جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ,27 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷
میرآباد دهیار میخواهد/مسئولان نظارت نمیکنند
 
شورای روستا میراباد بخش بمپور مانع از معرفی دهیار به بخشداری میشوند. یکسال است که روستا در نبود دهیار به سر میبرد و در حال پس رفت است؛ مسئولان پیگیری کنند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از پهره ، این بار جناح و جناح بازی به جان مردم میراباد بخش بمپور افتاد.چندی پیش مطلع شدیم که  روستای میراباد حدود یکسال ازداشتن دهیار محروم است؛ تمامی پروژه های عمرانی و رفاهی روستا معلق مانده وهمچنین ساختمان دهیاری نیمه کاره به حال خود رها شده است.

اهالی روستا طی گفتگویی با خبرنگار ما اظهار داشتند: کادر پنج نفره شورا  هیچگونه فعالیتی برای پیشرفت روستا انجام نداده اند و مانع از معرفی دهیار میشوند و موجبات نابسامانی روستا را فراهم کرده اند،خواستار رسیدگی هرچه زودتر این موضوع از سوی مسئولان شهرستان شدند.

علت اختلاف سه عضو شورا روستا هستند

به گفته حمید خدایاری رئیس شواری روستا میراباد،حدود یکسال پیش دهیار قبلی روستا به علت دو شغله بودن توسط شورا برکنار شد. وشورا تصمیم به معرفی دهیار دیگری گرفت که حدود یکسال است این تصمیم عملی نشده وی علت این تاخیر را ائتلاف ۳ نفر از اعضا با یکدیگرخواند که براین خواسته هستند تا دهیار را از طایفه،اشنایان خود انتخاب کنند که این موضوع بر خلاف خواسته های مردم و ریش سفیدان روستا است.

وی ادامه داد  این دو دستگی موجب  ناراحتی مردم روستا شده است و همچنین موضوع به بخشداری بمپور وفرمانداری شهرستان ارجاع داده شده است، وجوابی که از سوی مسئولان داده شده  این است که <<خودتان تامل کنید>>.

وی افزود: از اول دوره با نفوذی که این دسته از اعضا داشتند مهر شورا به صورت غیر قانونی تحویل منشی داده شده و با این که بخشدار و شورای بخش از این موضوع مطلع بودن در طول این مدت هیچ واکنشی نشان نداده اند.

در رابطه با همین موضوع خبرنگار ما علت این موضوع را ازسرپرست بخشداری بمپور جویا شد

خداداد ستاری در گفتگو باخبرنگار ما گفت: <<شورا به دو جناح دو،سه نفره تقسیم شده است، که همین اختلاف باعث بروز این مشکلات شده است.>>

وی اظهارداشت:جلسه شورا به علت اختلاف این دو جناح برگذار نمیشود تا تصمیم گیری نهایی اتخاذ شود و هر طرف خواستار  معرفی دهیار از جناح خود است.

وی ادامه داد گزارش این عمل کرد شورا به همرا مستندات به شورای شهرستان ارجاع داده شده است و همیچنین جلساتی که با معاون سیاسی فرمانداری برگذار شد؛ نتیجه ای در بر نداشت وتصمیم گیری از دست بخشداری پمپور خارج  است؛تصمیم نهایی باید از سوی شورای اسلامی شهرستان صورت گیرد.

 شورای شهرستان پاسخگو باشد

اکبر دکالی رئیس شورای شهرستان  اظهارات سرپرست بخشداری بمپور را مبنی بر ارجاع موضوع  دهیاری میراباد به شورای شهرستان  تکذیب کردند؛از ماجرای پیش امده ابراز بی اطلاعی کردند.

وی اظهار داشت : تا الان هیچ گزارشی مبنی بر مشکلات شورای میراباد از سوی بخشداری بمپور به بنده و شورای شهرستان ارجاع نداده شده است.

و همچنین طی گفتگویی که وی با معاونت عمرانی فرمانداری  انجام داد؛ با تایید صحت این موضوع از پیگیری ان در هفته اتی خبرداد.

انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۴۴۶
مرجع : سایت پهره


ارسال