مانع عرضه بنزین به اشکال غیر قانونی شوند.
میر در پایان گفت: افراد می توانند با سامانه پیامکی 30004746000148 انتقادات، پیشنهادات و شکایات خود را با ما در میان بگذارند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۳۴۱


ارسال